Ako pomôcť našej škôlke?

sisinator
18. aug 2016

Ahojte maminky 🙂 Rada by som podporila našu škôlku, ale lámem si hlavu hlavu ako presne. Samozrejme finančne a podobne to ma napadlo, ale rada by som prispela nie len finančne. Napríklad nejaké pomôcky a pod. Ak Vám niečo napadá budem veľmi rada ak mi poskytnete nejaké inšpirácie 🙂 Nech sa naši škôlkári tešia 🙂 Ďakujem

jaja1979
18. aug 2016

@sisinator Najlepsie je ist sa spytat priamo do skolky, oni presne vedia, co potrebuju.
Davat peniaze niekedy byva probem, mavaju s tym problem v uctovnictve - ale na tvojom mieste idem rovno za riaditelkou, spytam sa, co by najviac potrebovali formou daru a urcite sa nieco najde. U nas privitaju papiere na kreslenie, pastelky, plastelinu, balony, ovocie, farebne papiere, kreativne potreby,... Ale vsetko po dohode s ucitelkami...

jaja1979
18. aug 2016

@sisinator A niekedy potrebuju nematerialnu pomoc typu: pokosit travnik, pooberat jablka v zahrade, vycistit pieskovisko, ponatierat lavicky pred sezonou, natriet plot, a kopec inych veci, kde treba prilozit ruku k dielu a nemaju na to kapacity - u nas sa vela vyuziva pomoc rodicov - uz sme pokladali plavajuce podlahy, robili dlazbu na dvore, vytrhali burinu, natierali branu, orezavali okrasne dreviny, pripravovali zahradu na sutaze na MDD, a kopec ineho, co ucitelky nemaju kedy robit a zriadovatel na to nema financie - takze taka miestna dobrovolnicka cinnost - vzdy sa nas zopar zide a cosi porobime...

stanulienkat
18. aug 2016

Preco sa nespytas v skolke, co im treba????

sardinka335
18. aug 2016

@sisinator informuj sa v konkretnej školke, ktorej chceš pomocť. Lebo aj nevyziadana pomoc moze byt skor kontraproduktívna. Učitelky dobre vedia čo potrebuju, ake pomocky, hračky im chybaju a atd.

sisinator
autor
18. aug 2016

@jaja1979 Ano to je pravda, najlepšie bude v školke sa informovať 🙂

adeli79
18. aug 2016

@sisinator z akého mesta ste?

sisinator
autor
18. aug 2016

@adeli79 Zo šale

pribinak
18. aug 2016

dobre by bolo, keby si skolka zalozila obcianske zdruzenie popri skolke, potom rodicia mozu darovat skolke 2percenta, my mame z toho vzdy celkom pekne peniazky. za tie peniaze mozu rodicia rozhodnut co chcu pre deti, ci hracky, alebo nieco na dvor

felycity
19. aug 2016

@sisinator ahoj, tých možností je viac, najlepšie by bolo to prebrať na "školskej rade rodičov" alebo priamo s riaditeľkou, sú rôzne formy pomoci, ak ide zlepšiť kvalitu škôlky:
odovzdávanie 2% dane, dobrovoľný príspevok, materiálna pomoc: kresliace pomôcky, papiere, hračky... a pod., kolektívne ako bolo spomenuté: brigáda - úprava dvora, kosenie, maľovanie, možno pomoc zo strany rodičov vybaviť menšie exkurzie resp. akcie aj priamo na dvore ( sanitka so záchranárom, policajti, hasiči, zvieratká a pod...), zber papiera- dá sa dohodnúť s firmami, ak sa vyzbiera papier tak na oplátku firma dodá toaletný papier resp. hygienické potreby..., môže sa urobiť v rámci škôlky nejaký bazár alebo akcia kde rodičia prinesú jedlo.... , ale na to, aby všetko takto fungovala by bolo dobré, keby tam bola väčšina rodičov aktívna 🙂, ja si myslím, že sa to dá, ale musí byť človek, ktorý sa obetuje a bude to všetko inciovať... 😉

maja1590
14. nov 2020

Skuste im dat nejaky vylet.My tiez chceme pomoct škôlke v súťaži aby detičky mohli ísť na výlet lebo inac by nešli nikam.ak by som mohla poprosit ci by ste nezahlasovali za nich a tiez im pomohli po vyplnieni vas nik nekontaktuje len pride sms s cislom a nic viac na link skolky
https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/martin/...