Kam s 1.5r dieťaťom,keď je vonku škaredo?

janasz06
9. sep 2019

Ahojte prosim dajte tipy co robite s 1a pol rocnymi detuchami,ked je vonku skaredo?Okrem herniciek a kurzov zial tie si momentalne financne nemozeme dovolit

pribinak
9. sep 2019

Lepsie obliect, nepremokavé veci a ist von. Skakat do mlacok, jazdiť na odrazadle, ...

lula313
9. sep 2019

@janasz06 mestské časťi Raca/Ružinov majú zdarma mestské hernicky. My sme vtedy doma, dcéra má veľa hraciek a vlastnú izbu, tak sme tam, alebo ideme do kutika

ajka0207
9. sep 2019

@janasz06 my vtedy chodime na navstevy, alebo navstevy ku nam

baskarepkova
9. sep 2019

@janasz06 indoor ihrisko ak mate v meste, ja dam kavu, maly sa pohra a vyriesene :D stastni sme obaja :D

yanni
9. sep 2019

Co znamena skaredo?

simca06022011
9. sep 2019

Môžete ostať aj doma 😁

bafka
9. sep 2019

Tiež mám 1,5r drobca. Najviac ho baví liezť po stole a vyťahovať hrnce. Takxe u nás je to o tom. Herničky by ho nebavili, do kaviarne ísť s ním nehrozí,pre moje duševné dobro.Tak len stále dookola... hrá sa so štipcami, hrncami, má rád vkladačky, lezie všade, skáče, vymýšľa... ukazujem mu knižky, má ma s nimi na háku 😂

siska53
9. sep 2019

@janasz06 tak sup kupit gumaky a nepremokave oblecenie a blazniet sa v dazdi v mlakach. Nasi to milovali! Aj teraz by,ale zatiaľ mame.len gumaky 🙂
Inak su aj centra, kde platit nemusi, staci ked si ty kupis daku kavu a tak..
Ak.prsi moc, tak sme sa normalne doma.hrali, prip.da sa navstivit kamoska v dome (ak tam.mas daku znamu, ja som.napr.mala).

adelakom12
9. sep 2019

gumačky, veľky daždnik a vonku 🙂 🙂

bafka
10. sep 2019

@adelakom12 no napr môj gumáky na nohách neznesie, skúšal viaceré, aj veľkosti, jednoducho vreští keď mu ich dám. Takže nie na všetky sa dá aplikovať, gumáky a choď do mlák. Môj cupitá po mlákoch málo, zatiaľ ani to ho neláka, no potom mu aj tak hneď premoknú topánky, tak ideme domov

kvetinka75
10. sep 2019

@siska53 presne tak, vonku sa dá byť za každého počasia - samozrejme nie keď. leje alebo je búrka. My sme chodili von celý rok a vždy sme sa dobre zabavili.

kvetinka75
10. sep 2019

@bafka stačí sa prechádzať alebo nájsť niečo zaujímavé na okolí. A gumáky neznesie? Preboha to čo je za nezmysel? Ešte aby mi tak dieťa diktovalo čo znesie a čo nie. Keď ti v zime ,,neznesie,, čapicu tak bude chodiť aj v mrazoch bez nej? Alebo budete doma trčať?

ajka0207
10. sep 2019

@kvetinka75 tak je rozdiel ciapka a gumaky, moja tiez vlani nevedela este riadne chodit a v gumakoch si proste sadla a nesla dalej.

jana_eyre_2
10. sep 2019

ked je skaredo, bereme gumaky, dazdnik/prsiplast (podla toho co chcu) a prechadzame mlaky.. to este bavi aj starsich - kym im dovolim macat sa bez obmedzeni.. ked mam len najmladsieho, vzdy sa prejdeme ku kamoske tam sa deti rovesnici zahraju, alebo naopak ony pridu k nam a my ich odprevadime.. cez zimu sme sa dohodli, ze aspon raz do tyzdna im vymyslime program mimo nasho bydliska, takze pojdeme napr.do ikea, do horskeho parku a podobne.. (sme z BA kraja a najmladsie deti nam nevzali do skolky)

jana_eyre_2
10. sep 2019

inak doma najviac deti zabavia domace prace, alebo muka do plechu, alebo strukoviny/cestoviny, varenie, plastelina..

bafka
10. sep 2019

@kvetinka75 nemám slov. Vidím, že máš dokonalé dieťa a spraví všetko čo si zaumieniš. Žiaľ, niektoré ženy majú náročné deti ale to ty nepochopíš. A áno, predstav si, aj s takou čiapkou je problém a desím sa zimy. Lebo dám mu ju 250x na hlavu a za minútu ju strhne. A má prísnu výchovu a nedovolím mu po hlave mi skákať, no, žiaľ, je tvrdohlavý od narodenia a niektoré veci sú u nás boj, no u iných totálna samozrejmosť. Tak neporovnávaj deti a nerob závery jak keby ženy čo majú náročné a tvrdohlavé deti, za to mohli a nezvládajú výchovu. A nie, gumáky mu nedám, lebo tak vykrúti nohu, že musela by mu ju zlomiť aby som ich obula. Nepredstaviteľné u teba, realita u 90% matiek.

kvetinka75
10. sep 2019

@bafka neviem odkiaľ máš tže porovnávam deti a robím závery. Písala som len svoj názor tak ako kopa iných žien. Napr. tak ako ty a píšeš niečo čo ja som nenapísala. Tak nerob závery .

bafka
10. sep 2019

@kvetinka75 tak vybehneš na mňa s tým, parafrázujem, že by si sa pozrela, aby si gumáky decko neobulo a či v zime bude bez čiapky ak ju chcieť nebude. No hold, napísala som, že sú aj také deti, ktoré majú prísnu výchovu a mami si po hlave skákať nedajú, no decká si nedajú tiež a napriek snahe mám robiť všetko v ich silách, poradiť si v niektorých situáciách nevedia.

adelakom12
10. sep 2019

@bafka jaaj hm tak existuju nejake GORETEXove topanky, to je tiez dobra alternativa, ale uz budu drahsie, ale azse oplati sa priplatit, aby nemal mokro v topanockach 🙂 alebo naimpregnuj obycajne topanocky, to tiez moze pomoct 🙂 hm alebo skuste indoorove ihrisko :D alebo zahrat sa doma🙂

bafka
10. sep 2019

@adelakom12 ďakujem za tipy 🙂 Už som objednala druhé topánky, snáď budú ok 🙂 Však my chodíme von aj tak, len teda sa musím vyhýbať mlákam ale zatiaľ nie je za nimi ako pojašený, takže pohoda 🙂