Žije niektorá z vás v Španielsku?

silv
7. okt 2006

Ahojte babule! Zijete niektora v Spanielsku?

ss225
12. aug 2012

@estterka no veru nie, trva to do roka kedze ak to podas na svk maju na to zakonnu lehotu 3mesiace ale cez ambasadu uz zakonnu lehotu nemaju cize to trva ovela dlhsie, mam znamych ktorym to trvalo skoro rok a musis ist podat papiere a potom este raz ziadat o pas teiz osobne a ked som si zavolala na ambasadu povedali mi to iste ze ak mam niekoho na svk je to ovela rychlejsie

jennyka
12. aug 2012

@ss225 a to pojdem k tomu notaroi a dam splnomocnenie na mamu alebo niekoho na sk? ci je to mozne len na partnera co je tu so mnou a on to pojde vybavit na sk

jennyka
12. aug 2012

ochhhh do teraz som nic neriesila o nic sa nestarala a naraz tolko vybavovania 😖

estterka
12. aug 2012

@ss225 no mne vtedy niekolkokrat ta teta povedala,ze za 4 mesiace. a to potom ked ti poslu vlastne rodny list a jednorazovy cestovny doklad,pas vies vybavit rychlo doma,netreba ist do madridu zas na to. no ale hej,je to lepsie bez madridu asi 😅

ss225
12. aug 2012

@jennyka
@estterka no jo, ak vycestujes s tym naradnym dokladom tak jasnacka, pas mozes mat na SVK do dvoch dni...myslim si ze ak pojde otec dietata na SVK tak to moze urobit bez splnomocnenia lebo je v rodnom liste, v pripade maminy alebo niekoho znameho to uz musis s tym splnomocnenim...je to o drzku ale ked si uz cez to prejdes tak si povies, ze zase som sa cosi nove naucila a nebolo to az take hrozne 🙂

jennyka
12. aug 2012

@ss225 @esterka no cas mam do prace sa nemam akej vratit pretoze som pred tym nepracovala. a nemam komu nechat malucha aj keby som chcela a hocikomu ho nenecham 🙂 by som sa bala on. no ak by to trvalo 4mesiace tak to je paradicka. a akou spolocnostou je najekonomickejsie lietat po spanielsku. ktora akceptuje libro de familia. a ake hotove papiere potrebujem na ten pas??? mam apostillu na rodny list a to je asi vsetko hihi. a pas pre takeho drobca ako dlho plati 2 roky?? lebo mame taku dilemu. leo sa vola po mne a tak je zapisany aj v rod liste. partner tam neni udany. a kedze mam apostiju na ten rodny list chcela by som poziadat o vpisanie partnera do rodneho listu aby sa krpcek volal po nom (nechceli nam to spravit lebo moj nemal original rodny list tu len overenu kopiu notarom a tu nam neakceptovali 😠 ) fakt zalezi na koho natrafis po tych uradoch 😖 tak teraz neviem ci mu to mam spravit na moje meno alebo opat cakat na novu apostillu. ale tu mozem podat az za 3tyzdne lebo sa vrati drahy aj z rodnym listom. ale ak by ten pas mal platnost len 2 roky tak by som to asi spravila s mojim menom no a potom by sa zmenilo len meno. neviem nechce sa mi riesit vsetky papiere este raz potom. asi by bolo najjednoduchsie pockat este mesiac kym sa vrati partner, poziadat opat o apostillu a potom dat riesit ten pas. a domov pojdem na buduci rok :(

ss225
14. aug 2012

@jennyka no ty jo to mate komplikovane s tym priezviskom 🙂 tam sa uz stracam fakt neviem, ale ked je on na slovensku nech ide na matriku, si myslim, ze t bude moct podat on a mozno bude stacit aj tvoj pisomny suhlas ze suhlasis s tym ze maly bude mat jeho priezvisko ..no neviem...ja som etela s ryanair ale neviem ci mi pozerali aj nieco ine okrem libro de familia po spanielsku...a doma definitivne by si to mala vsetko do 4 mesiacov...rodny list 6 tyzdnov maximalne 3mesiace a pas mozes mat do 48hodin...alebo kludne ti to moze cele vybavit partner ak je na slovensku len kedze nie je uvedeny v rdnom liste tak potrebuje to splnomocnenie, v tom pripade by bolo dobre urobit to aj na vybavenie pasu a uz nemusis cakat na ten doklad, mola by si ist na jej pas rovno ak by ti ho z domu poslali.

jennyka
14. aug 2012

@ss225 len on bude doma len tyzden teraz je v nemecku. lenze 4mesiace je dlho a leo potrebuje chodit k doktorke.... ☹ ale uz som sa rozhodla. pockam kym sa drahy vrati a spravime to este raz no a potom ked bude vpisany v rod liste tak on ma splnomocnenie s mamu tak by to mohol riesit on. a leo ma len jedno priezvisko v rodnom liste. ved je slovak nemusi mat dve. ine by bolo keby bol spaniel. no a hlavne to chcem aj poriesit aby som dostavala aspon rodicovsky prispevok bo nedostavam uplne nic... ten sa mi zda mi doplatia spatne od jeho narodenia. a je to maximalne jeden rok myslim. a je to chlapcek 😀

ss225
15. aug 2012

@jennyka no rodicak ti daju iba ak si na slovensku, teraz som sa na to bola pytat...ak si na svk ti ho daju ak si mimo nie a vyplacaju ho do 3 rokov. ak si v spanielsku tak jedine na porodne zo slovenska mas narok...alebo ten rodicak ale ako hovorim to len ak si na SVK pozeraju na centrum zaujmu rodiny :(

jennyka
15. aug 2012

@ss225 takze nedostanem nic??? len ak by som sa vratila asi. no tak musi zamakat partner 😎

jennyka
15. aug 2012

@ss225 ved co chcem vlaste od slovenska 😀

janinah
12. dec 2013

rok a pol s atu nič nedeje,no ale skúsim...neviete mi poradiť hotel či penzion v Madride blízko letiska na jednu noc,lietadlo príde večer a potrebuje prespať niekde a ráno cestovať ďalej do Granady...vďaka

tenerifka
12. dec 2013

@janinah z vlastnej skusenosti ti radim hotel Axor Barajas, ma 4*,cisty, pekny, moderny, da sa objednat bez stravy alebo s ranajkami(vynikajuce ranajky), ma 2,3 a 4-lozkove izby, ma vlastny transfer z letiska do hotela a naspat zdarma(taxi v jednom smere inak vyjde aj na 30 eur). My vyuzivame jeho sluzby pri cestach mimo Europu.
Najlacnejsie sa da objednat cez stranku Destinia.com

janinah
12. dec 2013

@tenerifka Ďakujem,popozerám... 😉 len či to nebude trochu pridrahé pre študentku,no uvidíme....

tenerifka
12. dec 2013

@janinah pozri na tu stranku Destinia, su tam aj lacnejsie hotely, ale do vyhladavaca tam zadaj do 10 km od letiska. Dolezite je, aby mal hotel odvoz, tym sa usetri vela penazi za taxik.
My platime za 2 dosp.+2 deti s ranajkami nejakych 110-120 eur za noc

tenerifka
12. dec 2013

@janinah 1 noc pre 1 osobu stoji bez ranajok 54 eur a s ranajkami 62 eur, to je podla mna uplne super cena za tie sluzby a ma v cene aj transfer hore-dole

janinah
12. dec 2013

@tenerifka to by mohlo byť,myslela som ,že 4hv. bude drahší,vďaka 🙂

lexia99
27. aug 2015

Ahojte, rada by som sa pridala do tejto skupiny, hoci netusim ci je este akt kedze posledny post bol v r 2013 😒 Tak ak sa mi nikto neozve vytvorim asi vlastnu diskusiu, no je vas tu tolko ze mozno motyka vystreli. O mesiac sa s manzelom stahujeme na Tenerife a planujeme tam zit, teraz som v 26tt a rodit budem uz tam, tak som sa chcela opytat, ci mate niektora nedavne skusenosti s nemocnicou a doktormi - na severe (hlavne ci tam hovoria anglicky lebo moja spanielcina je zatial nulova a trochu mam z toho stres). Stahujeme sa do Tabaiby, cca 12km od Santa Cruz, ak by niektora chcela potom vyskocit na kafe budem rada 🙂

mysuliatko7
29. aug 2015

@lexia99 My sa na buduce leto stahujeme do Galicie,manzel je odtial,ale momentalne zijeme v Olomouci..
Na Tenerife sme boli tento rok na dovolenke,sme si odskocili od svokrovcov 😀
DOma s mm hovorime anglicky,takze vzdy som aj tam najskor skusala tento jazyk..a niekde sa dalo a niekde nerozumeli,len po spanielsky..alebo som ja nerozumela ich desnej anglictine :D..asi zalezi na koho natrafis..
A myslim,ze za ten cas do porodu sa isto po spanielsky naucis,nie je to tazky jazyk..ja som v zivote knihu neotvorila,ani na skole som ju nemala a nemam problem 🙂 Takze minimalne zaklady das 😝
Vela stastia! A dufam,ze ti niektora odpovie na Tvoje otazky 🙂
Ja chcem druhe rodit tiez v SPanielsku, kukali sme v Galicii nemocnicu kde preferuju prirodzene porody,pretoze po tom mojom desnom prvom si uz starostlivejsie vyberiem nemocku 😀

lexia99
29. aug 2015

@mysuliatko7 Ahoj! Dakujem za prispevok 🙂 Velmi ma potesi ked sa niekto ozve. Vrela vdaka za pozitivne priania do buducnosti, zelam tiez nech ti vsetko vyjde podla planov. Keby ste niekedy zase sli na Ten kludne sa ozvi a skocime na kaficko 😉

martija
29. aug 2015

@lexia99 ja len nostalgicky spominam. Narodili sa mi v spanielsku dve deti, zili sme tam 10 rokov. Viem ti povedat len tolko, ze spaniely su laskavy narod a nemocnice a vybavenie na lepsej urovni ako u nas. Velmi som bola spokojna so starostlivostou pred, pocas aj po porode...
Prajem vsetko dobre....urcite sa nemas coho obavat...

zuzka317
29. aug 2015

Ahoj, my tiež žijeme na Tenerife, sme dolu na juhu - Los Cristianos 🙂 Rodiť som ale rodila na Slovensku, tak Ti so skúsenosťami, čo sa týka rodenia tu, asi nepomôžem...

zuzka317
29. aug 2015

@lexia99 Ale ak budem vedieť, poradím Ti s čímkoľvek iným 🙂

lexia99
1. sep 2015

@zuzka317 dakujem Zuzi, si zlata. Urcite sa ozvem ked si nebudem s niecim vediet rady 🙂 skoda ze nie si ku mne blizsie :D

katerinaky
10. feb 2016

Niejaka slobodna mamicka s dietatkom zijuca vo spanielsku na spolocne byvanie?

katerinaky
10. feb 2016

@mysuliatko7 Ja som rodila v Galicii presne v meste Ourense.. Ja som sice mala tazky porod ale to bolo zrejme vekom a aj velkostou babatka. Syn mal 4, 150kg a rodila som prirodzene takze nakoniec ma prestrihovali. A aj epiduralku som si pytala lebo som nezvladala bolesti. Ale zdravotna starostlivost bola v poriadku. Iba raz som rodila tak neviem posudit.

zuzuzuzka
21. apr 2017

Ahojte baby, chodi sem este niektora z Vas?? Mam len otazku ohladne kalendara, je v Spanielsku kalendar s menami? Poprosim ss ak mozete niektora pomoct 🙂 dakujem pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre