Vlčie hrdlo - bývanie

kurucka93
26. mar 2014

Ahojte žienky, bývate niektorá v Bratislave, konkrétne vo vlčom hrdle? Ako sa tam býva, aká je to lokalita? ďakujem 🙂

izabelkas
26. mar 2014

My tam máme rodinu, ale vždy keď tam idem mám strach a pocit, že idem do nejakej kriminálnickej štvrti. Vždy keď sme tam boli tak sme tam stretli policajtov čo riešili cigáňov. Ja by som tam bývať nechcela. Ale oni sú spokojní, nesťažujú sa, takže možno to je len môj pocit a pocit môjho frajera keď sme tam. 🙂

wieruska1
26. mar 2014

my byvame vo vlcom hrdle a byva sa nam dobre. To ticho hned za rohom hradza a len na skok do mesta. Bezproblemove parkovanie a ja v najvacsej zapche som za 20 minut na hlavnej stanici. Trosku mi chyba detske ihrisko ale ak si pojazdna
@kurucka93 tak pekne ihrisko je pri jazere v ruzinove alebo za postou na uzbeckej. Kludne sa opytaj a poviem ti co ta zaujime 🙂

denkaajejdeti
26. mar 2014

Ahoj,
my sme pred pár rokmi bývali v Bratislave, ale teda do Vlčieho hrdla by ma nikto nedostal 😉 . A to sme bývali napr. aj v Mlynskej doline na manželských internátoch - každý kto tam býval a má fóbiu z hmyzu, vie o čom hovorím 😀 .
Vlčie hrdlo určite nie -bola si sa tam už niekedy pozrieť ? Príjemné bývanie si predstavujem inak....

marylis
26. mar 2014

Ahoj, no ja by som nesla do Vlcieho hrdla. Su ovela lepsie mestske casti. Ta cast mi pride velmi priemyselna a vobec, Vlcie hrdlo, Podunajske Biskupice, Vrakuna, ja by som sa tam bala byvat. My byvame v Karlovke, sama zelen, ticho, sami dochodci a male deti. Urcite odporucam 🙂

kurucka93
autor
26. mar 2014

@denkaajejdeti Nie nebola som pozrieť, ale chystám sa. Lebo som našla 2 naozaj krásne byty za dobrú cenu vo vlčom hrdle, tak som sa začala zaujímať a kamoška mi povedala že to nieje dobrá lokalita, tak som chcela vedieť čo je na tom pravdy.

kurucka93
autor
26. mar 2014

@wieruska1 Ako je to tam s mhd? My máme auto, ale predsa len ja dosť často chodim aj mestskou. Ja bývam odjakživa v Ružinove, tu by som aj chcela ostať, lenže tie byty majú horibilné sumy, to si nemôžme dovoliť, preto ma zaujalo vlčie hrdlo. čo je pravda na tých cigáňoch a všeobecne pofiderných ludoch co tam zevraj byvaju? Si myslim ze asi nieco hej, lebo som to pocula od vela ludi....

ciusinka
26. mar 2014

@kurucka93 Ja by som tam nesla byvat ani keby boli byty za polovicne ceny v porovnani s ostatnymi mestskymi castami, Slovnaft je hned ze dohodis kamenom, kopa romov + cesta plna prostitutok je tiez hned kusok, no dakujem pekne..Ani omylom..Je mi jasne, preco tie byty, co si nasla, maju taku super cenu..MHD je tam ok, ale stacilo mi vidiet tych ludi na zastavke a bala by som sa tam aj cakat na autobus alebo z neho vystupit..

denkaajejdeti
26. mar 2014

@kurucka93 No veď to je to - sama píšeš - dva krásne byty za dobrú cenu. Prečo asi 😉 ? To je daň predávajúceho za lokalitu. Ja by som na tvojom mieste hľadala radšej niečo v Ružinove, aj keď menšie, resp. v pôvodnom stave a urobiť si to podľa seba. Myslím, že by si oľutovala svoju "investíciu" vo Vlčom hrdle.

wieruska1
26. mar 2014

@kurucka93 tie byty ktore su teraz v ponuke su prerobene byvale ubytovne. ano kym to boli ubytovne zrejme v nich boli cigani a kadejaky vyvrheli. Uprimne tiez chodim mhd a cez cele sidlisko kedze byvame az ulne vzadu takze cca. 12 minut pesi pomedzi bytovky a nijaku koncentraciu ciganov opilcov a ani prostitutiek som nezaznamenala. Bytovky su ocistene od kadejakych asocialov a byvaju v nich prevazne mlade rodiny s malymi detmi. v sidlisku ked ides na autobus alebo z neho stretavam stale tych istych ludi. Vies pozerat sa na ludi co stoja na zastavke? po 12 hodinovej sichte v slovnafte alebo aj v akejkolvek inej robote tiez nevyzeram najpritazlivejsie a oproti zastavke su intraky 🙂 obraz si spravis sa sama 🙂
mne sa najviac paci ze kritizuju baby co vedia o vlcom hrdle asi tolko ze isli okolo zrovna po tej jednej ulici ktora je uplne mimo domov a byvania kde stoja prostitutky. K policajtom len tolko..... vo vlcom hrdle maju stanicu. uprimne by som zasa nesla byvat do petrzalky. nemat non stop kde parkovat pripadne odtlacat spred svojho auta ine? dakujem neprosim

monciky
26. mar 2014

@kurucka93
ahoj, skus sa tam ist pozriet v roznych casoch dna, vela uvidis, aj ludi, aj spravanie a sama uvidis ci by Ti to vyhovovalo, lebo predavajuci Ti nepovie ak je nejaky problem...., s MHD problem nie je, je dobry spoj aj do Petrzalky, aj do mesta aj na stanicu vlakovu, aj opacne do vrakune a tak, su tam potraviny, masiar, kadernik, dobra jedalen, v tej budove zelovoc, trafika..., a po pracovnej dobe Slovnaftu je tam uplny klud, hlavne cez vikend...., trosku problemy s parkovanim, ale miesto sa da najst...

wieruska1
26. mar 2014

@monciky pred nasim domom problemy nie su 🙂
@kurucka93 ale ako pisali baby je lepsie prist pokukat. Ja osobne preferujem priestranny byt pred lokalitou. Vies zavries dvere a byvas. Ak chces zmenit prostredie sadnes na bus alebo do aurta a ides, ale ked ti chyba jedna izba dieta k susedom neprestahujes 🙂

monciky
26. mar 2014

ja som chcela ist v minulosti byvat do Javoriny, ked sme este nemali svoje, nakoniec sme nesli, ale keby sa nieco udialo, nemam problem ist aj do Vlcieho Hrdla..., jedine co by mi vadilo, ze pre deticky tam nic take nie je ale zase sadnes do auta alebo na autobud a ides k najblizsiemu ihrisku....,

ciusinka
26. mar 2014

Problemy s parkovanim su v celej BA, nielen v Petrzalke, ci uz je to Stare Mesto, Dlhe Diely, Karlovka, Vrakuna, Ruzinov atd..Samozrejme zavisi aj od konkretnej ulice..Ja byvam v Petrzalke a nastastie na nasu ulicu mame dost velke parkovisko, takze nemame problem zaparkovat v ktorukolvek dennu ci nocnu hodinu..

Je to vsetko vec nazoru, kazdy tu bude obhajovat tu svoju mestsku cast a nadavat na ostatne, pocula som aj o Pentagone, ze ved tam je problemova iba jedna brana a ostatne su ok, no ale byvat by som tam nesla ani keby mi tam byt zadarmo ponukali..

monciky
26. mar 2014

@ciusinka
to parkovanie mas pravdu, to je vsade🙂 hlavne ked jedna rodina ma aj tri auta, ale co uz, stale je moznost si platit reserve za 600€ rocne ak na to niekto ma a je to bez problemov🙂 u nasich na parkovisku to ma jeden sused a je to super

ciusinka
26. mar 2014

@monciky Moji rodicia byvaju tiez v Petrzalke a na ich ulici je problem s parkovanim, tak si mama tiez zaplatila miesto, ale tam to stoji 700 €..Toto je inac tiez take zvlastne, ze kazda mestska cast si tu sumu moze urcit, aku chce..

marylis
26. mar 2014

@kurucka93 no ta dobra cena je lokalitou. V Pentagone su byty za 30 000€! Len kto by to kupil, ze? Nizka cena bytu je vzdy podozriva. Normalne byty v BA stoja okolo 100 000€.

izabelkas
26. mar 2014

Kde sa podla Vas byva najlepsie? Momentalne byvame v Dubravke, mne sa tu paci, aj ked do mesta to je celkom daleko. Frajer by chcel ist do Ruzinova. V lete vyberame vacsi byt. 🙂 Hlavne sa tesim, ze bude viac miesta, aj ked do roboty to budem mat dalej lebo teraz to mam na skok, ale nevadi, ja sa rada vozim MHD. 🙂 Skor mi bude chybat trznica co tu v Dubravke mam pri dome, Lidl a posta. ☹ Dufam, ze to bude aj pri novom byvani vsetko spolu niekde blizko, ale pochybujem.

marylis
26. mar 2014

@ciusinka To fakt? Na Dlhych Dieloch to je 210€ tusim. Aspon tak mi hovorila jedna pani, co ma kupene miesto.

ciusinka
26. mar 2014

@marylis Ano v Petrzalke je to okolo 700 eur a presne ked som davnejsie pocula, ze na Dlhych Dieloch je to okolo 200 eur, skoro som z noh spadla..Ale napr. som videla na jednej ulici na Dlhacoch, kde sme chodili do jednej restiky na obedy, ze tam tie rezervacky mali ze od 15:00 do rana..Takze ked prides domov napr. o 13:00 a niekto ti stoji na mieste, tak s tym nic neurobis..

marylis
26. mar 2014

@ciusinka Jaj, hej, to je pravda, lenze v tom case je strasne vela volnych miest aj inde, cize zaparkujes urcite. Najhorsie ked ides po 17tej. To uz nenajdes nikde.

kurucka93
autor
26. mar 2014

@izabelkas Ja byvam v Ruzinove, a tu mam vsetko po ruke, lidl, 2 tesca express, 2 velke nakupne centra- apollo a central. Obchody posta, trhovisko mileticova kde kupis ovocie, zeleninku, mam vo vchode notara, cez cestu skolu a skolku, katastralny urad, kaviarnicky restauracie a dalej sa mi nechce vymenovavat, proste vsetko, s nejakou dubravkou sa to neda porovnavat. Ja mam rodinu v skoro vsetkych mestskych castiach, ale tu je to podla mna najlepsie 🙂

kurucka93
autor
26. mar 2014

@wieruska1 Mne klud nevadi, ja takisto ani mojmu partnerovi. Auto mame, ako keby tam niesu zli ludia, nemala by som tam problem ist, ale zalezi od obyvatelov... no som zvedava. A v pentagone aj ja som inak pocula ze iba jedna strana je zla a tam su byty aj za 20 000 € totalne krasne prerobene.

wieruska1
26. mar 2014

@kurucka93 o nic vacsi exoti nez kdekolvek inde 🙂

rusalinka
26. mar 2014

Bývam tu viac ako dva roky a nemám sa na čo sťažovať. Ubytovne vzadu sú prerobené na byty, tam bývame aj my. Keď je alej zakvitnutá, je úplne krásna. Slovnaft za tie roky smrdel asi zo trikrát, aj to len nejakých 10 minút, napriek tomu, že sme hneď vedľa ho ani nevidieť. Za domom hrádza, cigáňov som tu možno videla dvoch, prostitútky sú, to áno, ale na strane kde nikto nebýva. Tu vzadu je tu kopec mladých rodín, veľa detí a v domčekoch na aleji samý dôchodca - s tými rada kecávam, aj oni sa radi prihovoria a porozprávajú, ako to tam bývalo super, keď ešte pracovali v Slovnafte. Máme tu jedáleň, pizzeriu, obchod, kde sa dajú nakúpiť nevyhnutné veci, neďaleko nový Kaufland.
Trochu dosť mi vadí len to nedostatočné ihrisko pre deti, ale ako písali baby vyššie, aj my mnohokrát sadneme na bus a ideme preč. Spoje dobré, dostanem sa všade na všetky smery. Takže asi tak. Aj ja si viem predstaviť bývať v dome, alebo aspoň trojizbáku niekde v Prievoze, pri kaštieli... Lenže smola. zatiaľ patrím len k tým asociálom, ktorí postávajú na zastávke vo Vlčom, lebo ani auto nemajú... Určite to príď pozrieť sama a uvidíš 🙂

namornicka
26. mar 2014

@kurucka93 Choď sa tam prejsť a daj na svoje dojmy. Čo sa týka nedostatku ihrísk a plôch pre deti, ak plánuješ deti ja by som radšej vyberala štvrť kde máš ihrisko blízko. Keď je žena na md tak sa presunie hocikde, ale keď budú deti v škôlke či škole dobre padne na hodinku - dve po práci nechať sa deti zahrať na ihrisku blízko domu a nie trepať sa v zápchach na štrkovec. A to nehovorím o tom, keď pôjdu deti neskôr von samé s kamošmi.

izabelkas
26. mar 2014

@kurucka93 Jej no super tak sa tesim do Ruzinova. 🙂 Viem, ze je to tam drahsie, ale zase sa mi nezda, ze by nejako extra moc oproti inym castiam. Zalezi co sa podari kupit. Chceli by sme bud novostavbu alebo nieco novsie do 10 rokov. Tak jasne Vlcie hrdlo je najnizsie cenou, ale tam ist nechceme. A zase Stare mesto asi nadrahsie a na to nemame. Ruzinov by mal byt taky kompromis medzitym. 🙂 V Dubravke je tiez dobre. Horsie je asi v Devinskej novej vsi, odtial vsade daleko.

jasminet
26. mar 2014

@izabelkas ruzinov je na byvanie super, ja som tu cely zivot a nemozem si stazovat. teraz sme pri kastieli @rusalinka 😉
naozaj je tu vsetko, dostupnost do mesta za cca 15 min., na strkovec 30 min peso alebo 66 za par minut...
muz je ale z petrzalky a stale len o nej basni. ja tam zas nic take pozitivne nevidim...

a vlcie hrdlo a slovnaft -6 rokov som cestovala z ruzinova na ekonomicku cez vrakunu a vlcie hrdlo... stale tie iste prostitutky, stale ti isti pasaci, stale tie iste tlupy spoluobcanov, nie raz som bola pozvana na vodku do nejakej zahrady a vzapeti poslana do p...e ked som odmietla... nechcela by som tam byvat. 😅

wieruska1
26. mar 2014

opat hovorim...... prostitutky su uplne mimo toho kde sa byva.... a ak nepojdes do vrakune z vlcieho hrdla ani ich nikdy neuvidis .....

natalii6
26. mar 2014

ahojte ja byvam v Ruzinove nedaleko Niv a nedam na Ruzinov dopustit dostupnos vsade pesi a vsetko po ruke 😉

monciky
26. mar 2014

@rusalinka
nepis o sebe ako o asocialovi, kazdy normalny clovek vie pochopit, ze vsetci nemozeme mat auto, byt vo vysnivanej stvrti a kopec penazi k tomu....🙂
mne je to tam sympaticke, aj tie byty, z ktorych boli predtym ubytovne, je to tam take kludne, radi chodime do mariny a inych restik na dobre jedlo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre