Cyklosedačka a zároveň miesto na batožinu, cyklotašku

mmmj
18. jún 2016

V predajni mi na moje velke prekvapenie povedali, ze zadna cyklosedacka a nosic na bicykel nemozu byt namontovane spolu, ze si prekazaju. A tym padom nemam kde mat batozinu pre deti. Je to naozaj tak, ze sa neda dat samonosna sedacka a zaroven cyklotaska na nosic? Ak chcem ist s detmi niekde hoci len na par hodin, potrebujem zbalit nejake veci. Nemate prosim pre mna nejaku sikovnu radu? Batoh na chrbte by asi dietatu v sedacke dost prekazal a aj ja nerada bicyklujem s batohom a predna sedacka sa na moj maly bicykel nevmesti. Dakujem za kazdy tip. Cyklovozik nechcem, nemam ho kde "parkovat". Vdaka.

5peta1
18. jún 2016

@mmmj daj si namontovat kosik dopredu. My mame taky hlbsi a zmestim tam uplne vsetko

apolka77
18. jún 2016

@mmmj
zalezi asi aky mas bike...ja som mala sedacku pre dieta v predu a kosik aj v predu aj vzadu..ten predny mi trochu zavadzal ked som tocila na strany ale ked som si zvykla tak pohoda..sikovny mm ci muz ti prisposobi bike a nosic by sa mal dat vediet nasadit aj dopredu...preco nie? naozaj je to velmi prakticke aj na nakupy.

meluela
18. jún 2016

@mmmj bud rada ze sa ti aspon ta sedacka da namontovat, mna v obchode presvedcili na 15ram a sedacka moze byt nakoniec iba vpredu do 15kg 😒

apolka77
18. jún 2016

@meluela
ja som dcerku vozila na prednej sedacke takmer do 7 rokov, ona bola taka malicka..jasne mala ovela viac ako 15kg, a sedacka nebola z plastu..a ta sedacka vydrzala aj syna a teraz aj kamoskine dieta..ja by som dieta nechcela mat vzadu hlavne ked je malicke, nevidim ho..takto sme sa rozpravali, mala som ju pod dohladom...

meluela
18. jún 2016

@apolka77 ja som na to chcela posadit 4,5 rocneho vysokeho chlapceka 😀 potom som otehotnela takze bolo po bicyklovani a teraz jedine starsieho na vlastny bike, mladsie ked bude sediet do sedacky a este sa nejakym zazrakom dopravit na miesto kde sa da bezpecne bicyklovat

apolka77
18. jún 2016

@meluela
jaj ja som velka bikerka 😀 zima, teplo idem a s malou som chodila cely rok, dokonca a jked bol sneh, som ju zababusila len oci jej bolo vidno, odviezla som ju do skolky a seba do prace..mna v meste kazdy poznal ze cely rok na biku..potom som si spravila vodicak a bike zostal skoro rok nepovsimnuty..teraz sa k nemu vraciam..som skor na biku v praci ako na aute kvoli zapcham...ja mam vlastne 2 jeden taky sportovy s ruc.brzdami a druhy stary zrekonsruovany taky retro..ale ten je moj milacik, brzdis nohami..aj dnes som na nom behala..sloboda. 🙂
ale velka skoda ze na sk neexistuje cyklicticka kultura..jazdit po ceste s autami hotova samovrazda..ja chodim vacsinou len po chodnikoch...vsade hovoria chodte na biku ale to, ze nemame cyklochodniky o tom uz nikto nic nehovori..je to nebezpecne..

meluela
18. jún 2016

@apolka77 vsak to ... zavidim viedni a inym civilizovanym mestam ze sa tam da normalne jazdit. ja mam novy bike, po 15r som sedela na nom raz, bolo to uzasne a odvtedy nic 😔 uz lutujem ze som ho vobec kupovala, mala som pockat este 10r kym deti vyrastu a na slovensku postavia poriadne cyklotrasy

apolka77
19. jún 2016

@meluela
no ja mam velke pochybnosti o tych cyklotrasach resp. cyklochodnikoch to u nas nebude ani za 10rokov...keby som mala na to cakat tak na bike uz asi nesadnem..tak kluckujem medzi chodcami, uz mi to za tych vela rokov praxe ide skoro same..ja som vzdy bikovala od malicka..ale tak po meste, ked este chodilo jedno auto kazdych 20minut 🙂 to boli casy...

naozaj ma mrzi, ze vsade sa rozprava vymente auto za bike, ale tie nase cesty nie su vobec prisposobene na jazdenie na ceste...vsade vytlky, jamy...to sa neda jazdit popri autach...resp. si koledujes min. o riadny uraz..ako aj sa stavaju koniec koncov ale nikto to neriesi..to ze mas jazdit po krajnici,kde su same jamy, poklopy dat si reflexnu vestu to je super opatrenie...

mmmj
autor
19. jún 2016

@meluela no este ju tam nemontovali, len sme sa rozpravali, nie je vylucene, ze to nepojde. To ma klepne uz uplne

mmmj
autor
19. jún 2016

@apolka77
@meluela
no ja mam dost maly bicykel, damsky, takze mi chyba aj rura, kde sa sedacka dava, ale to sa da vyriesit, ale najma mam velmi malo miesta medzi sedadlom a riadidlami, velmi pochybujem, ze by sa tam vosla sedacka a aj ja, ked potrebujem zosadnut z bicykla. Inak by som ju mozno aj brala. Tym padom by som vzadu mala normalne tasky...Musim to nejako v obchode poskusat

lucik194
30. jún 2016

zavisi od toho aku mas zadnu cyklosedacku, to co ti povedali je pravda, nie je vzadu miesto pre obe veci, nezmestia sa, odporucam zadna sedacka a dopredu kosik, alebo chodit aj s niekym kto bude mat ruksak na chrbte resp na biku nosic vzadu s taskami a na druhom tvojom bicykli bude cyklosedacka

mmmj
autor
30. jún 2016

@lucik194 dakujem za reakciu. Ja by som rada s detmi isla na bicykel aj sama, ale realne si to musim prehodnotit, co a ako sa da.

sllavienka
15. máj 2021

@mmmj ako ste nakoniec jazdili? Teraz to riesime aj my

bubuzu
16. máj 2021

@sllavienka
@mmmj existuje aj nosic,ktory sa da namontovat na predne koleso a nan potom zavesit cyklotasky,alebo potom kosik dopredu

mmmj
autor
16. máj 2021

@sllavienka no musela som sa zariadit bez nosica, len batoh. Ale coskoro po tom som si na lyzovacke vyhodila koleno a bolo "vyriesene" a dobicyklovane