Čomu sa venujú vaše deti?

petka_s
29. okt 2008

ahojte,
chcela by som zalozit tuto temu..v zime sa mi narodi dievcatko,
a tak ma zaujima uz teraz,na co ju prihlasim ked bude vacsia.
plavanie?
krasokorculovanie?
tanec?
vytvarna?
mozte napisat comu sa venuju vase deti,a cca kolko vas to vyjde mesacne?

bambusko
29. okt 2008

petka, to budes predsa riesit, ked bude vecsia, podla toho, co ju bude bavit aky bude mat temperament. nase dievcata chodia obe na vytvarnu do zus-ky, stoji to cca 1500,- rocne, do folklorneho suboru, tiez zhruba tolko to stoji. ema ta ma privela emergie, tak chodi este na tenis, je to projekt ministerstva skolstva s nejakymi sponzormi, takze za par korun a vela chodi bicyklovat s manzelom. doma ju velmi bavi pc, sama sa uci kreslit, robit dokumenty, skype ap.

bibula
29. okt 2008

dcera chodila do zus-ky od skolky-taky mala talent na kreslenie,ze ju vzali,ale teraz nechodi,bo som tam spravila "bordel", aj do novin som ich dala /ale to bolo dramaticky zase/...potom mi poslali omluvny list,no s....ja na nich. 🙄

filipa
29. okt 2008

monkula, reagovala som len na tvoje "rodiny, kde jeden z rodicov rozprava na dieta anglicky"... vobec som neriesila sirsie pribuzenstvo a stretnutia s nimi...islo o jazyk a jeho zvladnutie v bilingualnej rodine versus kurzy... ale to naozaj patri do inej temy....

sassi
29. okt 2008

No ono je pravda, že deti foneticky pochytia vela slovíčok, ja soms atakto naučila po nemecky, mala som 5 rokov, ked sme sa na 3 roky odsťahovali do Nemecka a za 3 roky som hovorila plynule po NJ, avšak bez toho,aby som vedela gramatiku, proste som to zvládala ako ked sa dieťa učí 1. jazyk (materský)... toto mi na jednej strane neskor pomohlo, ale aj som mala problem, lebo celu tu gramatiku som sa musela v škole doučiť (mam vyštudované učitelstvo AJ/NJ) : Je tiež pravda, že sa mi ovela lepšie zvládal aj další jazyk - angličtina, kedže už som jeden CJ "vedela" - schválene píšem v úvaodzovkách, lebo, že VIEM, to nemožem povedať ani dnes, stale sa je čo učiť 😉

Iste riziko priskorého učenia jazyka je v tom, že dieťatku platí rodič trebárs od 2-3 rôčkov kurzy, a potom sa dostane do ZŠ, v lepšom prípade do jazykovej triedy, kde ma jazyk od 1., resp. 3 triedy, a začína zasa od ZAČIATKU! Teda cele 3-4 roky učenia znova opakuje, čo ho može demotivovať, prípadne sklzne do postoja - "netreba sa mi učiť, ved ja toto všetko viem..."... A zabudne aj čo vedel...
V horšom prípade bývate niekde na dedine či v malom meste, a s jazykom sa začína v 5. triede, a čo dovtedy??? Platiť kurzy dalšie 4 roky, alebo to nechať tak ...
Ak budete platiť, dieťa v 5. ročníku sa dostane do triedy s uplnými začiatočníkmi, a stagnuje. Ak nebudete, bolo cele "školkove učenie" vlastne nanič, pretože za 4 roky vela zabudne....

A čo ak ma potom v škole iný jazyk??? Kolegyni sa stalo, že 3 roky v školke mali AJ, a v škole zrazu NJ a mali cele 2 roky problem, čo sa to malej stále plietlo 😒

Teda si treba zvážiť za a proti, ak myslíte, že dieťa si rozšíri svoj obzor a je s rovesníkmi, pričom sa naučí par slovíčok, isto je to pozitívne... Len či to stojí za tie tisíce korún...

filipa
30. okt 2008

sassi, suhlasim s tebou 🙂 konecne tu niekto objasnil 'pozitiva' a 'negativa' modneho ucenia sa jazykov nemluvnatami...

monkula
30. okt 2008

filipa, ale veĎ ja nič v zlom... 😀 😀
nechytajme sa za slovíčka 😀

sassi
30. okt 2008

monkulka 😉 🙂 ved jasne nič v zlom.
Ved ludia možu mať rozne nazory, ja to vnimam aj tak trocha "profesionálne" 😀 😀 😀

sassi
30. okt 2008

super by to bolo, keby na ZŠ-kách taketo deti, čo už niečo vedia dali do 1 skupinky a pracovala s nimi dalej, ale na našej ZŠ to je tak, že idu od začiatku, vobec sa v 1. triede nebral ohlad na to, či vedia, alebo nevedia 😒
Naša malá na žiaden AJ kurz nechodila, ale kedže som jazykár, "učili" sme sa trolinku doma, prostredníctvom vyukových PC-hier. No vedela farby, pozdravy, počítať do 10 + nejaké slovíčka ... (to zvláde dnes už snad každa maminka doma, netreba na to žiadne predražené kurzy 😉 )
V 1. triede sa nenaučila NIČ nového 😖 Tento rok začali troška už aj písať, ale bola aj zmena učitelky (k lepšiemu). Malého uvažujem, či vobec budem niečo učiť doma ...

asitka
30. okt 2008

no náš Matej je síce len škôlkár...ale chodí na plávanie, tanečnú....a angličtinu....a majú ju len raz do týždňa...a vždy príde natešený aké slovíčka sa naučil...je to čistý základ... 😀 a ja to s ním priebežne opakujem.....nie je to nejaké extrémne učenie...len sa hrajú a popritom učia 😀 😀 😀 mne to príde fajn...je predškolák....takže ak v škole nabehne na výučbu anglického jazyka...nebude nijak vopred...bude vedieť len pár slovíčok..a ostatné sa musí riadne naučiť 😀 😀 😀

andrealiskova
28. sep 2009

Teda, musím říct, že Vaše dítka chodí na velmi zajímavé kroužky. U nás:
Adela: 2x týdně AJ, obtýden- Fr a Nj, 1x týdně koně, 1x týdně kreslení, 1x týdně gymnastika a 1x týdně krasobruslení.
Allison: 1x týdně koně, 3x týdně plavání, 1x Aj, 1x výtvarná aktivita.
Amber: 2x krasobruslení, 1x Aj, 1xvýtvarná aktivita, 1x koně, 1xplavání

macka01
28. sep 2009

ja odpadnem a to sa môže venovať všetkým tymto aktívitam?všetko ich baví alebo to robia na tvoju žiadosť?a kedy su s tebou?máte aj na seba čas?

riverparkdanceschool
28. jan 2015

Mamičky, aj vy máte talentované detičky? Využite ich nadanie na tanec a vezmite ich k nám do tanečnej školy! Otvárame množstvo tanečných kurzov už od FEBRUÁRA! Tanečná príprava pre deti BEG, INT - moderný tanec (4-6 r. / 7-9 r.), • Jazzová príprava pre deti (10-14 r.) • Latino príprava pre deti (10-14 r.). V ponuke nechýbajú ani otvorené detské tanečné hodiny už od 2 rokov! Doprajte Vašim deťom zdravý pohyb a veľa zábavy 🙂 Viac informácií o kurzoch sa dozviete na našej internetovej stránke, alebo v profile. Tešíme sa na Vás 🙂