icon

Chodia tu niekoho deti na hokej?

avatar
tilly
13. jan 2011

ahojte, su tu maminky, ktorych haranti chodia na hokej? 😉

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 1. jún 2026 · 185 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Na Slovensku deti vstupujú do korčuliarskej/hokejovej prípravky typicky vo veku 3–5 rokov a klubové tréningy sa pohybujú od 2× do 5× týždenne (v diskusii uvádzané príklady: 3× týždenne pre najmenších, 4–5× týždenne pre starších hráčov).
  • Kluby často požičiavajú časť výstroja pre najmladších (príklad: klub účtoval požičanie výstroja 20 € a požičiaval vestu, rukavice, holenky a tašku), no rodičia bežne kupujú prilbu, rukavice, korčule a hokejku; komplet výstroja rodičia odhadli približne 300 € a doplnky (dresy, bunda) ďalších ≈100 €.
  • Dostupné podporné zdroje zahŕňajú miestne kluby (napr. Slovan, HOBA Bratislava), letné kempy a sústredenia, medzinárodné turnaje organizované cez kontakty ako Ľubo Líška alebo EMHL a možnosť prenajať štadión prostredníctvom rodičovskej iniciatívy.


Najčastejšie otázky

Q: V akom veku môže dieťa začať s hokejovou prípravkou?
A: Diskusia uvádza začiatok prípravky typicky od 3–5 rokov; rodičia spomínali skupiny 4–6 rokov a konkrétne prípady začiatku vo veku 4–5 rokov.

Q: Ako často sú tréningy pre deti v prípravke?
A: Pre najmenších sa v príkladoch spomínajú 2–3 tréningy týždenne, pre staršie ročníky 3–5× týždenne vrátane off-ice a telocvične.

Q: Koľko stojí mesačne hokejová príprava a základná výstroj?
A: Jeden rodič uviedol príklad 40 € mesačne za tréningy (3× týždenne + 1× telocvičňa), základná komplet výstroja sa v diskusii odhadla na približne 300 € a klubové bundy/dresy ďalších ≈100 €; niektoré náklady (doprava, obed, štartovné) sa platia samostatne.

Q: Požičiavajú kluby výstroj pre začiatočníkov?
A: Áno, niektoré kluby požičiavajú komplet alebo čiastočnú výstroj; v diskusii jeden klub požičal vestu, rukavice, holenky a tašku a za požičanie účtoval 20 €.

Q: Aké základné kusy výstroja a oblečenia treba kúpiť/mať?
A: Základ sú prilba, rukavice, korčule, hokejka; ďalej sa uvádzajú suspenzor, holenné chrániče, lakťové chrániče, hokejové nohavice, štucne (ribaná/funkčné prádlo), neck guard, termoobal na fľašku a termo/termoprádlo podľa preferencie.

Q: Ako riešiť fľašku na hokej (bez lacného zápachu plastu)?
A: V diskusii väčšina rodičov používala plastové fľaše so sosákom; niektorí spomínali fľašky označené „BPA free“, ale konkrétne alternatívy bez plastu v diskusii nenájdené.

Q: Kde hľadať medzinárodné turnaje a campy v strednej Európe?
A: V diskusii boli odporúčania kontaktovať lokálne kluby a organizátorov (príklad: tréner Ľubo Líška, HOBA Bratislava, EMHL) a sledovať ponuky campov ako tie spojené so školou M. Gaborika alebo nové štadióny typu Leithana/Bruck, ktoré organizujú medzinárodné programy.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Deti zvyčajne začínajú s korčuľovaním a hokejom medzi 3. a 5. rokom života a tréningy sa intenzívne zvyšujú s vekom (viac off-ice a letných kempov pre staršie kategórie).
  • Základnú výstroj (prilba, rukavice, korčule, hokejka) si väčšina rodičov kupuje, hoci kluby niekedy požičiavajú komplet pre najmenších.


Sporné názory

  • Požičiavanie výstroja: niektoré kluby poskytujú kompletnú požičovňu výstroja (vrátane vesty, rukavíc, holení), iné požičajú len minimum a rodičia musia veľa kúpiť; obe možnosti sú v praxi zastúpené.
  • Oblečenie pod chrániče: časť rodičov a trénerov preferuje funkčné „ribana“ prádlo, iní používajú termoprádlo alebo bavlnené vrstvy podľa pohodlia dieťaťa.


Otvorené otázky

  • Neexistuje v diskusii jednotný, verejne dostupný zoznam medzinárodných turnajov pre kategórie AAA/Elite v SR/ČR; rodičia v téme plánovali kontaktovať kluby a organizátorov pre konkrétne ponuky.
  • V diskusii nezaznelo komplexné porovnanie zdravotných rizík alebo certifikácií fľašiek na pitie (BPA‑free vs iné materiály) s konkrétnymi odporúčaniami.


Spomenuté značky a firmy

Nike, Bauer, Bauer Vapor, Lidl, Bazos, Slovan, HOBA Bratislava, EMHL, Markíza, Škola M. Gaborika, Leithana

Spomenuté produkty a metódy

Bauer Vapor, korčule, hokejka, prilba, rukavice, suspenzor, holenné chrániče, lakťové chrániče, hokejové nohavice, chránič hrudníka (pancier), štucne (ribana/funkčné prádlo), termoprádlo, neck guard, flaška so sosákom, termoobal na fľašku, požičiavanie výstroja, kúpa v bazári/second‑hand (bazos), off‑ice tréning, letná príprava, jarný klub, camp, turnaje, prenájom štadióna, kategórie piccolo/bambini

Miesta a osoby

Hamuliakovo, Šamorín, Avion, Slovan, Partizánske, Trnava, Žilina, Lehnice, Rab, Kampor, Lopar, Barbat Banjol, Bratislava‑Dúbravka, Leithana (Bruck), Aargau, Zürich, Ľubo Líška, Maxim Ivanov, M. Gáborík, Šabovčík, Stastny

avatar
sonula44
18. jan 2011

@tilly ja som to vzdala už dávno to dávanie prilby dole bolo na nervy 😝 hlavne ked tréner ich poslal
napiť a po pár sekundách pískal späť a on sa ešte ani nenapil 🙂
Tak fašu som kúpila a termo izoláciu vyrobil tatík 😀
Koľko detí naraz trénuje u Vás?
To je super že sa tam venujú aj rodičom . A na konci sezóny môžte mať vystúpenie pre deti 😀 😀 😀 😀

avatar
tilly
autor
18. jan 2011

@sonula44 😀 no to by dopadlo 😀
hej, je to super, ze mozem aj ja korculovat... my nemame izolovanu tu flasku... dam mu tam teply caj, tak bude mat spravnu teplotu potom 😀

avatar
tilly
autor
18. jan 2011

tak uz mam po... ufff, makacka 😀 aj lastovicky sme robili.. no bola som skor ako ranena labut... 😀

avatar
sonula44
18. jan 2011

@tilly 😀 😀 aj snaha sa cení 😀 a ten pocit využitej energie. 😅

avatar
kasami
18. jan 2011

@tilly sachy faaaakt dlho nehral 🙂 uz mozno aj zabudol 😝
my mame tiez tu flasku so sosakom 🙂 aj s tym termoobalom, lebo inak na klzisku mal skor z tepleho caju caj ladovy 😅
dnes mal korculoanie zo skoly a potom hokej ... no myslim, ze mal toho dost 🙂

avatar
tilly
autor
19. jan 2011

@sonula44 a ta svalovica dnes 😀

@kasami ten termoobal chcem tiez dokupit.. lebo ma uplne ladovy caj, ale jemu to nejak neva, len aby ho hrdlo nebolelo...

avatar
sonula44
20. jan 2011

@tilly ahoj tak potom to je cesta za krásnym vyšportovaným telom 😀

avatar
tilly
autor
21. jan 2011

@sonula44 nooo, to by nebolo zlee... leto sa bliiiziiii 😀

avatar
kasami
21. jan 2011

@tilly joooj 🙂 hneď by som sa pridala .... Ale musím počkať do jari kým obujem korčule 😝 a pobežím s kocarom 😀
Inak do toho obalu sa platí investovať, dobrá vec to je 🙂

avatar
tilly
autor
21. jan 2011

@kasami este mas cas, malinka je este velmi malicka.... 😉 je to super... ja sa chcem zdokonalit v korculovani, aby som potom na jar mohla obut kolieskove korcule a s croozrom vyrazit sem k nam na hradzu 😀

avatar
kasami
21. jan 2011

@tilly aj ja uz mám cruzer 🙂 a na jar vyrážam na hrádzi aj ja 🙂 snáď 😅

avatar
tilly
autor
21. jan 2011

super, je to perfektna vec... a adamko je radsej v croozri ako v kociku

avatar
kasami
23. jan 2011

@tilly tak aj nasej by sa tam uz isto pacilo, nakolho odtial by mala aj vyhlad ... a nie len na strop 😀 ale este musi pockat do jari 😀

avatar
tilly
autor
23. jan 2011

@kasami ved to, nech uz je jar...

avatar
kasami
3. mar 2011

hallooo kde su vsetci hokejisti ?

avatar
stardust
3. mar 2011

@kasami asi na treningu.

avatar
kasami
3. mar 2011

@stardust od 23.januara 😀

avatar
tilly
autor
3. mar 2011

ja som tu 😀 stale 😀

idem aj dnes korculovat, v urotok som sa taaak vytrepala, au, ritka ma boli

avatar
sonula44
3. mar 2011

Ahojtéé @tilly , @kasami, aj ja tu občas zavítam ale dlho sa tu nikto neozval
teda ani ja 😀 U nas sú na návšteve kiahne tak prázdninujeme 😀.
Ale už neviem čo s ním dom sa podobá na kúlničku všetko hore nohami 😝 😝

avatar
tilly
autor
3. mar 2011

@sonula44 jezisi kiahne... aaa, pomooooc, ja som este nemala... ale teraz je idealne obdobie na kiahne, ani sa riadne neda ist von... lepsie ako kiahne v lete... 😝

avatar
sonula44
3. mar 2011

@tilly pohoda u no u Nás v škôlke sú od vianoc už mali všetci , tak som myslela že už ani nedostaneme
ano lepšie teraz ako v lete kamoška mali ked bolo v júli tak 33 stupňov a to bola KO.
A ked sme cetovali do chorvátska tak na odpočívadle sa natierali o dušu češi čo išli na dovolenku 🙄 ☹
Malý je v pohode pupákov má len sem tam , najviac v hlave ani teplotu nemal 😀 o to ťažšie ho je zabaviť 😝 😝
A ešte čakáme druhú vlnu 😀 dcéra tiež nemala 😝 😝

avatar
kasami
3. mar 2011

@sonula44 u nas boli pred rokom ... nastastie
tak prajem skore uzdravenie 😉
@tilly ako sa mate ?

avatar
tilly
autor
3. mar 2011

@kasami dik, dobre... v utorok som sa zdrbala na kocrulovani a mala som modrinu na polke riti a dnes som sa zdrbala na druhy bok a mam druhu polku riti bolavu 😀
som koza rohata od pol boka odrata 😀

a vy sa ako mate? ako zvladate s malinkou?

avatar
kasami
3. mar 2011

@tilly 😀
si ma pobavila
a co si musis drcnut aby si si s tym dala pokoj 😕
ale hovori zo mna zavist 🙂 ze korculujes 🙂 ja sa pridam ked bude zabka korculovat 🙂 tak o dva roky 🙂 pockas na mna 🙂
mame sa dobre .... zabka je nastastie zdravucka, papa dobre, rastie, uz je z nej slecna s nausnickami ... len je to taky maly uplakanec ... vecne na rukach 😀

avatar
tilly
autor
3. mar 2011

@kasami ja uz som si na korculiach zlomila ruku, tak som opatrna, ale aj tak sa mi stalo... 😀
jasne pockam, ved aj adam mi zacne chodit na hokej 😀 teda, ked to domca este bude bavit... 😔

aj ja som svojich stale na rukach nosila... a teda aj nosim... ☹

avatar
kasami
3. mar 2011

@tilly tu ruku ti nezavidim ☹
ale to ze ma pockas .....
jeej super 🙂 to sa tesim 🙂

inak mm mi hovoril, ze u vas ma treningy teraz Stastny .... tak rozmyslame ze ta dame maleho ... lebo na slovane mu uz pomaly konci sezona

avatar
tilly
autor
3. mar 2011

@kasami stastny? neviem... ja chodim korculovat tak, ze hore je detsky kutik, tak bud je s malym tatino tam, alebo su doma...

avatar
kasami
3. mar 2011

@tilly nooo
neviem ale presne kedy ... len mi o tom mm hovoril

avatar
tilly
autor
4. mar 2011

jaaaj, tak toto neviem

avatar
tilly
autor
10. mar 2011

my mame 27.meho zapas v partizanskom 😀 je tam nejaky turnaj, neviete? ci to sa len dohodli nasi treneri?