Aktivita pre 10 žiakov

lea369
4. mar 2013

ahojte, potrebujem o tyzden vyoracovat plan na hodinu so skupinkou cca 10 ziakov. ide o volnu aktivitu, mali sme tu uz hry,ako: activity, meno mesto zviera vec, hadanky, ta hra,kde nalepite na niekoho celo listok s osobou a ten clovek to hada a pod. ... mam pocit,ze hry sa uz vycerpali,alebo mam nejaky zlom, kedy mi uz nijaka nejde napadnut (hra je v skupine anglictinarov,cize ju treba vediet jednoducho vysvetlit a nesmie byt tazka a zlozita 🙂 )...tak ak mate nejake napady, pls poradte 😉 Ď.

mamulienka000
4. mar 2013

zahrajte si živé človeče, ozančte sa farebnými stuhami a vytvirte si jednoduchú hraciu dráhu, aj hra čo sa v tirede zmenilo, alebo kto chýba, kto sa presadil, hra Kukučka zakukaj, Na remeselníkov,

rebroza
4. mar 2013

@lea369 co tak autobus? - dve skupiny, sedia za sebou na stolickach a drzia sa za ruky, divaju sa pred seba, okrem poslednych. ty sedis na konci, ti posledni sa divaju na teba a hadzes mincu (idealne napr. ked mas pred sebou stolicku a mincu kladies na nu). dohodnete si napr., ze znak je signal a cislo nie. pred prvymi v rade je zasa v strede stolicka a na nej nieco drobne, napriklad vrchnak z pet flase. hodis mincu, padne znak = signal a ti posledni poslu signal dalej, t.j. stlacia ruku pred sebou. signal prejde celym radom (autobusom) a prvy v rade schmatne vrchnak z pet flase. ten rad, ktory bol prvy (ziskal vrchnak), sa presunie o jedno miesto dopredu - deti sa posunu o stolicku dopredu a prvy prejde na miesto posledneho. koniec hry je, ked sa deti posunu o cele koliecko. (alebo urcite o kolko miest). v pripade, ze sa objavi falosny signal (niekto zmackne ruku, ked nepadol znak) a prvy chyti vrchnak z pet flase, musia sa posunut o jedne miesto spat.
alebo - das deti do kruhu, kazdy dostane papier a nieco nakresli a posunie papier napr. do prava. sused napise, co si mysli, ze je nakreslene a zlozi papier tak, aby bolo vidno len pismo, nie obrazok a zas posunie dalej. dalsi nakresli, to co vidi napisane a zas zohne papier, aby bolo vidno len jeho obrazok a nie text. pokracujete kym sa vam chce. na konci sa papieriky rozbalia a smejete sa na obrazkoch, z coho sa preslo na cosi uplne ine....
alebo sarady - i ked zalezi na anglictine. v podstate bud niekto pantomimou ukazuje nazov niecoho - film, kniha a ostatni hadaju, co to je. alebo kresli nieco - cokolvek a ostatni hadaju. kto uhadne, ide pantomimovat, resp. kreslit.
a este jedna - kde netreba hovorit. sadnete si do kruhu. vsetci zdvihnu pravu ruku a polozia ju susedovi, ktory je v pravo na lave koleno. vsetci zdvihnu lavu ruku a polozia susedovi, ktory je vlavo na prave koleno. takto vznikne pekny prepletenec ruk. a posiela sa elektricky signal - tak ze sa rukou tapne na koleno. (na to, kde je polozena). niekto zacne a ide sa v smere hodinovych ruciciek. ruky musia tapat v rade ako idu za sebou do kruhu. ak niekto tapne dva krat rychlo za sebou na to iste koleno, znamena to zmena smeru, tape sa do druhej strany. ide o to nepomylit sa, tapat v rytme a v spravnom poradi. ktora ruka sa pomyli - tapne vtedy ked, nema, resp. netapne, ked ma, ide z kola von - das si ju za chrbat. potom sa pusta nanovo novy signal. vyhra ten, komu v kole zostane posledna ruka. ak sa bude detom darit, treba ich vyzvat k rychlejsiemu tapaniu 😉

tak dufam, ze som ta inspirovala. ja som si aspon zaspominala na stare casy.