Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
23. aug 2012

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, mne sa nic nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.... 😠

rpinguin
23. aug 2012

@yanni a nejaku novinku nam povies? 😀

yanni
23. aug 2012

@rpinguin Renci a aku novinku? Je nieco nove?

rpinguin
23. aug 2012

@yanni no pises, ze sa ti nic nechce, no a mna zaujimalo nieco nove a nic stare 😀

yanni
23. aug 2012

@rpinguin Renci nie tehotna nie som. Este nie. Ale takymto cinom sa to moze rycglo stat. A potom uz len slucku 😠 😕 😀

yanni
23. aug 2012

@rpinguin jaaaaaaaaaaaaaaj sorry, nevsimla som si. To si myslela.

To tak novinka je ze...mne sa chceeeeeeeeeeeeeeeeeee....ist domov a vykydnut sa s poharom Latte alebo nanucikom na Liege na teraske 😀

mexico_16
23. aug 2012

Maminky niejake stranky kde kupim dojcenske mlieka najlepsie Aptamil Ha. Dakujem

zuzka_bluzka
23. aug 2012

@evulik22 ahoj ahoj, diky moc za info...to vyzera ze vazne budeme byvat niekde blizko pri sebe lebo hladame presne oblast Niederrad a okolie kedze manzel tam ma pracu. My sme este byt nenasli, ale pevne verim ze najdeme kazdym dnom lebo ja tam chcem ist za manzelom co najskor, takze teraz on beha po obhliadkach a hlada. To bude super ked budeme blizko lebo mas tiez maleho krpca a ja budem stastna ked budem mat novu kamosku 🙂 A prosim Ta nevies nahodou kolko mam ratat este cenu za internet a kablovku (telku) mesacne? Lebo to si musim este priratat k tej sume najmu s energiami a rada by som vedela kolko to tak moze byt, ak nahodou vies. Takze v oktobri sa dufam vidime pri kocikovani 😉

31deniska01
24. aug 2012

@rpinguin 😒 ach jaaaaaaaaaj mno co uz 😝

kmk11
24. aug 2012

@yanni a musi sa ti kciet? 😎 😀

evulienka22
25. aug 2012

@zuzka_bluzka Zuzi, internet budeme pouzivat manzelov z firmy, on zaklada vlastnu, je rakusan, este neviem aku ponuku vyberie, urcite su rozne pausaly ako aj tu ci na Slovensku 20 eur mesacne sukromne podla rychlosti, este sme nezistovali, telku neviem kedzte tam este nebyvame to sa skus spytat inych dievcat tu na fore, ako si nasiel manzel pracu, aj ja by som chcela ist o tri mesiace na par hodin robit, aj na letisku by ma bavilo, pozeram rozne jobfinder a pod ale mozno mas tip. 🙂 Kolko chcete platit najom, nad nami bol volny väcsi ako mame my asi 100m2 mozem sa maklera spytat, ale ten bude stat okolo 1000 netto najom plus energie...

evulienka22
25. aug 2012

@zuzka_bluzka ak sa mozem spytat kde pracuje manzel? mozes mi napisat aj sukromnu spravu 🙂

kmk11
25. aug 2012
evulienka22
26. aug 2012

@kmk11 dakujem 🙂

evulienka22
29. aug 2012

@evinkaaa
@yanni
@rpinguin ahojte dievcence, mozete mi poradit v akej banke v nemecku si mam otvorit ucet, kde su najnizsie poplatky? a ake poznate vzdelavacie instituty? Dakujem 🙂

yanni
29. aug 2012

@evulienka22 takmer vsetky banky su bez poplatkov. Zalezi na tom aky mas mesacny vklad. Od urcitej sumy neplatis nic. Len myslim ze Sparkassen maju poplatky stale, aj keby ti chodilo mesacne na konto milion.

Vzdelavacie Instituty? Ako to myslis? Skoly? Tu ich je velaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Zalezi na tom v com sa chces vzdelavat. Trosku konkretnejsie by nebolo na skodu.

rpinguin
29. aug 2012

@evulienka22 ja by som poradila DKB, pokukaj online, vsetko robis online a ta je zadarmo. Ja som teda ziadnu banku zadara nemala, ani ako student a ani teraz nemam. Muz ma DKB a vychvaluje si, ja som stale pri DB, sa mi nechce rusit a nic menit, preto platim poplatky 🙂
Inac no asi taka klasika je VHS (Volkshochschule), ta je skoro vsade, pre zaciatok by stacila.

yanni
29. aug 2012

@rpinguin Renci, ja som mala vzdy zadara. Ked som bola student, tak preto, ze som bola student. A ako riadne zarabam, tak preto, ze mi chodi na konto viac penazi ako maju oni danu tu hranicu. A mam zadara vsetko, aj Onlinebanking atd. Inak to ma vela bank tak. Od urcitej sumy neplatis nic. Myslim, ze to ma aj tvoja DB. Len tebe tam asi nechodi tolko prachov. Inak o to Umstellung si musis poziadat sama. Oni su svine, len tak od seba ti to neponuknu. Inak ja tieto Online-Banky nemusim. Tam nemas, keby daco, ani poriadneho Ansprechpartner. A takto mam svojho vlastneho a keby daco, tak mozem za nim do Filialky aj zajst.

rpinguin
29. aug 2012

@yanni no moznoze som mala ako student zadara, to uz ale neviem vobec, bola som u Sparkasse a neskorsie vymenila k DB preto, kedze som chcela vo viacerych bankach vyberat z automatov. A o ake Umstellung si mam poziadat? Ja platim stvrtrocne nejakych 15-18€ a hotovo. No a chodi mi tam sice mesacne nejaka uboha tisicka, ale mne to nevadi vobec, ze to nieco stoji.
Inac ja by som zasa robila len vsetko online, nemusim chodit po tychto kadejakych istituciach, ani neviem, kedy som v DB bola naposledy, asi vtedy, ked som chcela po nich, aby mi vyplatili stavebne, inac su mi nanic. Vsetko sa da vyriesit mailami a oni potom uz zavolaju a vybavene. Osobne som ich nepotrebovala vobec, preto sa mi zda ta DKB fajn.

yanni
29. aug 2012

@rpinguin Renci v mojej banke je myslim od 1200 € zadara. Ved kukni na nete ci DB ma nieco take a od kolko. A nech ti R. k tej ti´sicke prihodi a budes mat zadara.
A to Umstellung je myslene to, ze, ani ja som toi nevedela, u mna to bolo nejak automatisch, ale Kollega musel do banky zavolat, ze preco mu strhavaju, ked je na nete, ze od sumy xy Kontoführung zadara, tak mu to prerobili. Banka to zaviedla ale stare konta neprerobila. Riadne svinstvo.

Inak ja koli tomu ansprechpartner, lebo byt budem kupovat asi cez moju banku, tak to bolo vlani fakt fakt, sa porozpravat s chlapikom zoci-voci ked mi pocital kolko by mi dali atd.

rpinguin
29. aug 2012

@yanni sa mi nechce 😀 a ozi, mam este payback VISU a aj za tu platim nejakych 20-25 rocne, v DKB je kreditka zadara.

yanni
29. aug 2012

😀 😀 😀 😀 @rpinguin no to by si nebola ty...mne sa neceeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

rpinguin
29. aug 2012

takze ZENY konikovske, ked sa chcete nieco spytat, poradit nie len na otazky z oblasti uradnickej, ale aj kde sa co da usetrit, urobit dobry obchod, tak len na Katku! 😀 😵

yanni
29. aug 2012

@rpinguin Renca ma ani neseeeeeeeeeee.........r. Ved ja nemam caaaaaaaaaaaaaaas. 😀 😀 😀 😀

yanni
29. aug 2012

@rpinguin Ved ty si fleißige zienka domaca, poguuuuuugli aj za nas.

Ozaj Hausmeister uz odisiel? 😀 😀 😀 😀

rpinguin
29. aug 2012

@yanni haha, ze nema cas a visi na konovi a rozhadzuje tu pomaly denne mudre reci 😀 😀 😀 , pridavam sa aj ja k hlaske, ktoru nedavno pustil niekto do eteru, ze v buducom zivote budem aj ja uradnik 😀

yanni
29. aug 2012

@rpinguin ty drzka 😀

yanni
29. aug 2012

😀 @rpinguin a ja budem v buducom zivote vydata zenska, matka dvoch deti a budem chodit shoppingovat, internetovat, whatsappovat a "rozdavat" si to s kominarom a Hausmeisterom 😀 😀 😀 😀 😀
A este jest kolaciky a chlebiky so salamou a Koko s kafickom 😀 😀 😀 😀
A chodit stale do wellnessov a na Städtereise 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
29. aug 2012

@yanni ty ksichtacka, no vies, pri velkom byte treba vela Handwerkerov mat a neni nad znamosti, nikdy nevies, kedy sa ti kto zide 🙂

deina
1. sep 2012

Nasiel by sa niekto v Mnichove, kto mi prelozi lekarsku spravu zo slovenciny do nemciny? Nepotrebujem to uradne (a nie zadarmo), len preklad, ja na to bohuzial nemcinu nemam. 😝 Na konzulate nemaju nejaku prekladatelku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre