Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
26. júl 2012

@slivka233 ja praveze maso mozem, zase sladke velmi nemusim, skor slane alebo kysle. Tak tie stanky pojdem omrknut, ale tak si myslim, ze aj ceny budu premrstene, a to vies, mne pride mamka, takze sa o stravu nebojim 🙂 Nase capovane pivo tu sice nemaju, ale tak ked su akcie a koncerty, tak tam sa stale prinesie, no a slovensky obchod mame 10 minut pesi tam maju vsssetuuuliiinko aj pivo aj palenku, dokonca aj nase vinka 🙂 a vodu magnesiu aj Rajec bylinku vsetky a piskoty a milaciky a proste vsetko , aj bryndzu, tvaroh, salamy, klobasy. A co je dobre, ze su to nase a ceske vyrobky, ziadne polske bleeee 🤐

katie555
26. júl 2012

@andie25 boze ako ti zavidim...Ja tu v manchestri mam akurat tak par polskych obchodov .... 😒

andie25
26. júl 2012

@katie555 si si ista, ze v Manchestri nie su ziadne slovenske potraviny? Ved to je velke mesto. Ono ak chces, ja nemam problem ti poslat take trvanlive veci ako muka, pudingy, pasteky, piskoty, sladkosti, slanosti, vody. Ved to sa da pekne zabalit a poslat 🙂

slivka233
26. júl 2012

@andie25 no teda ja polske nechcem nic ani vidiet...ja tiez iba slovensky obchod ked tak...urcite to omrkni, malo by to tam byt fajn..i ked asi bude vsade vela ludii....my budeme sledovat v telke...mame dobry team tak snad sa nam aj medaila ujde... ja tiez len cakam na info a foto od druheho svagra co je v Londone a v restike kde je manager v st.james parku je to rezervovane pre vip...tak sa tesim na fotooo od neho,

andie25
26. júl 2012

@slivka233 no ved to, ze vela ludi a moj mm nejako nechce tam ist, lebo ma paranoje, ze sa nieco stane 😀 ale tak ked nepojde on, vyberieme sa s mamkou 😀 v ktorej restike robi, hmmm pri st.james park to musi byt dobra 🙂

andie25
26. júl 2012

@katie555 a vidis som ti poslala aj link na tie potraviny a aj oni nakoniec dorucuju balikom 🙂 ale len suche potraviny samozrejme

slivka233
26. júl 2012

@katie555 ja som tiez prekvapena ze tam niesu ved to je obrovske mestoo...my tu mame kopu.. a jeden je dokonca az 2.poschodovy a rozky a chlieb su lepsie ako doma...
toto som nasla na nete ale je to trosku stare myslim datum kedy to bolo pisane skus alebo nieco vygoogli

Manchester, Cheetham Hill Road, oproti Royal Bank of Scotland, obchod sa vola Tatry. Maju tam aj slovenske casopisy, hoci novy tovar dostavaju dost zriedkavo. Obchod vedu Iranci, ale to nikomu nevadi, vsak?

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 ja som nikdy ziadne chutky nemala 🙂 vobec nic.. jedla som ako by som ani tehotna nebola.Jedine co mi "robi dobre" je zubna pasta hahaha ale nieze by som ju jedla 😀 a z jedineho co ma napinalo bol jeden cistiaci prostriedok v praci 🤐 Inak mi nic smradlave ci vonave nevadilo 🙂

katie555
26. júl 2012

@andie25 co viem tak je kdesi jeden v centre, ale ziadne chvaly som na to nepocula....len vraj kofolu maju...xixi to som doma pila (aj ked to ma kafein) som si neodpustila...
No to by bolo super keby sa to dalo poslat....dik ...co tam take maju? 😉

slivka233
26. júl 2012

@andie25 je to INN THE PARK hned pri tom jazierku...

sarifa
26. júl 2012

@andie25 a kde si pisala tu link? aj ja sa chcem nato pozriet 🙂

andie25
26. júl 2012

@sarifa napisem ti do IP, ako sa inac mas? vsetko ok? male sa hybe?

andie25
26. júl 2012

@katie555 som ti poslala do posty link, lebo aby ho tu niekto nezmazal 🙂

katie555
26. júl 2012

@katie555 akurat to studujem..to je slusny vyber...popozeram a dam vediet...
problem je ze mozno od soboty nebudeme mat internet (moj drahy sa asi zblazni) bo su problemy na novom dome 😒

slivka233
26. júl 2012

@sarifa smrdlave vonavee....uz je pokoj....teraaz....tema c. 1 slovenske obchody....kazdemu to chyba urcite, ja to mam rada netajim sa..ale fakt maso som nemohla ani citit..ked som poekla maso alebo robila polievku musela som si okolo nosa uviazat sal aby som mohla otocit maso alebo dat drahemu jest...to bol des..teraz je to ok..
a pasta ti chutii>> super....je to take svieza chut asi preto....
ja mam teraz palenie zahy zjedla som 4 krajce chlebika so syrom primula ( milujem ho) a paradajku a uhorku no papina...keby mam mast este lepsie ale co uz.
ako sa citime??

andie25
26. júl 2012

@katie555 no ved ked bude internet, tak potom, ved to neponahla, ci? 😉 hej maju velky vyber, my kazdy tyzden chodime 🙂 jak doma v sobotu hihi

katie555
26. júl 2012

@andie25 xexe to znie dobre. ..Ja akurat teraz ked tu bola mamina koli peceniu sme boli asi 2krat v polskom koli margarinu. neponahla...teraz sa musim este upratat v novom dome. Pobalene je uz vsetko....ale uz pravdupovediac som tak unavena a otravena z toho. Zajtra este posledne veci zanesieme a potom uz len tam upratat a byt tu upratat poriadne a v stredu odovzdame kluce. A s tym upratovanim to je pre mna hroza, drahy vysava, ja este ako tak zvladnem nieco upratovat ale zohybat sa mi moc nejde. Plus navyse mamka mi takmer nic nedovoli robit, zase z cukru nie som. Sa cudujem @sarife ako to vsetko upratovanie zvlada v 39tt

sarifa
26. júl 2012

@andie25 dakujem moja ,lebo tu mame obchod slovensko-polsky no viacej polsky by som povedala ale je maly obchod.No ale oni takto za dopravu uctuju na kila no ako ja budem vediet za kolko kil ja nakupim? 🙂
Mam sa fajn ale male uz tak moc nekope.Len sa tak trosku pomrvy tak asi uz nema vela miesta ..ale uz by som mu aj rada pomohla na svet 🙂

andie25
26. júl 2012

@katie555 to je super, ze uz budete mat hotovo, ono hej, pohyb treba, povrdz mamke ze ked odide aj tak budes musiet sama robit 🙂 len treba opatrnejsie , no a ja si myslim ze nasa @sarifa to uz preto tolko prata, lebo na to je aj taky pojem, ze si robi hniezdo 🙂 to vsetky pred porodom budeme upratovat jak dive 😀 udajne je to tak

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 moja ty len same dobroty jes 🙂 vzdy mi chutki narobis .a caj si mala? ja ho ani nepijem v takomto teple domna nikto take nieco nedostane .Citim sa fajn len ako som pisala male uz moc nekope len s sem tam pomrvy ..co mi aspon da vyspat ale zase toto teplo mi nedovoli 🙂 a ty ako?

lu2112
26. júl 2012

@andie25 no dnes bolo teda teplo ja som pre istotu ostala dona manzel dal zaracha pri nasom stasti 😀. No pocula som aj ja ze otvaraci ma stat za to tak zajtra urcite pozeram skoda ze nemozem vidiet na zivo ale tak aspon v telke bude dobre 😀

andie25
26. júl 2012

@sarifa tak pri suchych veciach tam nie je napisana gramaz? napriklad pri muke vies ze je kilo, a sladkosti tazke nie su, liter vody je ako kilo cca si vies naratat kolko to je asi spolu, hm? Ja viem, uz ti je dlho, ale tak neboj, ono to pride kazdu chvilu, najhorsie je ku koncu, uz zienky nevladzu, a spis dobre? Pohyby si sleduj, to je dolezite. Ale pokial sa hybe, tak je to fajn. Prajem ti uz aby to bolo cimskor, ono ja tie tvoje narodky nevylucujem 😉

katie555
26. júl 2012

@andie25 no ved ano ja som si ista ze akonahle vsetko nastahujem do domu, tak to zacnem premiestnovat... 😀 a potom ked sa budem nudit tak budem tolko cistit a upratovat len aby som sa neunudila k smrti...
Sa mi podarilo presunut antenatal classes na september tak som trosku prestala panikarit... midwife na mna len kukala dnes akoze je to mozne ze ma bookli na oktober ked mam v polke okt termin...Takze hadam az tak skoro sa moja mala nerozhodne prist. Ved do 11-15teho septembra by som mala este do prace chodit 😀

andie25
26. júl 2012

@lu2112 hej, strasne bolo teplo , no uz sa teraz aspon ako tak da dychat na zahrade. Hej, fotky zo skusky boli super, v jeden moment sa z neba znesu vela Mary Poppins 🙂 a samozrejme show a tak, vravela spoluziacka ze super. No ale kto na listok 1100 libier? 😀 Radsej pekne v telke, s niecim fajnym po ruke a bez zhonu a kriku, hoci atmoska urcite bude stat za to.

slivka233
26. júl 2012

@andie25 @katie555 @sarifa je to tak dievcata aj ked mate vsetko upratane vzdy sa najde nieco co budete upratovat, prat zehlli ja som sa strasne tesila ked som tie vecicky prala .... take drobunke a krasne. mate sa na co tesit 😉 😉 😉
@sarifa uz by si aj isla ze???? treba skusit babske recepty a pojdes jedna radost. ... velmi cakam na to ked sa ozves ze uzzzzzzzzzz

andie25
26. júl 2012

@katie555 ako fakt ti dali neskoro tie classes.... no ale tak dobre, ze to mas vybavene, a nabytok nepresuuuuvaj! 🙂

katie555
26. júl 2012

@slivka233 hehe uz vidim @sarifa este ako s prasknutou plodovou vodou a kontrakciami sem pise ze porod zacal ...alebo v mobilu v nemocnici nam dava update!!! 😀

lu2112
26. júl 2012

@andie25 no ja sa uz tesim na zajtra aj tak to bude stat za to aj ked v telke otvorime nealko pivo dame pukance na zahu a budeme z vylozenymi nohami sledovat 😀

sarifa
26. júl 2012

@andie25 no ved ano len ci sa to vyplati 🙂 No mojho som vykopla s postele tak sa mi lepsie spi len toto teplo je strasne.Musim spat krizom cez postel a zakazdim ako sa otocim uz som aj hore lebo taky sprosty matrac mame ze sa odtial neviem dostat.To ti normalne posilujem to moje brucho ked vstavam odtial 🙂pohyby stale sledujem a ked sa dlhsie nehybe tak ho trosku postucham,ale niekedy sa tak zoprie ze si myslim ze mi brucho natrhne... A ty ako? coskoro 20tt scan tesime sa? 😀

katie555
26. júl 2012

@andie25 no na to mam ludi ...vcera dosla pracka a to bola zabava - moj drahy je dost neschopny v dyi - tak dosiel kamos - ten instaloval pracku a 4ja sme sa na neho kukali 😀 Znami a kamosi chodia pomahat postupne - ja len stojim pri dverach a organizujem kde co ide...Podla mna mamka to prehana trosku - bo ma dnes videla tusim s 6timi knihami naraz (som ukladala na policky) a uz na mna somrala ze mam si davat pozor atd... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre