Kedy chcete naučiť deti plávať?

titkovamiriam
11. júl 2008

ahojte !zasa citam na internete ze sa utopil 15r.chlapec 😢 .Strasne ze niektore deti sa idu kupat a nevedia plavat.Moji dvaja starsi vedeli plavat ako 2-3 rocny a tento rok chcem naucit Mareka.
Kedy chcete naucit deti plavat vy alebo ako zabezpecite aby sa im pri vode nic nestalo.Michal je rybar ,teraz je pri vode kazdy den,len dufam keby sa nedajboze nieco stalo zeby vedel druhemu pomoct tak ako aj aby vedeli pomoct jemu.

malaskoricka
11. júl 2008

miriam to zalezi na cloveku ci chce vediet plavat ci sa neboji...
ja som sa za 20rokov plavat nenaucila a dnes to viem iba v rizikovych situacich..
ale napr. dnes som bola s 3 sestrocnymi deckami sa kupat na jazere tak som len kukala ako vedia plavat...
ja sa npr. bojim dodnes plavat 😔

jaduska
11. júl 2008

moje deti zatiaľ plávať nevedia, nemáme sa kde učiť... ☹ Neďaleko bytovky nám tečie potok, ale staršia dcérka má prísny zákaz približovať sa k vode, takže prevencia zatiaľ iba takáto...

cicushka
11. júl 2008

titkovamiriam)

nemyslim si, ze to je tym, ze nevedia plavat..ale precenenim svojich schopnosti, plus horucavy, necakane krce...mozno najedene a plne bruska, casto alkohol. To su hlavne priciny toho, ze sa niekto utopi, nie to, ze nevedia plavat.

sasenka
11. júl 2008

My sme dali Heni plávať od 4 rokov (do plaveckej školy) , a dnes ma 7 rokov, vie prsia, znak, kraul...lepšie ako ja. Napriek tomu by som ju samú k vode nepustila, bojím sa , že niekto ju potopí, a zazmätkuje napríklad.

Je to sice drahý krúžok ale stojí to za to. Ja som v plávaní samouk, viem ako-tak asi od 10 rokov, ale nie nejako perfektne, ani výdrž nemám.

renca3
13. júl 2008

titkovamiriam...syn sa udrzal na vode a preplaval kusok ako 3- rocny takym psickovym stylom. teraz plava prsia. ale to sa kupaval od babatka celorocne a postupne sa udrzal sam na hladine. ak sa ti to podari za jedno leto s 2-rocnym, tak klobuk dolu. podstatne je dieta dostat pod vodu, aby hlavne nepilo vodu a potom sa zacne aj samo posuvat pod hladinou. a samozrejme sa bude snazit udrzat na hladine aj vynorene.
kedze je este maly, zatial sme pri kupani pri nom. neviem, ako to bude, ked uz bude chodit na kupaliska ci jazera sam. asi ho poucit a verit, ze neurobi hluposti. ako ten akohol a kupanie a pod. 😒

renca3
13. júl 2008

a este ma napadlo, ta pomoc jeden druhemu. neter chodila tiez od skolky na palvanie a ako skolacka uz vedela plavat. ked mal nas 2 roky a ona 8, maly si neuvedomil, ze nema pasik a skocil do vody. moj otec bol kusok dalej. neter sa pre maleho ponorila a vypalvala s nim nad hladinu. proste nespanikarila. aj to je podstatne. hoci ine deti vedia plavat, nemusia vediet pomoct v pravej chvili.