Klavír pre 7-ročné dieťa

1. nov 2023

Vedeli by ste mi prosim niekto poradit pri kupe klavira pre 7rocne dieta? Vobec sa v tom nevyzname ale robila som si nejaky prehlad a uvazujem o dvoch: kurzweil M115 alebo Yamaha YDP-145. Na co by sme si pri kupe piana mali dat pozor? Je tam v popisoch uvedenych mnoho funkcii ktorym nerozumieme, vedel by mi niekto prosim poradit ktore su dolezite? Hra dcerku velmi bavi a chceme uz kupit take piano, ktore bude poriadne a nebudeme ho musiet menit. Cena tak do 1000 eur. Dakujem velmi pekne za rady.

bolarazjedna
1. nov 2023

My máme Yamaha YDP164 a som veľmi spokojná. Pred par rokmi to stalo 800eur, neviem ako teraz. Ja som chodila na klavír 12 rokov (klasické piano), bolo mi dôležité, aby stláčanie jednotlivých tónov napodobnilo co najviac to piano (lacnejšie modely často majú ťažší /ľahší pád pri stláčaní a potom pri tej hre máš úplne iný pocit, nehrá sa ti tak dobre, ako trebárs v škole na piane ). Manžel je muzikant, tak pred kúpou sa radil s kamarátom klaviristom, aký model kúpiť do 1000eur, poradil nám tento a teda sme maximálne spokojní.

bolarazjedna
1. nov 2023

Pardon, teraz som kukla, v roku 2020 to stalo 925 eur, bez stoličky.

martul
1. nov 2023

Najdôležitejšie je, aby malo kladivkové klávesy. To nám povedal každý učiteľ klavíra. Značka na začiatok nie je až tak dôležitá.

beatrixx1525
1. nov 2023

https://www.muziker.sk/casio-wk-6600 jednoznačne toto, zober prosím radu hudobníka 🙂

tinkavvv
1. nov 2023

@beatrixx1525 ale ved to nie je piano

martul
1. nov 2023

@beatrixx1525 toto?! Sranduješ?! To je taký odpad jak hrom, s tým ju každý normálny učiteľ vyhodí.

yvanielka
1. nov 2023

@beatrixx1525 to je keyboard nie piano 🎹

terry658
1. nov 2023

Odporúčam Petrof,Rösler alebo iné normálne piano.Tie elektrické nevedia napodobniť ten pocit z normálneho. Teda ak to myslíte vážne.

fem
1. nov 2023

Taký, čo už ma
USB vstup , ale sú viaceré typy tých USB vstupov , hľadať ten , čo napojis aj iPad a môžeš hrať podľa klavírne školy , ta Yamaha , čo tu bola vyššie spomínaná , to myslím spĺňa,
Samozrejme napodobňovanie hry na skutočne klávesy a zvuk grand piana . Preto by som kurzweill nevolila , že nemá ten USB vstup …pri dieťati sa to dá veľmi využiť …

beatrixx1525
2. nov 2023

@yvanielka hej sorry moja chyba že som nečítala pozorne. Videla som "klavír pre dieťa" tak som nejako automaticky usúdila že na začiatok keyboard

tinkavvv
2. nov 2023

@fem ahoj, vyzera, ze sa vyznas. Prosim ta, co si myslis o tomto? Na zaciatok pre dieta, co hra dva roky. V buducnosti by som sa nebranila vymene za nieco este lepsie, ale nateraz mi to pride blbost.
https://augustinus.sk/korg-b2sp-wh