Bývanie v Hlohovci

vsetkounas
19. jún 2023

Ahojte Hlohovcanky alebo tie čo poznate Hlohovec . Zvažujeme kupu domu v Hlohovci a teda kto to tam poznate je to dvojdom na Inoveckej ulici su to tam ulice dvojdomov susedia vyzeraju byt fajn a teraz dajte ako sa tam byva ako je daleko skola aka je tam skola a ake je Hlohovec ako meste ? Budem rada za každy nazor . Sama vaham ci ist to toho ako bojim sa trosku dvojdomu ale tak suseda si asik nevyberies lebo vzdy može niekto predat a prist niekto horsi a aj celkovo Hlohovec bola som tam par krat v meste a to je vsetko :D

monikamesarosova
19. jún 2023

@vsetkounas Inovecka je ticha, kludna ulica len vychádzanie autom z tejto štvrti byva v špičke tazsie. Nakolko ide z Novej štvrte len jedna cesta (vid foto)
Na tej ulici A. Felcana sa nachádza aj skola a skolka.

lucik194
19. jún 2023

ta cela stvrt je tichsia, byvala tam mojej babky rodina.... ale osobne by som riesila aj dostupnost pre teba a muza do prace, lebo cestovat do / z Hlohovca je docela zahul.......

vsetkounas
autor
19. jún 2023

@lucik194 tak ja som na materskej , zatial a potom pracu už možem hladat aj v HC manžel robi v trnave ale jeho sa spicka asik ani tykat nebude zacina o deviatej v robote a konci o piatej . Skor my ide o deti aby tam bola skola skolka teraz su ako tak samostatne a rada by som aby sa aj v novom casom naucili fungovat ako tak samy .

lucik194
19. jún 2023

@vsetkounas tak to potom v pohode, autom je v TT za 30 min kedze v zime opat most spustili......
skolky a skoly neviem, my tam vzdy ideme len na navstevu......

laura07
19. jún 2023

@vsetkounas Ahoj 🙂 Ty bývaš teraz v TT (podľa profilu) a chceš ísť do HC? Oj. Nedobre toto. Ja som v HC bývala. nie som rodená hlohovčanka a teda to mesto za mňa nič moc. Prišla som tam z väčšieho mesta a za mňa tragédia, hoci mi bolo vysvetlené, že oni sú tam predmestie Bratislavy :D Pešia zóna nič, ticho, sem tam nejaké postavy sediace na lavičkách s čučom :D jedine tak pánska záhrada je fajn, v lete ale kopa ľudí, komárov (je tam také jazierko)..ja ti neviem no. My sme odtiaľ ušli, síce ešte do menšieho - dedina, ale bližšie k Piešťanom.

A tá dochádzka v smere z TT do HC, no pomoc. 5,5 roka som dochádzala TT- HC a to cesta do hc asi 15 minút a tá zápcha tak 45minút. A ak mal byť nejaký predĺžený víkend, sviatok..už z diaľnice sa robili zápchy :/ je tam strašne veľa firme pred/za mostom.

Ale tá štvrť, čo si dala, to je tam fajn. len teda ak ti stačí byť na záhrade a nevadí ta zápcha z každej strany mesta.

vsetkounas
autor
19. jún 2023

@laura07 áno bývam v TT ale nepochadzam s TT ako pozeráme aj dediny ale neak my príde lepšie menšie mesto pre deti ako dedina .Pozerala som aj priamo Piešťany ale tak keď aj ideme plno tých arabach a takých tak mám neak rešpekt pred Piestanmi

bukvica555
19. jún 2023

@vsetkounas škola na Novej štvrti je, 3.ZŠ, aj škôlka, ale úplne plná, tento rok do 1.rocnika a do skolky nezobrali ani všetky deti odtiaľ, už niekoľko rokov sľubujú rozšírenie kapacity, zatiaľ nič. Ak nemáte obaja prácu v HC, za mňa určite nie, skôr by som sa poobzerala v dedinách smer TT. V HC nič nie je. Pôvodne pochádzam práve z tej oblasti Hlohovca, je tam síce kľud, ale to je asi tak všetko, bohužiaľ

laura07
19. jún 2023

@vsetkounas ja nechcem uraziť nikoho z HC, sú tam fajn ľudia, mám odtiaľ kamarátov, ale to je taká väčšia dediny 🤐 akože, čo očakávaš, že má to mesto? kaufland? lidl? hej má, ale ty budeš na opačnej strane od toho. Pešo ani omylom. alebo teda ako poldenný výlet s malým nákupom 🙂 či čo čakáš od mesta? škôlka tam je na ul. A. Felcána, je tam aj ZŠ, ale celkovo je taký preklak na tých škôlkach v HC, že des. potom najbližšie je asi až na Fraštackej ul. škôlka. To je hodne ďaleko. za rampami (vlakovými).

bola si niekedy v HC? 🙂 choďte tam. Choďte sa pozrieť, kde je dom a koľko to je od diaľnice, koľko od cesty z NR (Kaufland, kik, pepco a ptákoviny)..a hlavne ak pôjdete cez víkend, všímaj si tie tiché ulice, nikde nikoho. A predstav si naopak, že cez týždeň, je to tam strašne preplnené autami. Všetci niekam dochádzajú - je to mesto, ktoré je fakt na všetky strany - BA, TT, NR, TO, PN. A koľkí aj do AT dochádzajú.. to je proste "uzol"..preplnený uzol.

Neviem ako ťa môžu arabi "ohrozovať" 🙂 alebo prečo sa ich báť. Sú to bohatí ľudia, ktorí tu majú pokúpené domy, prípadne sú v prenajatých domoch, hoteloch a oni si len idú za masážami a míňať peniaze. Tých sa "bojím" rozhodne menej ako kadejakých bezdomovcov v HC pri fontáne pod domom kultúry a na pešej zóne :/

čo taký Zeleneč? draho, že? :/

vsetkounas
autor
19. jún 2023

@laura07 tak je to mesto tak snáď tam jazdí aj mestka linka keď nie auto mám ale tak ďakujem za názor hoc aj negatívny stále sa rozhodujeme je to dlhodobejsi krok tak musím zvážiť aj veci proti .A zrovna Zeleneč má neláka máme v hľadáčiku aj dediny ale toto my prišlo že proste je človek v meste aj lekári a tak proste to tam je lebo je to mesto .

kikaalex
19. jún 2023

@vsetkounas viešco ja nie som z Hlohovca ale blízkej dediny.....keď chcem ísť do HC dobre si premyslim aka je hodina lebo o 14:00 idú ľudia z faurecie čistý des o 15:00 ľudia z rôznych kútov z roboty takže zase des.....chces ísť do Kauflandu na nákup tak si musím vybrať vhodnú hodinu kedy najlepšie doobeda....čo sa týka obchodov ja pre seba nakupujem aj v obchodoch klasických značkových v HC nič neni akurát tak profi, KiK a Tako. ...ako nakupujem aj tam oblečenie ale to už idem rovno radšej do TT kde je väčší výber.....na pešej zóne prepáč za výraz skapal pes. V HC sa nič nebuduje nikam nenapreduje.

laura07
19. jún 2023

@vsetkounas ja píšem len vlastnú skúsenosť. A tých doktorov si pozri - budete dochádzať tak či tak niekam, najskôr tak PN alebo TT, NR. nie je tam ani pohotovosť a ani poliklinika nefunguje ako má. nejaká pôrodnica, to zabudni. OK. Ja som len napísala svoju skúsenosť. nemusíš sa hneď nahnevať 🙂 pýtala si sa, odpovedala som.

hlavne dobre vyberte, držím palce!

laura07
19. jún 2023

@kikaalex na kockovej obchod s riflami, kde zastal čas s cenami aj tovarom..len zabudli prepočítať koruny na eurá :D

kikaalex
19. jún 2023

@laura07 myslíš Levis obchod tam som nebola 100r lebo keď si chcem kúpiť kvalitné tričko tak myslím tým kvalitné a nie suvix a mega predražené ako ja som ochotná si aj priplatiť ale musím vedieť za čo a v Tom obchode to neviem

laura07
19. jún 2023

@kikaalex jo. presne ten. Nechápem, ako sa to tam drží. Lebo nepoznám nikoho, kto by tam nakupoval :D ale tak nech. Mne je to jedno. Muž tam (v HC) robí - vojak, preto sme tu. ináč by som o HC ani netušila 🙂

kikaalex
19. jún 2023

@laura07 no ale veď povrch sama je tam normálny obchod napríklad chces si kúpiť Adidas tepláky máš vlastne v HC kde ???lebo ja o ničom neviem vravím to už potom idem radšej do TT

laura07
19. jún 2023

asi tak 10 rokov dozadu bo taký obchod, pod domom kultúry, na rohu ako je kocková a potom neviem aká :D cirkevná ZŠ tam je - oproti..tam bol kedysi, ale to bol tak zúfalý obchod. podľa mňa, tam len skupoval človek veci "niekde" a v HC to bolo že wau. Ale asi to krachlo alebo čo. už to tam nie je. my sme tiež len do NR alebo TT/BA chodili/chodíme. Ani v PN nie sú také obchody. Celý vlala toto tu :D ale ináč záááááááááápad :D

vsetkounas
autor
19. jún 2023

@laura07 ja som sa nenahnevala práveže som chcela počuť aj negatíva preto sa pýtam aby som nespravila niečo čo budem neskôr ľutovať .

kikaalex
19. jún 2023

@laura07 ja si pamätám že ja som HC vyslovene neznášala a našla som si odtiaľto muža nie priamo z HC ale blízko....teraz riešim dosť doktorov ako šľak ma ide trafiť lebo tu není poriadny doktor ako ja chodím po doktoroch PN, TT dokonca radšej som šla ušnej lekárke s malým do Seredi lebo ten debilný ušný doktor čo nevie s deťmi ani pracovať tak tam som odmietla ísť. No ja poznám hneď dvoch čo tam nakupujú.

kikaalex
19. jún 2023

@laura07 o tom som ani nevedela tak dlho tu nebývam....ale je mi to jedno vravím ja idem radšej inam ale áno s tým súhlasím ani v PN nie sú dobré obchody

kikaalex
19. jún 2023

@vsetkounas nová štvrť je tichá oblasť tam sa podľa mňa môže bývať dobre ale bez auta si nahrata všetko máš dosť ďaleko a predstava vezmem deti na prechádzku a ja si nakúpila tak na to zabudni prídete po rampy a otočis sa naspäť domov.

laura07
19. jún 2023

@vsetkounas pozri, základných škôl je tam strašná kopa, to je najmenej. Ale ak ti mám pravdu povedať, moje dieťa teraz končí 9ty ročník a ide do PN na strednú. Zvyšok spolužiačok/kov ide do TT, NR alebo PN. V HC je gympel, aj 8 aj 4 ročný (je to jedno gymnázium, ktoré otvára aj aj ročníky). Jeho úroveň mi neprislúcha hodnotiť a zároveň som svoje dieťa nechce dať nikdy na gym..takže som všetko okolo len "prepočula". potom tam máš akúsi priemyslovku a chemickú školu a to je tak všetko. Ešte bola pod lidlom SOŠ kuchár čašník, ale to bolo fakt pre dosť komplikované deti, ani neviem, či ešte funguje. Ja neviem. Ja by som HC, u seba, škrtla. a mňa nie 🙂 Ickaj sa pozrieť, sadnite do auta a choďte. ideál niekedy v piatok okolo 15:45. budeš mať reálnu predstavu.

laura07
19. jún 2023

@kikaalex nič tu nie je. A dosť ma to štve. Také nejaké že hornbach, alebo niečo..ach..divočina, lesy, lúky, polia a Váh :D

laura07
19. jún 2023

@kikaalex za mňa, keď sme sa tam presťahovali - 15 rokov, tak ešte bola aj detská pohotovosť. Tú potom zrušili. Celá poliklinika je výsmech. babky o paliciach sa trepú po výmenný lístok na polikliniku aby išli na rehabku na opačnú stranu mesta. XY doktorov pod stĺpmi oproti pošte..ach.

Joj a @autor tie mestské autobusy - to som tam nikdy nepochopila. tam ide jeden od kauflandu po stanicu. To fakt nie je riadna mestská doprava, že všade niekam odniekiaľ.

kikaalex
19. jún 2023

@vsetkounas a neuvažovali ste napríklad o takom Leopoldove podľa mňa je hodnejsi ako celý HC aj muž do roboty do TT by to viac ocenil je tam aj vlaková a teda určite lepší uzol. Je tam škola, škôlka, lekáreň, potraviny, pošta

laura07
19. jún 2023

@kikaalex No, Leopoldov je taký dobrý stred.. Vždy som všetkým závidela, keď tam odbočili a ja ešte 45 minút pred sebou do HC v zápche :( lenže Leopoldov je dedina, tu pani asi hľadá mesto. Ja neviem čo by sa mi muselo stať, aby som vyradila Zeleneč - ak muž robí v TT, peniaze nespomenula že problém, ale proste chce MESTO..HC mesto je, ale tak 🤐 ale zas chápem a viem koľko stoja domy v TT..ale HC nie je dobrá voľba

zenazaba
20. jún 2023

Ze do skoly ci skolky autom ci primestskou linkou?? Ha ha ha...ved Hlohovec je malicke mesto, sadnes na bicykel a za 5 minut si vsade. Pesia zona sice vyzera hrozne a pokym ju neprerobia, mali by ju vymazat z mapy sveta, ale inak je v Hlohovci fajn. Je tu veeeela detskych ihrisk, zamocka zahrada je krasna, obrovska, vobec tam nebyva vela ludi, ani v lete, prave naopak, chodievam tam velmi casto a nestretneme tam dokopy nikoho. Na nakupy sem chodim z leopoldova na bicykli, je tu snad vsetko, co si vymyslis. Mas tu aj kino, divadlo. Do Trnavy sa da chodit aj vlakom, tym padom ta nejake zapchy trapit nemusia. Obzvlast, ked pises,ze manzel jazdi mimo dopravnej spicky....a ze by som si vyberala mesto na byvanie podla toho, ci je tu obchod so znackovymi trickami a teplakmi? Teraz, ked si viem vsetko objednat cez internet,omakat,vyskusat a podla potreby pohodlne vratit??

rosavia
20. jún 2023

@vsetkounas
Suhlasim s oststnymi. Radsej nejaku peknu dedique ako HC. Poznam viacerych, co tak odisli, a velmi si pochvaluju. Aj Leopoldov by bol así lepsi. Aspon tam más lepsie vlakove spojenie.
Ale chod sa tam pozriet sama a vytvor si vlastny nazor. Mozno, ze Tebe to tsm bude vyhovovat, vsetko podla potrieb.

laura07
20. jún 2023

@zenazaba Kino v HC? to je vtip, že? to čo chodíte na nejaké 20 ročné rozprávky? skôr to bolo v TV ako v HC kine. Pomoc. Boli ste niekedy v meste? žili ste niekedy vo veľkom meste? akože sťahovanie z TT do HC chce mega "gule"..to je jak z KE do SNV alebo z PO do Sabinova..alebo z BA do HC 😨 ach..ale však mne je to jedno🙂

laura07
20. jún 2023

@zenazaba ty si asi priamo z HC, že? nedáš dopustiť. Len sa opýtam, že kde pracuješ? 🙂 lebo ak mimo HC, tak nechápem a k v HC, tak chápem..ale to kino ma dostalo :D a že kým spravia pešiu zónu? my sme pred 15 rokmi z košíc prišli sem. 😖V HC sme bývali asi 9 rokov. Takú nudu nezažijete fakt už nikde--alebo teda auto a chodiť okolo..

monikamesarosova
20. jún 2023

Jezisi vy tu zasa robite diskusiu. Zadavatelka chcela vediet pre a proti a nie aby ste sa tu rozčuľovali aky je Hlohovec tragicky 🙈 ja byvam 4roky v Petre, syna vozim do skolky na Nabrezie a nestazujem si. Prave naopak, mame dobrych susedov, decka sa hrávajú na dvoroch.
Na novej štvrti su jedni potraviny, sice male ale co tam mam kamosky tak povedali ze tam kúpia vsetko co potrebuju.
A riesit ci su tu značkové obchody…? V dnesnej dobe aj tak vacsina objednava online.

Ano, pesia zóna nie je pesia, to sa ani mne nepaci.
Ked sa v HC nejake podujatie robi aj tak polovicka vsetko ofrfle alebo ani nepridu.