Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
7. apr 2010

Mojalili - zavidim, ze uz len tak kratko do materskej, ja mam v praci same stresy, navyse tam dochadzam MHD aj hodinu, tak uz ratam tyzdne do konca. Keby ma tak gynekologicka poslala na matersku 8 tyzdnov namiesto 6 pred terminom porodu... O dva tyzdne mam poradnu, tak som zvedava, co mi povie. Zase je mi blbe nieco simulovat, ked som ok...

alllexa
7. apr 2010

Maxara - to je super, ze na Kramaroch su prednasky zadara... A tam mozu ist len tie, co tam budu rodit? Lebo ja budem v Ruzinove. Kazdopadne, zisiel by sa este nejaky kurz - o dojceni, ako sa postarat o babo a tak...
Carrie - no to Ti dobre lekarka poradila🙂 To iste mi povedala moja mama - ze nic nevedela a aj tak porodila. Tak ale ja som zase typ, co chce mat vsetko dopredu naplanovane, zaistene, aby som presne vedela, co sa deje, kedy mam ist do nemocnice, kedy prichadza 2. porodna faza, ako dychat, ako tlacit... I ked teraz si ten porod tak ci tak neviem dobre predstavit, a v tom strese aj tak asi vsetko zabudnem...

bellablonde
7. apr 2010

carrie, mne to dalo dost, lebo som ani nechyrovala ako pristupovat k dietatu, v rodine ziadne male deti = absolutne ziadne skusenosti a vlastne tie hodiny boli take prijemne posedenia... najprv sme vzdy zacali relaxacnym cvicenim, uvolnenie sa, naladili sme sa na taku pravu tehu atmosferu, pohodlne sedenie v papuciach na koberci, mile baby lektorky, prijemny pokec, debata, otazky odpovede na uplne vsetko o porode, pred nim aj po...

nemcuri su seriozni obchodnici, fakt na slovensku by sa na teba este osopili, ze si to ty zle namontovala 😅 ... 😀

ja sa radsej nemeriam, sa mi nechce 😝 leniva som jak vos aj odfotit si brucho
ved ja doteraz nemam ani jednu poriadnu tehu fotku, vsetko som len s malym alebo velkym petom na momentkach 😕

zrzulka
7. apr 2010

Dugy bola si nadherna nevesticka...

...ja som tiez malemu dnes kupila nieco uz na prechodne obdobie. V MaS mali zlavy no nekup to:o)

maxara
7. apr 2010

carrie to kukam teda, to by sa ti fakt u nas nestalo..este by ti vynadali... moja kolegyna sa vcera skoro rozrevala, lebo zistila, ze pred rokom, ked dosla k nam na zeleznicu, dala si poslat od lekarky kartu k nasmu lekarovi zavodnemu a k nemu nedorazila. Ta povodna lekarka jej nasla podacie cislo tej zasielky a tak som ju vcera reklamovala, kedze Alicka bola z toho na prasky.. Ibaze ona nie je ani adresat ani odosielatel.. Baby ja som napisala krasnu staznost s otazkami, ze ako dalej a pod.. Viete co mi odpisali? Ze mam si zaplatit 2.5e aby sa kukli do ich evidencie, lebo oni podla podacieho cisla nic zistit o zasielke nevedia, alebo mozem zahajit reklamacne konanie.. a nieco v zmysle, ze kde som trcala rok.. Baby mna to tak nasralo, mozno viac ako ju, ktoru teraz nikde neosetria bez platenia, ak si to nepojde povybavovat kade tade po poistovniach, ze ja som napisala taku staznost, ze im poslem vsetky ucty co zaplatim u lekara (som pisala v jej mene) a budem ziadat, aby mi ich posta preplatila v ramci odskodneho za ich superlaxny pristup... ze su hnusny skorumpovany monopol s predpotopnym evidencnym systemom a pod. A ze ak sa nezacnu okamzite zapodievat tou stratenou zasielkou a ked nebude v co najkratsom case dorucena mne, odosielatelovi alebo adresatovi, budem postupovat v zmysle platnej legislativy.. no uznajte, co su to dementi? stratia zasielku a este si idu pytat prachy, akoze za to, ze sa vobec unuvaju kuknut, kde sa stala chyba??? sila.. dufam, ze tu nikto nepracuje na poste 😀

zrzulka
7. apr 2010

bella ja to iste nemeriam, nefotim, dnes sme porobili s malou nejake fotky(tak mam aj brusko cvaknute)boli sme okuknut Trampolino... Dokonca som si s drobcom v brusku zaskakala aj na trampoline......

bellablonde
7. apr 2010

LILUU please ak budes citat, mohla by si mi nejako polopate napisat, ako je to s tym mocom a cukrom ??

lebo pri petovi som mala tehu cukrovku, ale na poradni, co som nosila ranny moc sa mi cukor nikdy neukazal...
ale teda z krvi mi ju zistili...

dugyna
7. apr 2010

zrzulka dakujeme 🙂

bellablonde
7. apr 2010

caute, musim ist off, lebo mangel ide pracovat ... pekny vecer este vsetkym

zrzulka
7. apr 2010

bella aj tebe!!!

maxara
7. apr 2010

allexa ved nikto z nas nevie kedy a kde porodi... normalne sa tam da "prihlasit" cez mejl na jednu pani, alebo osobne, telefon vraj nestiha zdvihat.. normalne by som povedala, ze sa chystam tam ist rodit a chcem chodit na predporodnu pripravu, ci je to mozne.. robi take prednasky, rozne temy, vzdy v nejaky den na konkretnu hodinu a aj cvicenia, ale tam sa treba zapisat (asi na tych prednaskach).. to si este zistim.. no a ked pojdes rodit do Ruzinova, tak sa nic nedeje.. ved nikde nic nepodpisujes ani nic.. no mozno to bude prisposobene na podmienky Kramarov, akoze bude hovorit o tom, ako to chodi tam, ale zaklad je vsade rovnaky, si myslim (to co sa tyka samotneho porodu)

maxara
7. apr 2010

kam ste zmizli???

maxara
7. apr 2010

este ma napadlo, ze ja by som teda mala rodit hladuuucko, moje boku su naozaj velmi siroke

maxara
7. apr 2010

baby ja sa stavim, ze pojdem spat, kedze nepisete a vy sem hned zacnete tukat.. vsak? 😀

ivka8255
7. apr 2010

ahojte, nespite este? 😉
dugy: krasna nevesta si bola a suhlasim s mirkou, ze mas "zvlastne" oci, ale prisla som na to, ze to bude tym, ze nosis okuliare a bez nich mas tie ocka take vyraznejsie, inak pekne si ich mala namalovane, ja si svoje stale rozmazem 😒 nezvyk
maxi: s postou ma zle skusenosti asi kazdy, ale fakt je ze nemaju konkurenciu a tym ani ktovieaku snahu sa zlepsovat (najma co sa tyka pristupu a komunikacie so zakaznikom)

maxara
7. apr 2010

inak kaficko, slubene nove gulicky.. daj si ten stredny level.. da sa to v pohode vyhrat, ale niekedy mi to riaden nervy robi
http://pauzicka.zoznam.sk/hry/Logicke/Kulicky

kafoditka
7. apr 2010

maxi idem vyskusat... 😉

maxara
7. apr 2010

ivka oni ani zo zakona nemozu mat konkurenciu, iba tych ups a pod.. baliky, zasielatelstvo, ale nie na listove zasielky.. lekar ma zo zakona povinnost posielat kartu postou, tak aspon toto malo byt osetrene zakonom, ze to prepravia nejako bezpecnejsie.. inak mne uz stratili faktury od dodavatela a podobne veci, takze mna uz neznasaju na poste pri blumentali v BA, tam chodim vystrajat 🙂

maxara
7. apr 2010

kafko ale porazi ta

ivka8255
7. apr 2010

a co sa tyka vybavicky, tak sa stale nic 😨 teda ak neratam veci, ktore kupila moja mamina (akoze bez mojho vedomia) ked som bola tyzden na vychode.no cez vikend k nam zavitaju moje krsnata (2 chalani a dievcatko) z Nemecka a ich mamina mi slubila cele vrece veciciek po nich, tak potom uvidime ci a kolko nam toho este bude treba, ale uz par mesiacov sa bijem po prstoch, aby som odolala cosi kupit.doteraz som mala vyhovorku, ze nevieme co to bude, ale teraz ked uz vieme, ze chlapec... 😀 sa mozem rozbehnut, aj ked z tej "uzasnej" PNky... 😖

maxara
7. apr 2010

ivka zmen si v pase, ze cakate chlapca.. viete uz meno?

dugyna
7. apr 2010

ivka dakujem.je to mozne nakolko mam dioptrie do dialky..tak mi okuliare oci zmensuju, a tam som mala cocky-nefarebne len dioprticke.a malovala ma jedna kocka co mi robila aj nechty - som bola prvy krat u kozmeticky a nechtarky 😉

maxi kuknem tie vase gulicky 😀

ivka8255
7. apr 2010

maxi: ja som posielala svoje doklady k danovemu speci sluzbou (skoro 10EUR) a slo to na druhy koniec republiky tri dni a este mi odmietli povedat, ze kde sa zasielka nachadza, lebo nemali ani sajnu o tom.otcovi niekto zobral listok zo schranky a nevedel, ze je to uz na poste, ale ked tam zavolas, tak ti nic nepovedia.esteze nebyva kdesi v hornej dolnej aby sa utekal furt pytat na postu ci tam cosi nema 😒 ja nie som za takyto monopol

ivka8255
7. apr 2010

hotovo, profil zmeneny, ani som si to neuvedomila 😉
mena mame tri (uz to je uspech), ale obavam sa, ze sa rozhodnem az na sale 😎 som straaaaaaaaasne nerozhodna

maxara
7. apr 2010

ivka ja tiez nie.. nech si skusia obhajit svoju pracu v konkurencii, ved to nema ziadnu pridanu hodnotu.. supnu tam jeden komp a uz je z posty aj banka, holky v teplakoch a s prelezanou hrivou mastnou tam sedia.. teraz im na niektorych pobockach aspon dali uniformy, ale inak.. pod uroven.. na druhej strane chapem, statny podnik, platy take mizerne, ze za usmev naviac nestoja.. aj to, ze sa nejako nevyobliekavaju.. my sme na urade nosili rifle natruc prednostovi, lebo mal senilne pripomienky k nasmu obliekaniu a plat som mala s VS 10 cisteho, na zaplakanie.. moje odmeny a premie si delili niektori ini, a my sme akoze nedostali pridel.. otras fuuuj .. stat je najhorsi manazer.. kazdy je kazdeho kamarat, spoluziak, sesternica.. hnooooj

maxara
7. apr 2010

no tie mena strasia aj mna, ale moji rodicia, hlavne mama uz vsade hovori o Ninke, takze.. uvidim az ked ju budem drzat v naruci

carrie84
7. apr 2010

Maxi, dnes ti tusim vazne dvihli adrenalin - ale ani sa nedivim ----- posiela som minule doporucene list a chcela som vediet, ci ho uz adresat prevzal - no hahaha!!!! Vraj som si mala priplatit navratku ... takze doporucene+navratka - no skoro 2 Eura!!!! Konecna ....

carrie84
7. apr 2010

A to nehovorim o tom, ze v ramci 1 mesta ten list isiel 5 dni ....

maxara
7. apr 2010

myslim, ze by som mala ist spat, zajtra mam perny den.. mm ma taku pracovnu party.. a mam sa zucastnit.. aspon ako sofer, ked uz nic ine.. 😅

ivka8255
7. apr 2010

tak sup sup do postele maxi a vyspainkat sa doruzova, nech nas tehulky reprezentujes 🙂
inak ta prelezana mastna hriva..... 😀 😀 😀 tie postacky su vsade rovnake hadam, bru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre