• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Hry pre detičky od 1 do 3 rokov. Aké poznáte?

7. mája 2015 
ahojte chcela by som obnovit tuto temu nasla som dva odkazy co sa tu napisali na detske riekanky no nevedeli by ste niektora najst aj v slovenskej verzii,lebo tie boli ceske aj nejake pesnicky po pripade!dakujem
10. feb 2010 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Skús pesničky Čanaky a Podhradská.
10. feb 2010 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaty ked tie uz mame vsetky stiahnute , ak sa mozem spytat odkedy sa ti mala zacala sama hrat?lebo u nas je to stale o tom,ze ked som s nou sa hra,ale ked sa zdivhnem ide za mnou a prestane sa sama hrat
10. feb 2010 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nas je nejvetsi zabava kramovani supliku,ale ne,to bych ji krivdila. sama se krasne zabavi s legem a panem bramborou a spolecne stavime hrady z kostek,miluje honicky po ctyrech a u toho steka,bublifuk,cteni - no mluveni ji zaclo bavit az ted,doted jsme jen popisovaly obrazky,nevydrzela ani u rikadel,ted si necha u knizky zrychlene vypravet pribeh. ted v zime odklizi snih,dostala maly hrablo :grinning: v lete pisek a babovky,houpacka,klouzacka... krmeni a prebalovani panenek a plysaku,je toho dost.
11. feb 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Stále sa s ňou síce hrajem aj ja, ale vydrží krásne aj sama- teraz aj pol hodinu až hodinu. Keď bola menšia, tak to bolo určite menej. Musíš ešte chvíľku vydržať :wink: :wink: :wink:
Hanka mala rok a pol v zime, tak sme chodievali plávať a cvičiť. Oproti máme chlapčeka v Hankinom veku, takže sú denne spolu.
Často sme sa hrali s puzzlami (zo začiatku drevené zviaratká, ktoré sa vkladajú, atď), kočíkovali sme bábiky po byte, kreslili, skladali lego a 2x denne sme chodili a chodíme von (aspoň na hodinku, keď to počasie dovolí) a veľa sme čítali. Hrala sa s vláčikom-dreveným, s autíčkami, s kuchynkou čo dostala na vianoce... Občas sme pozerali rozprávočky, aj v češtine -teraz občas použije napr. pejsek,.--- :grinning:
Teraz je to lepšie, hrá sa s plyšákmi, hračkami, vymýšľa si dej....
11. feb 2010 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame v tomto stasie, cokolvek navrhnem Kristinke (20 mesiacov), vsetko berie na 100 %. Hlavne knihy a hudbu. Velmi rada sa hra na pani predavacku (ma taky pultik na predaj akoze ovocia a zeleniny). Bavi ju skryvat sa, hrat sa na nahanacku (ano.... aj po byte), alebo ju dam sadnut na deku a deku potom taham po byte, atd.

Velmi zabavne veci su casto mozno najjednoduchsie. Hrajte sa napriklad na auto: date dieta do kosa na pradlo a tlacte kosik po byte (problém ak mate koberce).

A najlepsia zabava je v kuchyni. Ked umyvam riady, tak stoji na schodiku pri mne a umyva si svoj poharik (mame dve umyvadla v kuchyni). Ked si varim caj, tak mi do salky vrecusko, atd.

Velmi rada robi domace prace, handricka, metlicka, zehlicka detska... a samozrejme obcas aj rozpravka na pocitaci. Zapojte deti do vsetkeho co robite, odvdacia sa vam nadhernym usmevom. Existuje tisic sposobov ako zamestanat dieta, a nemusia to byt super premyslene hry.

Alebo obycajnu skatulu a urobit akoze domcek a dat tam plysakov, vyrezat okno a tak.
prajem dobru inspiraciu
11. feb 2010 o 21:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S tou naháňačkou a skrývačkou to platí aj u nás, ale to je parketa tatinka.
Kuchyňa je super stále- varenie, pečenie...
Dobré s aj bunkre z obyčajnej deky prehodenej cez stoličky. Detský stan tký úspech nemá :grinning: .
Na počítači sa hrávame hlavne na mickey mouse clubhouse- skvelé a niektoré doslova inteligenčné hry.
A teraz v našom veku "letí" plastelína, koálky, strihanie papiera a lepenie :grinning:
12. feb 2010 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy".
21. mar 2012 o 07:35 • borkax
19. dec 2012 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.
Moc ďakujem za všetky nápady, ktoré som sa tu dočítala. Ja mám veľmi živé dieťa, o všetko sa zaujíma ale všetko ho baví len chvíľu. Takže potrebujeme mať veľký výber. Najviac ho ale asi bavia knižky - už od malinka ich žužlal, neskor ohrýzal a potom sa s nimi učil zvuky zvieratiek. Miluje zvukové knihy, napr. o zvieratkách, keď je pri obrázku gombík, ktorý keď stlačí, ozve sa zvuk zvieratka. A v poslednej dobe ho veľmi bavia knihy puzzle. Vydrží pri nich dosť dlho, len ešte potrebuje moju asistenciu. Teším sa, až to zvládne sám :slight_smile:
7. máj 2015 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok