Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kreativita - snehová guľa

vejapa76
17. dec 2017

Ahojte žienky. Potrebujem poradiť. Chcem som vyrobiť snehovú guľu alebo ako to nazvať. Proste to čo sa otočí hore dnom a po otočeni nazad padajú trblietky. Použila som sklenenú fľašku a vnútri má byť panačik z tvrdej gumy. Fľašku som naplnila vodou, nasypala trblietky a keď som tam ponárala panačika tak sa mi všetky trblietky nalepili naň - po celom obvode 😧. Čo robím zle? Viem že sa ma priliat do vody glycerin ale to len preto aby trblietky padali pomalšie takze to že som ho nezohnala na to myslím vplyv nemá. Poraďte prosím kreatívne maminky ako docieliť aby sa mi tie trblietky nelepili na panáka 😦. Rozmýšľala som či by nepomohlo ho prelakovat alebo nastriekať bezfarebnym sprejom. Nechcem ale tu figúrku znehodnotit. Máte daku radu?

melesmeles
17. dec 2017

Ja to volam "snehova gula". 🙂 Urcite tam musis dat glycerin, kupis ho v lekarni. My sme to tak robili doma a podarilo sa, mame krasne "snezitka". Drzim palce 😉

zooeynka
17. dec 2017

@melesmeles nemate niekde fotku vasich vytvorov???dakujem

vejapa76
autor
17. dec 2017

@melesmeles veď to...že ten glycerin nemôžem zohnať. Ale čítala som že sa dá aj bez len že trblietky rychlejsie padajú. Mysliš že ak ho zoženiem potom sa mi to nebude lepiť na panaká?

melesmeles
17. dec 2017

@zooeynka foto nemam...

melesmeles
17. dec 2017

my ked sme to doma skusali iba s vodou, tak si uz presne nepamatam co to robilo ale vôbec to "nesnezilo" 🙂 s glcerinom to uz bolo ok.

vejapa76
autor
17. dec 2017

@melesmeles tak ešte zajtra skúsim dať maratón po lekárňach. Vďaka

vejapa76
autor
17. dec 2017

@melesmeles a ešte prosím ťa...davaš pomer 2/3 glycerinu a 1/3 vody?

melesmeles
17. dec 2017

my sme to davali od oka. myslim, ze sme dali ale viac vody a menej glycerinu. skusali sme trosku vody, trosku glycerinu a potom sme podla potreby priliali to co bolo treba.

judar
17. dec 2017

netreba glycerín...stačí čistý gel na vlasy rozriediť s vodou

vejapa76
autor
17. dec 2017

@melesmeles
@judar Ďakujem baby. Zajtra sa realizujem ☺

melesmeles
17. dec 2017

@judar vyskusam 🙂

rembura
18. dec 2017

@judar mylis ako normalny gel na vlasy?

judar
18. dec 2017

@rembura ano číry a záleží ako sa zriedi s vodou lebo je pomerne hustý a jeho hustota zabraňuje rýchlemu pádu trblietok...hlavne dávať treba pozor na ten pomer s vodou

eva_eva
18. dec 2017

Práva ten glycerín tomu zabraňuje 🙂 Treba ešte hľadať v tých lekárňach, poprípade sa spýtať či by ti nemohli objednať.

jankahraska
18. dec 2017

Tiež mám otázku k snežidlám: neviete mi poradiť, kde zoženiem/ako vyrobím "sneh"? Nechcem v snehovej guli trblietky, ale aby tam padalo niečo biele. Máte nejaké tipy alebo rady?

judar
18. dec 2017

@jankahraska ...skús nastrúhať nejaký tvrdší biely plast na hoblinky hrubým pilníkom na drevo alebo tenší možno nastrihať na extra maličke kusočky

jankahraska
19. dec 2017

@judar Vďaka, skúsim to s tým pilníkom.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli