Nechce chodiť na krúžky..

danula.ch
7. nov 2018

Ženy idem sú k vám po názor, lebo ja si už neviem rady. Najstarší syn má takmer 9 rokov a nechce chodiť na žiadne krúžky, výlety školské, školy v prirode, do druziny, plavecký výcvik, najnovšie korčuľovanie zo školy. Pričom je pohybovo veľmi šikovný.
Keď mal rokov, chcel sa hrozne ucit plávať, dali sme ho na plávanie, aj s mladšou sestrou. Postupne tam už chodiť nechcel, ale s manželom sme si hovorili, že keď už chodí, aspoň nech sa nejaký štýl naučí plávať a dáme mu pokoj. Do toho prišli ortopedické problemy, držanie tela a ploche nohy, ktoré nás v tom utvrdili. Po takmer 3 rokoch na plávaní sme to vzdali, chcel chodiť na futbal. Tak sme ho dali, tréneri ho chválili, ako aj tí na plávaní. Lenže po necelom roku tam už nechcel chodiť. Až bolo vidno, ako to celé pretrpi. Dali sme ho preto teraz v septembri na lezecky krúžok, baví ho to, chodí tam s kamarátom, zase ho treneri chvalia, ale chodiť tam nechce. Akýkoľvek krúžok, ktorý si sám vyberie, ho prestane skôr či neskôr bavit. Už mám pocit, že tam chodí iba kvôli tomu, aby mal od nás pokoj.

rubinka
7. nov 2018

@6mia6 - ja síce sama nie som ale aj tak všetky tri deti len mama mama všetko so mnou chcú robiť a to štvrté bábo v bruchu. Áno aj u nás to je tak že pri 2 ročnom sa nedajú hrať spoločenské hry tak tie zahráme až keď najmladší zaspí teda večer. Dovtedy sa snažím zabaviť všetkých troch, jednou rukou sa hrám s mladším a druhou s tými staršími je to občas fakt odrzku lebo by sa mi zišiel ešte aspoň jeden pár rúk navyše 😀

6mia6
7. nov 2018

@rubinka no to poznám. Mne idú späť všetci naraz. O 20.00 všetci v posteli. A štvrté na ceste, klobúk dole

danula.ch
autor
7. nov 2018

@kvetinka75 ja mam ešte 2 ďalšie deti, z toho jedno bábätko, nedá sa mi len tak niekam bez neho ísť. Jasne, keď sa chce, tak sa dá, len hovorím, že to máme dosť komplikovane cez týždeň. To len k tvojej poznámke, že je to to isté, ako na krúžok zaviezt. Pre mňa nie je. Zaveziem ho a idem s najmladším hneď preč, nakúpiť, niečo vybaviť, alebo domov. Z krúžku ho vyzdvihujE manžel, alebo svokra.

danula.ch
autor
7. nov 2018

@6mia6 bezne na treningoch nebýva, to len ten futbal, aj to iba ak som tam stretla nejakú kamosku na vykecanie sa 🙂. Čo ale viem, že je na všetkých treningoch rovnaký. Detto v skole. Prave som si od učiteľky vypočula furu sťažnosti, mam z toho hlavu ako melón. ......

0silvia0
7. nov 2018

@danula.ch keby si skúsila mladého pána trošku motivovať v lepšom správaní tak, že ok, keď sa budeš správať v škole ok a nebudem počúvať sťažnosti, nemusíš chodiť na krúžok na ktorý nechceš chodiť? Neišlo by to podľa teba?

eliska13
7. nov 2018

@6mia6 ani nehovor u nás je veľa detí a sú doma či na krúžkoch na ktoré nechcú chodiť😀asi uz deti nechodia normálne von.Robim animatora bicykel, nakúpila som plastové modely, len toto sa nedá stále či v zime, na jeseň ...ak sa aj stretne so spolužiakmi idú jeden k druhému a hrajú hry.V lete chodia občas hrať futbal, ale raz je moc teplo, potom sú všetci u babiek, fakt najlepšie je mať ešte malé deti toto je asi najhorší vek okolo 10,11rokov už asi len čakať, kedy budú mať frajerky😂

eliska13
7. nov 2018

@danula.ch plávať tiež chodíme, ale samého ho mnou ho to nebaví tak vždy niekoho berieme so sebou, potom zase pozerať na zdute tváre, lebo ten druhý už chce ísť domov, či jeho mama ma dilemu, lebo 2,3 deti a každé chce niečo iné, ale čo čítam všetky fungujeme ako strhane len, aby deti mali povyrazenie, aby sa niečomu venovali je to hrozné.sami si nič nevedia vymysliet.my si od suseda poziciavame psa a chodíme ho venčiť,
Syn je na druhom stupni to už nie je družina 12,30 sedí doma ja robím z domu čas mám, ale nie je to lahke

danula.ch
autor
7. nov 2018

Naši sú prave v tom chodenie von a hraní sa s kamosi na ulici, alebo u niekoho doma fajn. Zahrajú sa všetci spolu, aj susedia, kamosi zo školy, kolo krát mam doma aj 8 deti a len 3 sú moje 😀. Hrajú sa na koníkov, alebo minecrásť, čokoľvek, fantázia funguje na plné obratky. Zase ja cez týždeň na nich ani nemám veľmi čas. Žiaľ. Z druziny ich beriem okolo 3h, potom úlohy koľko krát aj do 5h, do toho im chystám niečo zjest, starám sa o drobca, uspavam na poobedňajších spánok. Potom hneď večera, kontrolujem úlohy, ako sú zbaleni, no koľko krát nemám čas sa ani najesť, nie že sa s nimi hrať. Od porodu som 4 kilá v mínuse a to som pribrala 21 kg.
Inak naši radšej behajú sami vonku, ako aj teraz s kamošom po záhrade, ani neviem na čo sa zase hrajú. Úlohy budú písať keď bude tma, radšej nech sa vybehaju. Nemajú príliš v láske spoločenské hry, iba obcas

ejlin123
7. nov 2018

@danula.ch nikde nie je napísané, že každé dieťa musí chodiť na krúžky, ak nechce tak ho do toho nenúťte....

simca06022011
7. nov 2018

Podla mna je prirodzene, ze deti skusaju. nech si vyskusa aj 50 kruzkov ked chce.. aj tak z vacsiney deti nebudu vrcholovi sportovci ani umelci... mne si dcera vyberie na zaciatku roka kam chce ist a ide.. a mava obdobia ked sa jej nechce, ale vybrala si a musi ist.. potom ju to zase zacne bavit. Okrem sportu jedneho ma vytvarnu a este v ZUSke hudobny nastroj. TO ju neskutocne chytilo tento rok a uvidime co dalej. Sport nesilim, aj ked je podla treberky sikovna, radsej chodi s otcom na turistiku, bezky a bicykel... proste sme nasli co ju zaujima. Zvery, priroda.. keby sme neskusali a nechali ju na jednom kruzku neprisli by sme na to. Aj tak uz vymysla ze chce ist na tanecnu a lego kruzok 😀 Ja som si tiez presla vsetkymi moznymi kurzkami, sportami... ono sa to utrasie. CO by som netolerovala, je ze odmieta chodit na skolske vylety do taborov atd. O tom ja ani nediskutujem. Aj ked sa jej nechce tak ide, narobim jej rezne na cestu o 5tej rano 😇 a nakoniec je cela vytesena, ze bola :D

hettinka
7. nov 2018

@6mia6 nám ten systém vyhovuje ... ja som v lete 6 týždňov doma, tak mám aspoň spoločnosť. S tatinom chodíme cez víkendy, cez týždeň si vystačíme, mám auto, takže pobeháme okolie, a ak niekam ďalej, tak si robíme vláčiko-výlety. Mala som kedysi aj takú krízu, že im stále robím program, ale vlastne čo iné by som v lete robila. Ked deti odrastú, asi si budem hladať brigádu 😀
On tu v meste ani kamošov nemá, keďže od 1. triedy chodí do susedného mesta do školy.
V podstate má kamošov v škole som veľmi rada, že chce byť v klube, nie je to klasická družina, ale CVČ, ktoré funguje popri škole. Majú tam popoludní dozor, ale dosť voľné aktivity, môžu si vyberať, či chcú hry, PC, alebo športovať ... náš teda naviac športuje, nie je síce extra nadaný na šport, ale hýbe sa rád.
Ešte máme 17-ročnú, tá donedávna chodila s nami, ale už máva aj svoj program, prípadne občas vezme "malého" brata na turistiku a mám aj voľno.

hettinka
7. nov 2018

pekné, dnes som to videla na FB a akosi sa mi to hodí do tejto témy ...

m.i.r.i
13. nov 2018

tiez sa pridam k tym co vravia, ze ho nenut..deti su rozne a je pravda uplne, ze nam je tazsie pochopit nase deti ak su ine ako sme alebo sme boli my...moj syn je vo vela veciach podobny tvojmu ( saskovanie, upozornovanie na seba, slabe sustredenie sa na vec, stale poznamky za spravanie atd) a pritom je na druhej strane uplne rozdielny..zboznuje spolocnost, zboznuje deti, vylety, program, sustredenia, tabory, plavecke, lyziarske, korculovanie 🙂 Halloweenska party, karneval, skolsky vylet...to vacsinou ani nespi a nezvaldne emocie ako sa strasne tesi..noc v skole, noc v spacakoch v telocvicni a podobne veci..jeho radost...v tomto ho chapem, pretoze ja som bola taka ista..mama vravela, ze by som bola sla aj z certom hocikam, len nech mam pozornost, nasavam nejake informacie, nieco robim, niekde beham..a preto to v tomto smere beriem ako prirodzene..co sa tyka sportu, tak on je velky sportovec a tym, ze stale potrebuje aktivity, tak aj chodi na kruzky..tenis robi od 4 r a karate treti rok...na karate sa mu uz tak strasne chodit nechce..viac ho bavi tenis, ale sam odtial neodide..berie to ako doplnkovy sport, a vidim, ze sice sa tam nesnazi a veru casto vidim, ze klikuje za trest alebo je za dverami za saskovanie, ale viacmenej tam chce ist, lebo - mam tam kamaratov, mavame sustredenia, behame tam atd...cize nesustredi sa na to karate ako take, ale tesi sa na spolocnost deti, maju dobreho trenera, atmosfera a tak..tenis berie inak..to je nabudeny, to miluje. zakazat tenis by bol najvacsi trest....tam ale potom riesime vybuchy hnevu pri prehre a podobne.
Na druhej strane, moja sestra bola od malicka ina ako ja..tiez ten typ, ze v tabore trpela, na kruzky nechcela, chcela byt len doma a hrat sa...a ma taku istu dceru...moj syn a jeho sesternica ked su spolu, to je ako ohen a voda...on chce behat, lietat, ist na ihrisko, na kupko, na vylet..ona chce byt doma a stavat lego, hrat sa s babikami...a nejde o to, ze je to dievca a chlapec..je to o povahe..ona tiez nikdy nechcela ist na ziaden vylet, vsetky deti do zoo, ona chce ostat doma, na skolsky vylet nie, na karneval ona nechce ziadnu masku, ona tam ani nechce ist..a sestra to nikdy neriesila..ja sama som sa pozerala, ze ako jej toto vsetko toleruje, ze co z nej bude, nespolocenska doma sediaca kopka...introvertna, izolovana..ale sestra bola presne taka ista, ona ju uplne chape, ona nechape zas nas a mojho syna, ze stale potrebuje nieco riesit a niecomu sa venovat, ze nedokaze sediet v izbe a len tak sa hrat....a co..su deti take aj take..a casom sa to aj meni...moj syn sa uz pomalicky obcas aj zahra sam...a neter uz ide aj na skolsky vylet alebo nejaku akciu...nie casto, lebo neznasa hluk, vela deti a ak aj taku aktivitu absolvuje,t ak je to jeden den a potom potrebuje par dni doma, vo svojej izbe sa hrat..my ked ideme na dovolenku tak moj syn place ked ideme domov a doma este tyzden spomina, ze preco sme uz museli ist prec..ona ked niekam ide, tak po 3 dnoch pocita kedy pridu domov, ze ona chce byt vo svojej izbe. so svojimi hrackami..
preto si myslim, ze by si ho nemala do toho tlacit..ked nechce, nech sa venuje tomu co chce..a super, ze sa deti vedia tak zahrat aj same vonku ako pises..ja toto nemam..moj len stale kamaratov chce, program, sport, sport, sport..najvacsi trest je neist na trening alebo stravit vikend doma..my sme tiez skoro kazdy vikend v prirode, na bicykloch, na plavani, na lyzovacke, v kine, na sutaziach sportovych, na predlzenom vikende, u kamaratov a podobne....

m.i.r.i
13. nov 2018

Na druhej strane este k tomu vytrvani pri sporte -- tu zas ja mam nazor tiez, ze dieta kym je male nech si vybera..ale..aj ja podporujem to, ze pri sporte treba zotrvat..teda ak to dietatu vyslovene nejde, proste sa na to nehodi, samozrejme, netreba ho tlacit robit nieco na co nema..ale tiez suhlasim s tym, ze v kazdom sporte u deti nastanu krizy a niekedy su tie dovody preco s tym prestat uplne neadekvatne..lebo kamarat prestal, lebo kamarat chodi na futbal tak aj ja chcem, lebo ma nebavi rozcvicka...aj nas mal krizu s tenisom...chodil od 4r a v 6r ho to prestavalo bavit..a prisli sme na to, ze to bolo tym ze klub kde chodil mal vysoke naroky a zle sformuloany treningovy program pre take male deti...prestahovali sme sa, dala som mu 2 mesiace pauzu od tenisu a sli sme sa pozriet na treningy v novom klube..a to si zamiloval od prvej hodiny..pristup trenerov, cely sposob a system ho chytili..a teraz by s tenisom spal..a som taka rada, ze sme to nenechali...cize niekedy treba ozaj zvazit, preco deti vymyslaju, urcite by som nepodporovala striedanie kruzkov jeden za druhym..deti sa musia ucit aj to, ze ked nieco zacnem, tak sa pokusam to aj dokoncit..a ze vsetko stoji aj peniazky aj cas, aj usilie..a len tak preskakovat z jedneho kruzku na druhy nie..moj zacal hovorit o futbale ..tak som mu povedala, ze my nemozeme k tenisu a karate pridat futbal, casovo sa to neda..ale v skole maju kruzok, nech ide raz v tyzdni v ramci druziny tam, nech skusi...ked ho to velmi chyti, tak porozmyslame co s tym..presli 2 mesiace, nikde nebol..a to uz chcel kupovat kopacky....teraz hovori o ping pongu...nieco podobne..tiez trenuje klub na ich skole v telocvicni..tak tiez som ho poslala, ze nech ide, spyta sa, skusi...uvidime co potom..ja ho nebudem prihlasovat na novy kruzok, opustat napriklad karate kde chodi uz 3ti rok...len tak, ze on vyskusa...

katunika
22. okt 2019

@danula.ch Ahoj, neskusila by si hudobny nastroj? Viem, ze to nie je pohybova aktivita, ale nam to na pozornost celkom pomaha. Popripade ma este napadlo, nejaky street dance, nemate tam aj taketo kruzky?