Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aktivity na doma pre 18 mesačné dieťa

adriana222
19. dec 2015

Vonku prsi a neda sa ist nikam. Zo dna na den sa malej prehodili budiky. Chodila spat okolo 19.00 a cez den dva krat spala po dve hodiny. Zo dna na den sa to zmenilo. Teraz je hore do desiatej a cez den sotva spi niekedy ledva na desat minut a stale je aktivna a plna energie. Zato ja nie mna to zaskocilo uz som si na jej rezim zvikla. Hracky ju uz nebavia len vymysla a skace po nabytku a najradsej vylieza na okno je to maly kaskader. Pri nicom nevydrzi viac ako desat minut a casto sa rozculuje ked sa jej nieco nepaci. Ma niekto podobnu skusenost vie niekto ako take dieta zabavit. Dakujem

siska53
20. dec 2015

@adriana222 gumaky,neoremokave oblecenie a sup do dazda. So mnou mama musela chodit von bez ohladu na pocasie. Inak by sa doma so mnou zblaznila. A to som aj starsia bola.
Doma mozete prelievat vodu,presypat ryzu, sprav jej domace cesto na hranie.. Kreslite. Citajte. Ale chodte aj von! Vies,ako sa nzsi vyjasili paradne v mlakach? Ja som to tiez milovala.

vieruska25
20. dec 2015

Aj ja mam 18mes dcerku, ale my chodime von stale za kazdeho pocasia. Myslim ze aj spanok sa od toho odvija, ked nejdeme von, namiesto o 12 zaspinka ledva o 14 a je divokaaaa. Doma robime vselico, ked som v kuchyni vyberiem aj jej jeden hrniec a varechu a vari so mnou, alebo jej dam dozicky a stavia si veze. Ona sa vie celkom pohrat aj sama, ale tiez jej casto menim aktivity, lebo pri nicom nevydrzi dlho, to je normalne v jej veku. Hrame sa s kockami alebo ich vhadzujeme do vedierka podla tvarov, citame knizky (teraz ma nove take s puzzlami a to ju dost chytilo)...ked to sa dost odvija od toho co robim ja, ked upratujem dam handru aj malej a utiera aj ona, teraz cerstvo sme robili suhajdy, ukazala som jej ako si moze kosicky ukladat na seba a vydrzala pri tom vyse hodiny 🙂 Stale vymyslam take drobnosti podla toho co robim ja. No su aj dni kedy vymysla hlupost za hlupostou a mne uz rohy rastu a nezabavi ju nic zmysluplne, ale co by som uz bez nej robila 🙂

vieruska25
20. dec 2015

Este som chcela k tomu rozculovaniu...aj nasa sa zlosti ked jej nieco nie je po voli alebo jej nieco zakazeme. Dostane take nervy, ruckami bucha po stene, nabytku....to je obdobie a aj to musi nejako prejst 🙂

simsalabim
20. dec 2015

Ja som s obomi dievcatami chodila von skakat do kaluzi. Vies, aku mali z toho radost? Gumaky, nepremokave oblecenie a slo sa. Starsia si vzdy bravala aj motorku a jazdila cez kaluze ako diva. Urcite chodte trochu von. Nebude to asi na dlho, moje sa dokazali zamocit aj v nepremokavom, ale ked im uz bolo zima, same sa pytali dnu.

bosoriak
20. dec 2015

@adriana222 Presne ako pisu nado mnou, treba ist von. Neexistuje zle pocasie, existuje len zle oblecenie 🙂 A je jasne, ze sa poriadne neunavi, ked nejde von. Naozaj skus, mna to tiez nikdy von nelakalo ked bolo hnusne. Ale aspon tym zabijes dost casu, lebo si pamatam, ze kym som obliekla seba, dve deti a nachystala psa, vacsinou to trvalo aspon pol hodinu 😀
A odporucam tie zateplene gumene veci z Lidlu, uplna parada na taketo pocasie.

bosoriak
20. dec 2015

@adriana222 A inak este plastelina, hrniec s ryzou, pekac s krupicou na kreslenie, malovanie prstovymi farbami a ked som bola uplne v koncoch, tak aj rozpravka na notebooku (ano, taka som ja mater neschopna 😀 ).

adriana222
autor
20. dec 2015

Hehe no rozpravky u nas idu v kuse. Ked vidim ze ju to nezaujma tak prepnem na hocico ine aby sme sa isli hrat. Skusala som vcera metodu co mi znama odporucila. Schovala som jej vsetky hracky aj tak sa s nimi nehra a uz bola kludnejsia nasla na zemi celenku so zajacimi uskami co jej padlo z hlavky ani nevedela ze to tam ma a ked sa to snazila nasadit na hlavu zabila tym pol hodinu lebo si to davala okolo krku no sranda. Teraz ked sa bude nudit vytiahnem jej jednu hracku a ked sa dohra schovam. Teraz je vdacna aj za kusok lega na kolieckach. Ten napad z rizou sa mi paci kupili sme 4 kilove balenie tak mame aj na rozdavanie hehe. Moj partner zas skusal slamky lepili si domcek z toho hehe. K tomu chodeniu von. Jasne ked mrholi tak sa da ale v poslednom case je taka vychrica ze ani do obchodu nejdem ☹

moni244
20. dec 2015

@adriana222 no mna by porazilo byt cele dni doma a ani do obchodu neist, to by sme boli hladny, lebo by nemal kto navarit, treba sa premoct a ist aspon na pol hodinku, potom sa necuduj, ze sa ti dieta nudi, nie je nad cerstvy vzduch

libka1
20. dec 2015

@adriana222 na vzduch by som s nou urcite isla, nevravim ze v uplne psom pocasi ked ti ide vichrica hlavu odtrhnut, ale ked je vonku len sychravo tak treba ist. potrebuje niekde vybit energiu. alebo hladaj nejaku aktivitu kde sa da ist cvicit s dietatom, ako sediet doma cele dni musi byt na palicu asi...

timea7
20. dec 2015

@adriana222 von sa dá ísť aj keď prší. gumáky, pršiplášť, nie je až taká zima, aby sa dieťa nemohlo hodinu doobeda a hodinu poobede pohybovať vonku. Ja keby som nešla s mojím dieťaťom jeden deň von, tak si to asi hodím....pršalo, fúkalo, snežilo, mrzlo, vždy sme boli vonku. Pohybovať, nie sedieť na kočíku. Dôležité je teplo sa obliecť, aj ty aj dieťa, je to super prevencia proti chorobám. Neviem, čo je to kašeľ, sopeľ, do pätnásť rokov bol chorý tri krát, z toho raz kiahne...Potom bude spať určite dlhšie, ako desať minút. A ma to aj ďaľšiu výhodu, ak behá po vonku, nerozhadzuje doma. Hoď si do Googlu - montessoridoma - sú tam perfektné námety.

jana_eyre
20. dec 2015

ja som doma s dvoma detmi - syn bude mat 4 a dcera ma 2.. chodime von za kazdeho pocasia, nech je akokolvek - ak moc fuka, sme vonku kratsie, ale von sa proste ist musi.. maju vsetko nepremokave, skaceme do mlak /aj ja mam gumaky/, berieme lopatky prelievame vodu /ruky sa zahreju potom/, hadzeme kamienky do plnych jarkov, alebo mlak.. niekedy berieme dazdniky, to ich tiez chvilu bavi, potom si robime preteky, zbierame listy a robime z nich lodicky, vela im rozpravam o rastlinach, domoch, zvieratach a podobne.. taketo aktivity robime vzdy od casu, ked sa deti naucili chodit - nepouzivame kocik, takze deti su vzdy riadne vybehane..

ked sme doma, ich dobra zabava je, ked rozoberiem sedacku - dam dole vsetky epeda a oni skacu po sedacke a po epedach - volaju to domaci bupisvet.. potom vela kreslia, maluju, hraju sa s plastelinou, "pomahaju" mi varit, "upratuju" vsetky dozy ci hrnce, umyvaju mi dvere linky s detskymi cistiacimi obruskami, utieraju prach.. maju doma dve stvorkolesove odrazadla na nich sa nahanaju /ale my byvame v dome/ hraju sa s hrackami, nahanaju s nasim psom, navzajom sa nahanaju, schovavaju, citaju.. su cinnosti pri ktorych im asistujem, vacsinou som vsak len pozorovatel a rozhodca ak sa hadaju.. tiez nikdy pri nicom nevydrzia dlho - podla mna to je pri detoch normalne, ale zas mne nejako extra nevadi ak veci rozhadzuju, potom si to upracu a ja doupratujem ked mam cas vecer, ked pride muz..

ale chcem poznamenat, ze chapem, ze je tazsie zabavit jedno dieta.. zhodou okolnosti som vcera bola dve hodiny doma iba s mladsou dcerou, lebo jej bolo zle a s jej pozornostou to bolo tazsie - bez brata sa nevedela tak dobre zabavit, vsetko co zacala nedokoncila, pobehovala a nevedela co so sebou.. takze najlepsie co moze byt pre dieta v skaredom pocasi je pozvat nejaku kamaratku s dietatom, nech sa aspon pohraju vedla seba 🙂

siska53
20. dec 2015

@adriana222 tak vidis,nasla si aj dovod toho,preco s anehea s hrackami. Ma och privela k dispozicii. Treba spravit viac skatul a skatule striedat. My to tak obcas zvykneme robit.

adriana222
autor
20. dec 2015

https://www.youtube.com/watch?v=j9MxtRGEbwA

Tak toto si pozrite ze aktivity na doma hehe

Tu začni písať odpoveď...

Odošli