Aktivity pre 16-mesačné dieta

16. okt 2023

Ahojte aké máte aktivity a hry s takýmito deťmi ? A čo všetko by už mali vedieť ?

Ja mám pocit že sa to u nás nejako ten vývoj zastavil a nič ho nebaví. Nechce sa nič nové učiť. A ani robiť to čo doteraz. Povie pár základných slov možno 10. ale už asi 2 mesiace žiadne nové slovo sa nenaučil. Ukázať vie hlavu a výnimočne nos. Ale nezaujímajú ho takéto aktivity. Vkladacie hračky ho dlho nebavia. Keď mu niečo nejde hneď chytí nervy a začne tie hračky hádzať o zem a plakať

bolarazjedna
16. okt 2023

Podľa mňa máš normálne dieťa, ono sa učí a vníma veci, aj keď sa ti to nezdá, rozširuje pasívnu slovnú zásobu, a možno sa učí ale sa zdokonaľuje v nejakých zručnostiach, čo tebe na prvý pohľad nebije do očí....
Môj 15mesacny syn rieši vkladacky tak, že nahádže doň kocky dole (kde by mal všetky vysypať, cez ten veľký otvor). Najradšej sa hrá s hrncami, vareškou, topánkami, dózy od krému na tvár, hádže hračky (hrnce, topánky, atď) do práčky....

nwnw
16. okt 2023

V nutri smemali podla farieb vkladacky od Lena, Lego duplo, lopticky a teda veru ich to moc nebavilo. Za nas topka bolo objavovat svet okolo vonku aj 3x za den a odrazadlo Funny wheels od 15m do 2r najlepsia zabava.

amonet
16. okt 2023

pozri aj smejoland.online maju aj didakticke pomôcky

kachorra288
16. okt 2023

Ahoj, ja mam instagram @mamovinky, kde dávam tipy na jednoduché doma robené aktivity s deťmi. Možno ťa tam niečo inšpiruje. V tomto veku u nás frčal napríklad macko na kŕmenie 🙂