Mamičky štvrtákov pridajte sa

pacna
26. aug 2010

Ahojte mamicky stvrtakov sem-sa sem nech sa podelime o skusenosti,starosti a radosti 😀

zuzanocka
26. aug 2010

pacna, ahoj 🙂

ja sa pridám 😉
uz sa tesite? 😉
minuly rok mi vraveli, vraj tretia trieda je dost narocna, cize teraz uz mame cakat veget? 😉
aku ma dcerka ucitelku? ta "nasa" je trocha prisna, ale dobre tak 🙂 ja som spokojna 😉
a mladsia ide do prvej?

bodka70
26. aug 2010

pacna ahoj, tak sa stretneme aj pri šrvrtákoch, kedže mám prváčku aj štvrtáčku 😀

pacna
autor
26. aug 2010

bodka parada 😀

zuzanocka nasa pani uceitelka je straaaasne povolna a to je zle Dominika to ma tak celkom na haku nejake ucenie 😠
mladsia ide do prvej a baby poviem Vam ze konecne skola

bodka70
26. aug 2010

@pacna , ja sa už tiež tešim, že budú obe školáčky, i keď mladšiu teší hlavne to, že bude dostávať už aj ona vreckové 😀 .
A čo sa týka štvrtáčky - Soňa má výbornú triednu, je chápavá, ale prísna, Sonička už teraz smúti, že ju už majú posledný rok.

zuzanocka
26. aug 2010

nasi mali terajsiu ucitelku vlani prvy rok a v piatej tiez budu mat inu... no druhy stupen sa blizi 😉

@bodka, tvoje baby maju vreckove? co si zan kupuju? ja som tiez zvazovala (tej starsej, samozrejme 😀), ale este pockame 😉 ved aj tak jej potrebne veci kupim, co chce ona nejake speci-veci, to ma odlozene peniaze co podostavala na sviatky... ale moznoze to este prehodnotim.. chcela som povodne, ze bude dostavat urcitu sumu za pravidelnu pomoc doma, ale manzel bol proti - vraj pomahat ma aj bez vreckoveho 😝 😝

@bodka70 no na nasu hviezdu tiez treba radsej pevnu ruku 😉

a druhe mrne nam ide do skolky, aky bude dom prazdny ☹ ☹ 😢 😢

lenca13
26. aug 2010

Ahojte 😉tiez sa pridam som zvedava aku ucitelku budu mat nasa,kedze doteraz mali kazdy rok inu 😖

bodka70
26. aug 2010

@zuzanocka, práveže zatiaľ dostávala len tá staršia vreckové 4eur na mesiac, samozrejme mladšej sa to nepáčilo,že ona nič - tak sme jej sľúbili, že ako bude školáčka, tak dostane 3eur mesačne. Myslím, že to nie je veľa, tak na drobnosti, aspoň sa učia cenu peňazí, aby trošku vošli do toho, čo koľko stojí. Staršia si za to kupovala väčšinou drobné sladkosti, alebo mi z nich prispievala, keď chcela nejakú hračku alebo somarinku (pet schopa, čelenku, blikajúce pero...) a ja som na to nechcela minúť toľko. Alebo občas za to kúpi pre nás darček. Budú aj vianoce a staršia už vie, čo a ako s Ježiškom 😉, tak už chce aj niečo kúpiť, nielen mi vyrobiť nejaký obrázok, ako doteraz.
Za pomoc im tiež nedávam peniaze, ešte sú malé, aby si vedeli zarobiť brigádou a menšia pomoc v domácnosti (upratanie, poliatie kvetov...) by mala byť samozrejmosťou

bodka70
26. aug 2010

@lenca13 , tak Sonička má od 1.ročníka tú istú triednu, navyše je výborná, tak sme mali šťastie 🙂

lenca13
26. aug 2010

@bodka70 tiez mali dobre ucitelky,hlavne ta v druhom rocniku bola prisna tak bolo dobre,minuly rok mali az moc dobru len im nechala trochu volnosti a Radka sa zhorsila v pisani a uprave,ked som jej dohovarala tak sa jej to moc nepacilo no uvidim koho dostanu tento rok mozno tu istu co mali minuly 😉
A nie vsetky predmety ich ucila na prirodovedu a vlastivedu mali inu ucitelku 😉

bodka70
26. aug 2010

@lenca13 , Soňa zase mala inú učiteľku na prírodopis (lebo naša triedna učila angličtinu aj druhákov) a telesnu mali s telocvikárom, to si Soňa pochvaľovala, lebo on uči len 2.stupeň a ich 3-kov mal na starosti, tak mali telocvik na super úrovni, hlavne basketbalu sa veľa venovali.

pacna
autor
26. aug 2010

baby zavidim Vam nasa p.uc neni vobec prisna ,ved sem-tam sa hodi aj nejaka ta poznamka.

ozaj ake pero maju vase deti?nasa atramentove nechce a s prepiskou pise ako kocur

lenca13
26. aug 2010

Radka tiez pise ako kocur a je jedno ake ma pero,zatial ma atramentove 😉

bodka70
30. aug 2010

@pacna
@lenca13 , tak zatiaľ mali do 3. ročníka povinne atramentové pero, asi už toho roku budú môcť mať aj guličkové. Ale mne je to jedno, Soňa píše celkom pekne a to sme mali v škôlke aj začiatkom 1.roč. problémy so správnym úchytom pera a ceruzk. ySoňa je aj hypotonická (keď bola malá, cvičili sme Vojtovku, lebo bola motoricky opozdená a mala ochabnuté svalstvo), tak kvôli tomu aj tie problémy s jemnou motorikou.

bodka70
30. aug 2010

Ináč dnes mi volala Sonina triedna, Soňa zašla do školy, triedna chcela, aby si Soňa niečo pripravila - budú mať nejaké vystúpenie na zač. roka pre prvákov. Sonička je taká "záchrana" našej triednej, čo sa týka všetkých vystúpení, hviezdoslavových kubínov, prírodovedeckých olympiád a podobne. Aj iné deti z ich triedy sa na striedačku zúčastňujú, ale Soňa chodí tuším na všetko 🙂. Ona rada vystupuje, nerobí jej problém tréma, ani nemá stres, keď náhodou nevyhrá. Je taký súťaživý typm baví ju to.

bodka70
30. aug 2010

sorry za preklepy, mám ruku ešte stále v sádre. 😒

zuzanocka
31. aug 2010

ahojte, kočky!
tak ako prežívate posledné hodiny...? 😉 😉
naše dve opice schytali nejakú črevnú virózu, snáď ich to do štvrtka pustí ☹

katka76
31. aug 2010

ahojte, na to, ze zacne skola, sa tesim hlavne ja 🙂
kubko pisu od 1. triedy tornadom od centropenu (55 centov), pise ako atrament, len sa nerozpija a neda sa nim tlacit
pani ucitelka im ostava, co je fajn. len som ju poprosila, aby nesedel s minulorocnym "susedom" ☹
no podla jej slov, stvrtaci maju dost narocnu vlastivedu a v SJ je uz sklonovanie podla vzorov 😅

pacna
autor
31. aug 2010

baby ja sa tesim neuveritelne som hovorila ze pojdem asi ja s velkym usmevom do skoly 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pacna
autor
2. sep 2010

tak akasi novinka ministerstvo nariadilo ze od zajtra sa normalne ucia nasi maju styri hodiny 😀

bodka70
3. sep 2010

naši majú dnes len 3 hodiny, až od pondelka sa učia podľa rozvrhu.

zuzanocka
3. sep 2010

aahojte!

aj nasi si dnes uz mali doniest ucebnicu SJ a M, vraj sa dve hodiny budu ucit a dve hodiny (!) si budu pisat oznamy 😉 to asi uz na cely skolsky rok 😝
som moooc zvedava na rozvrh, kedze tento rok im zase dali tanecnu v krkolomnom termine (13:40 koncili v skole, 14:00 zacinala tanecna... 😠 ) hlavne v zime to bolo vesele, mlada musela chodit sama peso a veru najblizsie to nebolo... ... ale zvadli sme 😉

pacna
autor
4. sep 2010

nasi maju v pondelok ani neviem kolko hodin lebo Dominika si zabudla ziacku v skole-zodpovednost na prvom mieste 😠 ocividne ju to netrapi 😠 😠 😠 😠

nicky77
4. sep 2010

Ahojte! Aj my máme doma štvrtáka. Som rada, že tu je aj takáto téma v pokece. 😀

junovka
5. sep 2010

Ahojte baby,
kedze mam doma tiez stvrtacku Timeiku, tak som sa vas chcela opytat, ci aj vase deturence uz maju v rozvrhu 6 hodin!!Moja bude mat 2x tyzdenne po 6 hodim, 2x po 5 hodin a 1x po 4 hodin. Nezda sa vam to vela na stvrtakov, ze uz odteraz by mali mat po 6 hodin?Ked si dobre pamatam, tak my sme 6 hodin zvykli mat az od 5 . rocnika? 😕 😒

lenca13
5. sep 2010

ahojte 😉 my zatial rozvrh nemame len na zajtra aj to maju 4 hodiny,uvidim ako budu pokracovat cez tyzden,maju si zohnat knihu a Pz na anglinu 😕
Radka mali uz 6 hodin aj ako tretiaci 😕

junovka
5. sep 2010

@lenca13 to vazne?? 😨 No, Timka ta ma AJ stale na 2 roky, cize teraz uz druhy rok sa budu ucit z nej....cela je happy, ze budu mat opat staru ucku AJ , ktora ich ucila v 1. a 2. rocniku 😀 ...a ja tiez som rada 😵 . V 3. rocniku mali strasnu rafiku. 😠

junovka
5. sep 2010

a vam uz sa AJ znamkovala v 3. rocniku?? 😕 😕

lenca13
5. sep 2010

@junovka Radka ma anglictinu znamkovanu od druhej triedy,teraz maju tiez pokracovanie vola sa to Busy Bee 4 minuly rok mali Busy Bee 3,tiez maju super ucitelku 😉

junovka
5. sep 2010

@lenca13 no Timke sa zatial AJ neznamkovala, uvidime ako teraz bude....inak ta Busy Bee je super, skoda, ze ju nema aj Timka ☹ ....oni maju nejaku Incredible English, to su hrozne knihy 😠

zuzanocka
5. sep 2010

@lenca13 nasi mali 6 hodin uz aj vlani

AJ mali znamkovany od druhej triedy, ucebnice si kupuju po predchadzajucom rocniku, len PZ kupuju nove...
zajtra maju akusi akciu v parku, v piatok tiez nieco mimo skoly... no to su akurat tie dva dni, co ich mohli este nechat doma minuly tyzden... 😒