Fun pre deti v Martine

lelask
3. mar 2010

mamicky ak mate nejake dobre napady podelte sa 😉

my mame este drobca takze zaciname s plavanim na Hurbanke od buduceho mesiaca

julyb
4. mar 2010

angličtina Helen Doron...

pepies
4. mar 2010

ahojte,

Lelask, tiez som chcela ist na plavanie na Hurbanku, len sme boli chori, tak som to presunula na buduci mesiac. Kamoska bola na zacinajucom kurze tento utorok a v jednej skupine bolo 12 deti, cize keby sme neboli po chorobe, spolu s nami by nas bolo 13. Neskutocne !!!! Ked chodila sestra, tak ich bolo v skupine max. 5-6.
Teraz ten plavecky kurz zvazujem. ☹

Planujem sa s malym prihlasit do MC na fitlopty, odporucala nam to rehabilitacna doktorka, jeden kurz bol uz zaplneny tak dufam, ze na ten druhy nam to vyjde 😉

julyb
4. mar 2010

nás bolo tiež tak 6, ked som chodila do Viktórie 😕

pepies
4. mar 2010

aj segra chodila do Viktorky 😉
12 sa mi zda fakt vela. Kamoske sa tam vobec nepacilo, boli natlaceni v jednom kute v satni ako sardinky a pritom tam nikto okrem nich nebol 😕 Myslim teraz na Hurbanke 😉

lelask
autor
4. mar 2010

no ja som tam volala a ta pani mi povedala,ze v skupine je tak 5 deti 😲
vraj tam maly pred 2 rokmi (asi) nejakeho bacila a myslim,ze ich aj zavreli neviete nieco o tom??

tie fit lopty sa pacia aj mne 🙂

vy uz mate starsie deti ,to fakt je to v MT bieda s aktivitami pre deti??
asi by sa tu zislo nejake indoor centrum co?

julyb
4. mar 2010

tak si to našla 😀
existuje
www.mrc.sk

julyb
4. mar 2010

možno by sa ti páčilo bábätkovo, tam som chodila ked bol Matúško krpatý 🙂

pepies
4. mar 2010

no v MT je to bieda.......... hlavne ked zacnes niekam chodit, ochorie Ti dieta a uz si dosla .......... 😉
v MC maju super aktivity, ano, to Babatkovo si chvalili, my sme to nestihli ...... 😀
Teraz je tam kadeco - Zvieratkovo, Farbickovo ................ Celkom sa mi tie aktivity pozdavaju .......... Len to treba nacasovat .....

julyb
4. mar 2010

no ja som sa s malým flákala od pol roka a nejak extra chorý nebýval, tomu nezabrániš aby neochorel....
Bože idem už spať 😀

pepies
4. mar 2010

veru nezabranis. my sme ochoreli doma ☹
Len som tym chcela povedat, ze sa to tazko planuje a hlavne, ked sme boli mensi, nam to nevyhovovalo casovo, pretoze sme boli velki spachtosi a donedavna sme spavali 3x za den. 😉 Bol teda problem to nacasovat 😝

July uz sa tesim na leto a jar, Kubko je uz konecne "zrely" na pieskovisko, celkom sa tesim aj na Oreu v Sucanoch, uz to tam bude konecne aj pre nas. 😉

lelask
autor
5. mar 2010

to mrc vyzera dobre, preco teda mate pocit ze v Martine nic poriadne nieje??? Ci kvoli casovemu harmonogramu???

pepies
6. mar 2010

lelask kazdemu vyhovuje nieco ine 😉
vsetko treba prisposobit dietatu, hlavne jeho rezimu 🙂
ak budes mat dalsie dobre tipy, okrem MRC, tak ich sem kludne hod 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aj ja ich rada uvitam 😉

lelask
autor
8. mar 2010

co vam /nam v martine najviac chyba pre deti? mozno by sa stym dalo nieco urobit. ked je chut a energia 😀 ..........a znamosti a prachy 😅

ikulka
12. mar 2010

ahojky no veru v martine toho pre deti moc nieje. preto nahováram kamarátku má sa vrátiť domov z Uk je to profi opatrovatelka, chce si otvoriť v mt niečo pre deti len potrebuje priestory a nevie kde....tak ak o niečo m viete dajte vedieť, že by doniesla z uk aj také ako skákacie velké nafukovaci hradya pod proste niečo bezpečné pre deti a hlavne vyuzitelné aj v zime....

lelask
autor
13. mar 2010

ten nafukovaci hrad je aj v tulipe nie? Ale nikdy vas tam mamicky nevidim ,stale je to tam akesi prazdne.

saskarisko
13. mar 2010

ahojte,
MRC ano. my teraz chodime na zvieratkovo a farbickovo. predtym bola hudobka yamaha.
Orea - ano, ano. uz nech je teplo, nech sa deti mozu vyblbnut a vybehat

je tu este detska cukrarnicka (pri Nikolke), je mozne chodit do kniznice

Ikulka - na Podhaji su volne priestory

pepies
14. mar 2010

saska ahoj,

aj my sa uz tesime do Orey......

Lelask nas maly je na ten hrad este maly, je to pre vacsie deti ................ a ten detsky kutik v Tulipe je az od 3 rokov ..... ☹

Saska inac sme boli v piatok v tej cukroske, a poviem Ti, ak si chce niekto otvorit cukraren s detskym kutom, urcite tam neda kachlicky .......... stale som striehla, aby si maly nerozbil hlavu...........
a ked sme dali deti do guliciek, hned zbadali tie schody veduce z guliciek az hore a keby mi tam vyliezol, uz ho asi nedostanem dole a asi by som sa tam nezmestila za nim ............ ☹ n
nemala som z toho dobry pocit .... 😒

No fakt, nech uz je jar a teplo, Orea to isti 😉 😉 😉 😉 😉

Ikulka myslilm, ze na Podhaji ta velka budova je na prenajom ...... neviem, co tam bolo ale z boku je taka predajna sudoveho vina 😀 Saska tuto budovu si myslela? 🙂

saskarisko
14. mar 2010

Peppies - ano presne tu budovu. a co sa tej cukrarnicky tyka, mam pocit, ze to tam trosku latali, aby sa zmestili do priestorov, a vsetkeho. lebo to hlavne gro je na poschodi, a ked sme tam boli posledne, tak dole boli odlozene 4 kociky, a vsetky maminy hore 😅 a neboj, Kubko by tie schody uz zvladol 😉

pepies
14. mar 2010

Saska Kubko ano, ale maminka nie .... 🙂

ikulka
15. mar 2010

hojte babule dík za radu odkážem kamoške i ked neviem n apodháji sa mi to zdá trošku od ruky neviem či by jej tam moc maminky chodili....

lelask
autor
16. mar 2010

ikulka na tom okoli by museli popracovat aby im tam chodili s detmi.

lelask
autor
16. mar 2010

pepies dakujem, to asi bude mat ten moj drobcek viac fun tu u nas na dedine nez v MT 😝

pepies
17. mar 2010

Lelask asi tak 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale Orea je fakt super, sice pre trosku vacsie deticky ako Tvoja Saska, ale vsak aj ona podrastie ..... 😀

lelask
autor
1. máj 2010

uz chodime plavat na Hurbanku a sme velmi spokojne.Mala si to riadne uziva. Je nas 5 v skupine.

lelask
autor
2. máj 2010

dnes je v skanzene stavanie maja ak to este stihate od 10.00 do 16.00

V martinskom skanzene sa môžete v tento deň pokochať sviežou jarnou zeleňou, pobozkať sa pod rozkvitnutou čerešňou a pozrieť si zaujímavý program - stavanie májov, ktoré symbolizovali máj – lásky čas.

Od 10.00 do 16.00 hod. až trikrát zaznie areálom pieseň „Sadíme my máje, čo nám dajú za ne?“ v podaní členov folklórnych súborov SALATÍN z Ružomberka a TURIEC z Martina. Dievčence máje vyzdobia farebnými stužkami a mládenci ich postavia za sprievodu veselej muziky - tradične pred krčmou z Oravskej Polhory a pri domoch z Novote a Nolčova.

Pre návštevníkov je pripravená aj ľúbostná poradňa, v ktorej sa dozviete zasvätené rady o magických praktikách, aktuálnych v ľúbostných záležitostiach, ktoré kulminovali s prebúdzajúcou sa prírodou v jarnom období.. Súčasťou programu budú aj ukážky ľudových výrob spojené s predajom, môžete sa občerstviť v rázovitej krčme.

matja
13. máj 2010

baby, a čo je v Orei?

v novootvorenej čajovni v meste v pasáži, kde bolo kedysi BaB, je celkom milý kútik pre deti.

tepka
27. nov 2012

chceli by sme chodiť čo to stojí a kde je naj ako často sa chodí neviete poradiť??? 😉

alenitka
13. aug 2013

Ahojte obnovujem temu ... mame 6 mesacnu dcerku a chceli by sme chodit na babyplavanie ... neviete je tu iba jedno teraz na hurbanke alebo aj inde?
Chodili sme do babatkova tam bolo supeeeeeer ... dufam ze od septembra bude zas...

modrofuzik11
13. aug 2013

ja viem o tom na hurbanke. bolo to velmi fajn.

norcima
13. aug 2013

@alenitka my sme chodili na Hurbanku, ale viem, ze baby plavanie bolo aj vo valcianskej doline v hoteli Impozant tusim http://www.detskeplavanie.com/prevadzkavalca.html