Ako sa zahrať s 2-3 ročným dievčatkom?

sheila72
5. aug 2015

Ahojte kočky, mám 2,5 ročnú dcérku a akosi mi dochádzajú nápady na hry. Keďže už chodím do práce, snažím sa s ňou tráviť poobede čo najviac času, lenže už neviem, ako sa s ňou mám zahrať. To, čo sme doteraz robili ju už moc nebaví: kreslíme si, čítame, kocky, pexeso...kým som s ňou bola na rodičovskej, boli sme skôr vonku ako doma, čiže prechádzky, lopta, šmyčky, húpačky, bazén. Lenže v týchto teplách musíme byť skôr doma aspoň kým tak nepeče slnko. Odrážadlo a bábiky ju moc neberú. Keď aj začneme čosi robiť, vydrží pri tom 5 minút a chce robiť čosi iné, proste nič ju nebaví. Viete mi niečo poradiť, ako sa bavíte s deťmi takéhoto veku, keď ste doma? Vďaka.

murinka2305
5. aug 2015

Zkoušela jsi Montessori aktivity? 🙂
http://danaspinkribbon.blogspot.cz/2013/02/50-m...

oskvarka
5. aug 2015

no takéto deti este niesu moc take organizovane pri nicom dlho nevidrzia tak si netreba robit iluzie na nejakz program a mat v zalohe viacej moznosti... pripadne nie len hry ale kludne zapojit "akoze" do domacich prac,... varit, utierat prach zametat vysavat aspon to bavi nasho .. ale bavi ho aj 5 krat vysypat svoje prasiatko s drobnzmi a vsetko dat spat a tak... a este mi sme teraz dostali lego to ho dost bavi a zahra sa s tym aj dlhsie a tiez ho bavia auticka a este knizka o autickach precita aj ine ale ma len 2 oblubene pri ktorych posedi aj dlhsie... ale ja za dlhsie povazujem 10 minut.... ;) ...

snopkulka
5. aug 2015

mrkni moje albumy, možno sa inšpiruješ 🙂

pumpkincake
5. aug 2015

To je normalne, ze take male dieta nevydrzi dlhsie ako 20min pri jednej aktivite. Vyrabajte si z papiera, trhajte, lepte, hrajte sa na niekoho napr na kadernictvo - nech ti cese vlasy, na kucharky,...modelujte zo slaneho cesta, ktore mozete pomalovat, kup velky papier , naj ten baliaci ale nemastny a natrite si farbu na ruky a vytvarajte odtlacky... toho je strasne vela co sa da robit 🙂

zuzka_puska
5. aug 2015

ahojky, robim s detmi, obcas pridu sj taketo male. bavi ich lego... kocky skladat... pripadne kreslenie rukami... zozen velky papier, plagat, a na cistu stranu moze kreslit.... vodove farby, farby na ruky... plastelina... Nieco rozoberat.... prelievat, presypovat ich tiez bavi.... dievcatka varenie 🙂 cesto slane, a z toho nieco.... oni si to vedia valkat, miesit.... deti maju radi vsetky spinave hry, zo skusenosti viem 🙂 Cize kupit igelit, natiahnut doma, a mala sa zabavi 🙂 🙂

zdenka733
19. okt 2015

ahoj, my sem teraz objavili tvorive obrazky, pozrite moj bazar, je to super, skladame cela rodina 🙂

mishkamishka
16. jún 2021

ahoj, môj sa vyhrá s legom, autíčkami, ako chlapček - ale aj malá mala rada traktory a farmičky keď bola malá. Ale aj bábiky a rôznych panáčikov a hodne korálky, tie som zbierala denne. Ovšem čo chcem povedať - ak sa budeš s dieťaťom stále hrať, nebude sa vedieť zahrať samo. Ja som pri mojej prvej urobila túto chybu. Stále s ňou som sa hrala, ukazovala, vysvetľovala, navrhovala hry a vymýšľaľa... Nakoniec sa nebola schopná sama zahrať do cca 5, 6 rokov, čo bolo hrozné. Len "mama poď sa so mnou hrať" som počúvala dookola... Teraz malý, nemám naňho toľko času, preto ho nechávam sa hrať samého (ona je v škole) a v pohode to zvláda sám. Kocky, kýbličky, panáčiky, autá a autíčka, hrá sa na hasičov, policajtov, postaví obchod z kociek lega a hrá sa na nakupovanie. Sám, popri tom si hovorí, čo robia hasiči a tak... Keď potrebuje pomoc, buď ma zavolá alebo počujem, že sa jeduje, tak idem a pomôžem mu. A ešte, ak je pekné počasie, vonku kôpka piesku a voda v mini bazéniku, to je najlepšie.