Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
5. feb 2009

TT som myslela Trnavu
Tak my sme sa z tych liekov este aj vyhadzali, ako keby toho nebolo dost aj bez toho 😔 🙄

bambi02
autor
5. feb 2009

nevzdalaaa, coby....len som najprv chodila, nik sa nehlasil, potom som chodila po doktoroch a prve tri mesiace mi bolo baby tak strasne zle, ze som dosla z roboty, padla do postele a nebola schopna zivota 😝
ale uz je to lepsie, a dobre ze ste ma ohlasili cez spravu, bo som to uz pomaly vzdala, ze sa mi sem niekto ohlasi.....juuu, to je parada...inak dostala som sa zatial len na 2 stranu - popisali ste teda toho dost - ja byvam na Podzamskej, tiez kusok od Panskej, tak budem rada, ked sa budem moct v auguste k vam pridat s kocikovanim...teda neviem, da sa hned po porode kocikovat, ze?
tusim k Bugarovej som chodila aj ja ked som bola mala...hmmm, keby som si to pamatala....ale pocula som, ze Demer chodi k tym najmensim domov, aby nechytili nieco na poliklinike, co by mi dost vyhovovalo...

mia.k
5. feb 2009

libka,to nemyslíš vážne.Keď vám ide,tak vám ide... A čo teraz? Pôjdete zas k lekárke? Dávaš jej aj ten fenistil?Chudiatko malé,nech už jej to prejde konečne.Daj vedieť ako pokračujete.

zdravím nové prírastky(petusa,bambi).

Ludia,dnes ráno vezmem malého na ruky a počujem škripot zubov.Rozmýšlam,že ako môže škrípať,keď má len dva spodné zuby?Pozrem do úst a tam nový horný zum.Juj,tak som sa potešila,že konečne po dlhej dobe ďalší zub,ale hlavne bez neakých vedľajších príznakov.Jupí.Kiežby mu aj ten druhý takto vyšiel. Teraz stále škripoce,tak som mu hneď šupla do ruky kareláb,nech s nimi neškrípe na prázdno.
Inak gratulujem aj Ninke k prvému zúbku.

bambi02
autor
5. feb 2009

mia dakujem za pekne privitanie 😉 ...to je super, ze vy uz mate v podstate skoro vsetky ked tak na to pozeram detusiky...babusky, kde ste prosim rodili? mam vraj zacat uvazovat nad porodnicou, ale fakt neviem....

bambi02
autor
5. feb 2009

ozik, a boli ste niektora z vas na 3Dcku u Brestanskeho? ako to tam prebiehalo? my ideme 16.3 a neviem sa uz dockat...kolko ludi moze ist s vami dnu?

mia.k
5. feb 2009

Ja som rodila v Piešťanoch,cisárskym. Mala som dohodnutého lekára.Nedokážem ti poradiť,že kde je lepšie,či v TT,alebo v PN,keďže som bola len v PN.Ale ak by si mala neaké otázky ohladom Piešťanskej pôrodnice,tak sa kľudne spýtaj.

bambi02
autor
5. feb 2009

juu, ja by som tiez moc chcela ist do PN, kamoska tam rodila teraz v juli a citila som sa tam velmi dobre..i cesta tam je dobra a rychla....no, som trosku vystrasena, bo tam neni to aro pre babatka...ale ak by tehotenstvo prebiehalo dobre, tak pohodka, ze? a ako sa da vybavit cisarsky? a kolko to stoji?

janetina
5. feb 2009

ahoj bambi vitam Ta a ja som rodila v PN sectio cesarea 😀

janetina
5. feb 2009

jedine co mi vadilo ten porodny sal pri izbach/ tie hukoty v noci ja som tam nemohla vobec spat,,,,strasne..ale bolo aj vela porodov/ uz by som tam nesla a este pre mamicku ktora je dost v soku ze sa neviem postarat o malinke je to nevyhodna porodnica ...nepripravia Ta napr, ako sa kupka a hlavne kojenie tiez velmi neriesia ze by Ti pomohli. Ale mne to nevadilo ale boli tam take mladunke baby , ktore to urcite privitali....A este prve pritulenie po porode S.C. nebolo co mi vadilo tiez...

petusaaa
5. feb 2009

bambi, ja ti vrelo odporucam trnavu.zevraj tam je horsi personal ako v pn. ja som az na par vynimiek problem nemala. urcite by som si zazmluvnila dr, ak by mi stihol prist 😅 a este mi bolo povedane, ze keby ridim v pn, tak by maly nemusel prezit cestu do tt. a to som mala bezbroblemove tehu tiez. takze som rada, ze som sa tak rozhodla, osobne nechapem, ako moze porodnica fungovat bez jisky 😒

mia.k
5. feb 2009

ja som si cisársky "vybavila" tak,že som mala veľké bábo a úzku panvu. 😀

bambi02
autor
5. feb 2009

to tiez nechapem ako mohli spravit porodnicu bez jisky (zase som mudrejsia ked viem ako sa to vola -a le aj tak asi zabudnem)...takze trnava? vraj su tam aj hrozne vecka...ja teda neviem. maju dobre, ze tam maju den otvorenych dveri, tak to urcite chcem vyuzit a ist sa tam pozriet.....bol ten personal az taky zly petuska?

janetina: no tak to s tym kojenim a kupkanim hovorila aj kamoska, ze ich tam mali strasne vela a nestihli im to kazdej vysvetlit, tak to ukazovali na jednom babatku...hmm..porodny sal je hned pri izbach? je aj v PN nejaka moznost ist sa tam pozriet (den otv.dveri alebo nieco podobne)?

janetina
5. feb 2009

ano aj to ze PN nie su perinatologicke centrum, to som sa bala ale Trnavy som sa bala. tiez som pocula vselico hlavne negativa, ale poznam par ludi co sa nestazovali. ja som chcela ist do Topolcian ale rodila som na Vianoce tak som to zavrhla kvoli cestovaniu. Dnes by som isla uuplne inam napr, do Ba na Antolsku...

janetina
5. feb 2009

bambi02 no ja som nezazila ze by to v PN ukazovali oni ich kupkali same niekde vedla a straaasny rev bolo pocut, nikdy sme ich nekupali my a ni to neukazovali!!!!!ň
Akoze mne to nevadilo pisem ale niekomu to mohlo narorbit problem so sebaistotou nie?

mia.k
5. feb 2009

Mne osobne sa Piešťanská pôrodnica páči ako je riešená.Taká maličká,útulná,a najviac sa mi páčilo,že sme sa tam všetky baby spolu bavili,navzájom si pomáhali,srandovali...Boli sme tam ako taká malá komunita.A veľmi mi pomáhali,keď som potrebovala.Sestričky sú tam tiež fajn,až na jednu výnimku... Ale zase je pravda,že keď sa niečo skomplikuje,je Trnavská nemocnica na to lepšie vybavená.

libka1
5. feb 2009

Myslim Mia, uz ich neberieme, sme bez antibiotik a liecime sa bez nich, drbne ma z toho asi uz celeho.. mala chrci odusu... 🙄

bambi02
autor
5. feb 2009

ty brdo..tak uz vobec neviem. inak o Topolcanoch je pisane ze su tam 4 porodne saly a su oddelene len plachtami, takze asi tiez nic moc...a tiez by som to v zime neriskovala....a v Trnave si mamicky kupu babetka same?
mia: tak to by mi s tou panvou asi nevyslo ☹

mia.k
5. feb 2009

To je strašné libka,zavolaj doktorke.

janetina
5. feb 2009

lik´bka co sa deje ze nemate ATB...ono byva caste ze dieta sa vysype....aj my sme casto boli co uzivate?

mia.k
5. feb 2009

Mám kamarátku,ktorá rodila prvé dieťa v Topolčanoch do vody a druhé v Piešťanoch s epidurálkou.Druhý pôrod bol ževraj óóvela lepší.

petusaaa
5. feb 2009

ano, v tt si kupes sama. mas jeden ukazkovy kupel a potom si uz z babatkom sama. ak nepoziadas o pomoc. ja na sestricky v tt nemozem fakt povedat nic zle. podla mna boli zlatunke. samozrejme su tam vynimky, ale tie som proste ignorovala. hlavne detske boli zlate. a vsetky poradili, pomohli, dali tabletku a podobne. na jiske boli dve kravy, ale to ta nemusi zaujimat, tam sa hadam nedostanes.
a wc.. no spolocne su hrozne, ale ja som sa nejako dostala na izbu s vlastnym wc, takze to bola pohoda 😉 mala som stastie... alebo potom nadstandartka. mne osobne vadili navstevy. sice ja som ich nezazila, ale podla mna to mohli lepsie vymysliet, nie ukazovanie cez jedno sklo, vsetci nakope a tak... 😒 a tiez s e sa bavili kazda s kazdou 🙂 taktiez mam kontakty a tak 🙂

ozaj a cvicit nechces chodit? ja som chodila do nukleonu?

baby, ze topolcany, sak to by som porodila na polceste 😀 😝

libka, mas krasny album, kde ste sa boli fotit??

bambi02
autor
5. feb 2009

juuu , chcem chodit cvicit..a to je kde petuska?

libka1
5. feb 2009

- Jiska v Trnave super 🙂
- porod s Deckovom - bezproblemovy, az na jednu malickost, to tu nechcem pisat, ak chces napis IP a vysvetlim 😅 Nemala som ho dohodnutého, proste slúžil... 😅
- prijímal ma taký mladý rapavý ucháň a presviedčal ma aj so sestrou že som si vymyslela že rodím (06.15. hod) nevymyslela, malá prišla na svet čoskoro (10.15. hod), slúži im ku cti že sestra sa následne mužovi ospravedlnila ze z nas robili debilov a nechcela ho pustit na porodnu salu ale ho posielala domov ze to ma cas 😅 Esteze sa nedal odbit...
- Záchody by ma najmenej trápili, a vobec som nemala pocit ze hrozne, ale bola som na 2 izbe, cize nie spolocne na chodbe, ako mali 3kove izby 🙂
- Dieta mi neprilozili hned po porode - tým ma nasrali 😠, pomaly nam ju ani neukazali, sestra s nou utekala prec ako sibnuta, doniesli mi ju az po 12 hodinach!!! 😠
- Poradenstvo co sa tyka kojenia - ja modry prsnik co ma sestra zan kmasala, dieta dotlacene rameno - metody ako z praveku... 😠 😠 no neviem neviem ci sa to poradenstvom da nazvat, ale tiez zavisi od konkretnej sestry, vraj maju laktacnu poradkynu. No ja som ju za ten tyzden nevidela co som tam bola, ale mozno sa tam niekde potajomky tmolila 😅
- decko sa mi 48 hodín vôbec neprisalo, az ked som to povedala detskej primárke zobrali ju na Jisku a dali ju na infúzku, lebo uz bola úplne dehydrovaná, toto by som im vytkla urcite, dali ju tam rýchlo dokopy, samozrejme ju nastopali umelým mliekom potom, kedze mne sa zacalo tvorit mlieko az doma, nemalo sa z coho, malá sa nevedela prisať, pomohla som si sama odsávačkou, nebol tam nikto kto by v tomto poradil nejak, v piestanoch co ja viem dávajú glukózu pokial nepije bábo mliecko, tu sa na to vykaslali, tak sme dopadli tak ako sme dopadli... ☹
- kupat sme chodili kazdy vecer, bola to masovka a rychlovka, ale aspon ukazali 😉
Celkový dojem: dobrý (3), rozmýšľaľa som nad chválitebný, ale nie, to si nezaslúžia 😅

janetina
5. feb 2009

ano Topolcany by boli vtedy pre mna skluzavka v zime ale ja som mala planovany S:C. takze som to zvazovala, ale tiez tam nie je perinatologia az v Nitre. Tam som teraz pocula dobre ohlasy na dr, Ravingera.
V PN su dobry rezaci 😀 /Gleso,Karaba a j Niepel vsetci su perfektni a aj sestry az na jednu vynimku a jednu nemenovanu DR- hrozne sa s nou komunikuje/ pekne rezy robia oproti TT ale to som len pocula...od segry ta robila na operacke v PN niekedy davno a hovorila ze ked prisiel niekto z TT /pacient/ tak to boli hrozne rezy.

libka1
5. feb 2009

Ved sme tam boli, to jej ich ona vysadila, a nahradila ich kalciovou mastou, aby nebola skvrnita ako dalmatinec, ale co priedusky? 😕

petusaaa
5. feb 2009

aj ja chcem vediet, co sa stalo s deckovom, napis mi do ip 😕 😅

ja deckova neodporucam, rodil aj mna. ale vela bab si ho chvali. mozno len nemal svoj den. ale spravil mi par kiksov a na mna posobil dost arogantne.

libka1
5. feb 2009

V senci u husenicovej sme sa fotili...

janetina
5. feb 2009

libka strasne ako to pises to ja som zazila lepsie vynimajuc veci co som spominala......babo mi po porode ukazali ku tvari hned ale neprilozili, ale cca o okolo obeda uz bol pri mne 😉 , mne vadilo len to kojenie a hlavne ten´krik z saly v noci a krvave chodby ako tam lietali 😀 😀 😀
Ano v PN davaju glukozu to je lepsie ako Bebu v TT

libka1
5. feb 2009

Aby som to uviedla na spravnu mieru, nebola to deckovova chyba, to by som mu krivdila, porod bol uplne v pohode, zo mna dieta vypadlo, ja zena ako hora a mimis 2810 g 😅 Neviem ked vysla von 😀 Proste sa tam stalo cosi ine.
Mozno som to hrozne janetina popisala, zas az take zle to nebolo suma sumarum, uz nie bebu, uz nutrilon 😅

mia.k
5. feb 2009

Ty koky,a čo povedala na tie priedušky?Veď vám mala dať neaké iné atb,možno len na hentie je alergická.Ja tomu nerozumiem.To akože teraz sa má ako vyliečiť zo zápalu priedušiek? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre