Korčule na krasokorčulovanie pre 5 ročné dieťa

lienkakukulienka
16. mar 2017

Ake korcule kupit pre zacinajucu 5 rocnu krasokorculiarku?
Dakujem

waitinka7
16. mar 2017

Myslím, že ak naozaj ide chodiť na krasokorčuľovanie, treba jej už od začiatku kúpiť poriadne korčule s pevnou výstužou zn. Edea, Grafon, Jackson a podobne. Určite neodporúčam nejaké lacné korčule, ktoré ani zďaleka nespĺňajú, to čo by mali krasokorčuliarske korčule mať. Viem, že je to drahšia záležitosť a preto častokrát krasokluby majú možnosť aj zapožičiavať korčule na sezónu, príp. sa dohodnúť s inou mamičkou, ktorá posúva po dcérke....

vroni
16. mar 2017

kozene. Rozhodne nie tie otrasne plastaky, ktore "rastu" s dietatom, tie su tak dobre na sprotivenie korculovania a dokatovanie detskych noh. Odpustila by som si hladanie americkych superznaciek, to mi pripada zbytocne pre zacinajuce dieta....

eeffka
16. mar 2017

@lienkakukulienka klasicke kozenne Botas. Plastaky na korculovani kazali vymenit

yanni
16. mar 2017

Obycajne kozene. Dieta sa najskor musi naucit "ovladat a citit" svoje nohy.

peanutslm
16. mar 2017

trénerka Ti najlepšie poradí, ale treba kúpiť kvalitné krasokorčule ako píše @waitinka7, obe moje deti robili a robia kraso a od začiatku máme krasokorčule, napr. aj zn. Riedel

ejuska79
16. mar 2017

@lienkakukulienka moja mala prve jacksony artiste, vlastne ich este ma, ale cakame na edey overture, pretoze jacksony nám nevyhovuju, su jej uzke po bokoch... budem ich predávať, su v super stave, na nozicku 29-30...

ejuska79
16. mar 2017

@lienkakukulienka inak naozaj treba od zaciatku kvalitne korcule, tie co kupis v klasickom sporte su o nicom, nedrzia nozicku, lamu sa v kotniku, nic sa potom nenauci...akurat sa zrani...

lienkakukulienka
autor
16. mar 2017

@waitinka7
Korculovat sme zacali asi pred dvoma mesiacmi s obycajnymi korculami zo sportoveho obchodu kt dostala na narodky tento rok ale to sme este nevedeli ze zacneme krasko a kedze nebola som si ista ci to malu chyti, nechcela som hned investovat do drahych korcul..
Zacalo ju to prekvapivo bavit a ja nestiham pred kazdym treningom co je 2x do tyzdna davat brusit nase uzasne korcule resp noze..😀
Zvazovala som medzi Edea a Jackson

lienkakukulienka
autor
17. mar 2017

@peanutslm
@ejuska79
Ano, chcela.by som nejake kvalitne topanku i noz.. Ak by boli zachovale, kludene aj z bazaru.
Tolko uz citam a hladam na internete, ze zacinam mat z toho este vacsi chaos 😀
EJUSKA je mozne teda prist k zisteniu ze malej nesadli topanky az po nejakom case ked pisete ze su vam uzke? 😲
Mame nozku 17cm a vacsinou som videla korcule az na 19cm a par aby som neklamala 186 a to bolo tusim niekde v cechach na bazare.

ejuska79
17. mar 2017

@lienkakukulienka moja ma tieto jaksony rok, jej nozka akosi nerastla, az teraz.. viete co, predtym sa nestazovala vobec, zacala posledny mesiac... mozno tym ako jej narastla.. ja ked som jej teraz objednavala nove, vypisovala som taky formular, kde som jej merala nozku, aj sirku a obvod cez najsirsiu cast slapy a oni to posielali vyrobcovi, že ktore sa jej hodia, aj podla vykonu - co skace, vahy, vysky... takze 250 eur v cudu 🙂 uplne prve mala od trenerky, u nas prejimaju, takymto alym detom, aby si zvykli na pevnu boticku, ma tusim riedelly... tie mala prve... neviem kam chodite, ale skuste s trenerkou, pripadne v satni s mamickami, urcite niektore maju po detoch...klidne by som vam posunula po ninke, ale asi by jej boli trosku velke, maju vlozku 19 cm.... a to by sa nic nenaucila, inak su kvalitne krasokorculiarske...neviem kolko chodite, moja druhy rok, minuly len na priprabku chodila, v septembri zacala normalne, kazdy den, aj uz pretekala za hviezdicky tuto sezonu, takze som radsej do tych korcul invetovala, nech ma riadne, ju to velmi bavi.. keby ste boli niekde od nas (piestany a okolie) kludne sa mozme dohodnut, moze si vyskusat, ci jej taky model sedi....

lienkakukulienka
autor
28. mar 2017

Tak vy ste mali dovod uz investovat viac ked mate sikulku 🙂 Moja chodi do pripravky a vravi ze ju to bavi ale gymnastika ju tiez bavila a zrazu zacala vymyslat ze tam nechce chodit, takze to zatial neberiem az tak vazne..korcule este nemame, ale uz teda viem, ze nove kupovat sa mi neoplatia. Skor z bazaru a prave kvoli vyssie uvedenemu dovodu🙂
Skusala vcera botasky, vyzerali fajn aspon teda noz bol o 100x lepsi ako mame, aj ich vyskusala na lade, ale nariekala ze ju tlacia, resp to vsitie jazyka aj ked som jej povolila snurky. Neviem ci skutocne ju tlacili, ci bola uz unavena z treningu a vymyslala, alebo ich len skratka nechcela a to sa uz ani nedozviem 🙂 Dakujem za ponuku vyskusat si korculky a keby sme byvali blizsie, urcite ju prijmeme.. sme BA.☹
Ale ak.by sme sa vybrali tym smerom, dam vediet 🙂

lienkakukulienka
autor
28. mar 2017

@ejuska79 sprava pisana 9,27 bola urcena pre vas, len som nesla cez odpovedat a tak nie je napisane ze je urcena pre vas, ale je 😀

ejuska79
28. mar 2017

@lienkakukulienka kludne, nech sa páči... mne dnes práve prišli pre malú nové edey... tak som zvedava.. buducu sezonu uz bude patriť do súťažnej kategorie nadeje 7, snad jej vydrzia, ma tam nejaku volu, zas velku mať nemože, lebo by sa nic nenaučila, hlavne by neskočila... moja tým žije, len skáče rotácie, lastovičky tak... inak maju aj gymnastiku a tá ju bavi tiež...

nelinkabublinka
14. nov 2018

@ejuska79 Ahoj, mám prosbičku o radu. Dcérka začala chodiť na kurz korčuľovania. Chodí tam 2 mesiace. Pred tým v živote na korculiach nestala. Ma cerstvo 4 roky. Korcule sme mali kupene 2v1 plastaky, ze sa prehadzuje noz. Plan bol taky, ze to bude mat tak, ked bude nejaky verejny lad pred obchodakom, aby sa mohla zo tri krat pokorculovat. No ale nejako stale pokusala s tym, ze chce korculovat, tak sme nasli kurz a zacala chodit. Zatial sa poriadne nevie ani odrazat. Skor po tom lade kraca. Viac je na zemi, co pada, ako by sa korculovala. Hned nam povedali, ze tie plastaky su sprostost. Tak nam pozicali kozene korcule. Myslim, ze su starsie ako ja. Made in Czechoslovakia 😀 Su to botasky, taka klasika. Ked som sa bavila s jednou mamickou, ze chcem malej pod stromcek korcule, tak mi radila, ze do botasu nech nejdem uz. Ze to nie je dobra volba, nech kupim minimalne riedell. Len sa mi to zda byt dost penazi. Aj takto ked sa fakt uci len vôbec korculovat treba uz take lepsie korcule? Naozaj by jej nestacili botasky za 50 eur? Vec druha, neviem aku velkost.. Aky nadmerok jej vybrat? Vsade pisu ze tak max 1 cm, ked noha rastie. Ak by som kupila vacsie a dala napr vlozku do korcule? Aby jej vydrzali dlhsie? Je to hlupost? Podotykam, ze sa naozaj este len uci vôbec hybat na lade. Nohu ma 16 cm. Tue je odkaz na velkostnu tabulku riedell. Som z toho jelen... https://korcule.com/riedell-19-emerald-white-ju... Dakujem vopred za vsetky rady.

ejuska79
15. nov 2018

@nelinkabublinka ahoj, ano, plastové nie sú moc dobré, to je pravda... moja Ninka napríklad tiež začínala v tých Botas, konkrétne Juliet... a upne v pohode, ved sa este len ucila.... neviem ake su ostatne botas, ale podstatné je, aby boli pevné-tvrdé v oblasti kotníka, t.j. nie také ako máme my, dospelí, že sa nám v tom noha v členku kýva 🙂 takže pre 4-ročnú úplne v pohode... potom, ked jej boli tieto malé, prešla na tie riedell, konkretne tie pearl, čo su na tej stránke za 99,- eur, ale u nás to požičiaval klub, takže som zaplatila 20 eur a mala ich požičané asi 5 mesiacov ... potom už prešla na EDEA (tie ale robia až od 185 mm) a na týchto už ostala, lebo jej vyhovujú.... čo sa týka veľkosti, nemali by byť príliš velke, lebo sa moc nenauči, najlepsie ozaj max. ten centimeter.... tieto riedell boli aj také uplne malicke, vyzerali ako klučenka 🙂 ale ozaj by som v takom veku nešpekulovala a kupila tie botas, co ked si to o pár mesiacov rozmysli, a uz nebude chciet? uplne postacia... len teda pevný kotník aby bol...

nelinkabublinka
15. nov 2018

@ejuska79 Super, dakujem velmi pekne za odpovede.