Ako ste začínali s korčuľovaním na ľade?

janinah
30. jan 2011

Aké korčule /nové či z druhej ruky/,v akom veku,kto ho učil /rodič či tréner/ ako sa dieťaťu darilo a všetko okolo toho môžete popísať,vďaka za skúsenosti.

sonula44
30. jan 2011

Ahoj @janinah moji začali teraz na jeseň v roku 2010 malý mal 4,5 r , malá 7 r. Malý začal chodiť do prípravky
na hokej a dcéra sa ku nim tiež pridala , najskôr mali vyčlenenú časť na lade kde sa sami učili korčulovať dostali také kužele s ktoré sa opreli a vozili a potom si trenér vybral tých ktorý dobre korčulujú a teraz korčuluje už s
trénerom 😀 . Korčulky sme kupovali cez net nosené ale tie pre malého boli ako nové použité asi 3-krát.
Deckám sa to moc páči majú tréning 3krát do týždňa a dvakrát chodia plávať . Neviem čo Ťa ešte zaujíma kludne napíš.
Nášho volá tréner neriadená strela lebo neposlúcha je to taká samostatná jednotka ( duracelko) 😀 😀

bubelko
30. jan 2011

@janinah my sme boli vcera 1.x. korcule sme mali pozicane z pozicovne, okrem toho mal pozicanu este taku stolicku so sklznicami, o ktoru sa mohol opriet. ucil ho moj manzel ( venuje sa profesne hokeju, cize vie korculovat velmi dobre) a velmi sa mu to pacilo. najskor sa bal, ale ku koncu uz isiel sam po lade bez tej stolicky.
co sa ucenia tyka, ak ide len o to, aby sa vedel korculovat, staci ak ho bude ucit niekto, kto sa vie korculovat. ak vsak chces, aby sa tomu venoval dalej (hokej alebo kraso) - tak rozhodne nejaky profik.
korcule by som kupovala podla toho, ci prejavi zaujem alebo nie. na zaciatok moze mat podla mna z pozicovne (ak je ta moznost). 😉

babulina
30. jan 2011

korcule sme mali pozicane od kamaratov, proces obuvania bol asi rovnako dlhy ako proces "ucenia sa", je este malinka na to ( 2a tristvrte roka), urcite to ma cas o rok ci dva

lindda
30. jan 2011

moj maly satl prvy krat ked mal 2roky na takych co sa davaju iba na topanky islo to ale velmi zle.,,,, potom stal ked mal 2,5 roka a islo to celkom dobre a ked mal 3,5 roka korculuje ako víchor a ide mu to velmi dobre 🙂 uz pol roka chodi na hokej a sme max spokojny. Muz jhra hokej tak asi po nom 😀

dara76
11. feb 2011

@janinah moj zacal pred tyzdnom. Prihlasila som ho na kurz, ktory mali organizovany skolou. Prvy den sa nevedel postavit na korcule, po tyzdni mu to ide slusne. Je tam spokojny, uci ich trenerka (mna by neposluchal). Korcule ma nove dostal na Vianoce. Kupili sme zn. Worker a take co "rastu" (velkost32-35) a daju sa menit aj na kolieskove.