Od kedy sa učiť korčulovať na ľade?

michala465
6. dec 2014

Ahojte maminky, od kedy je vhodné deti učiť koručulovať? Náš drobec bude mať v marci tri rôčky, ale je športovo nadaný... Chcela by som skúsiť korčulovanie túto zimu.... Všade píšu čím skôr, tým lepšie...:D Kde ste kupovali korčule? Malý ide mať síce tri rôčky ale je maličký, ešte nosí veľkosť 22. A také korčule som ani nenašla... A neviete mi poradiť ako je to aj s lyžovaním?? Nevravím, že sa ideme všetko učiť jeden rok... Ale mohli by ste mi poradiť... Ja nelyžujem tak vôbec netuším aké lyže hľadať..Ďakujeeeeem za odpovede..

miriamkac
8. nov 2015

@michala11111 ak smiem poradiť...a korčuľovať chcete učiť dcérku: 2 roky a 1 mesiac, tak s tým počkajte ešte rok. Bude to lepšie aj pre ňu a aj pre Vás.
Ale samozrejme rozhodnutie je na Vás. Korčule od 25-ky sú na trhu, je tam vnútorná dĺžka cca 16 cm. Mám aj ja v ponuke.

maryanna
8. nov 2015

ahoj, ja len poradim ohladne lyzovania, fyzioterapeutka nam hovorila ze lyzovanie pre take male deti je extremna zataz na klby kosti atd atd....najskor od 5-6 rokov.....

slavvicek
8. nov 2015

Ahoj,moja starsia vyskusala korculovanie minuly rok ako 3 a 3/4 rocna a hned sa "chytila",od prvej hodiny poctivo posluchala instruktorku,chodili sme na kurzy od septembra do marca a celkom pekne sa naucila...Tento rok chodim aj s mladsou dcerkou a ta mala 3roky a 2 mesiace ked zacala,musela byt tam kde sestra...Prvu hodinu ju sice zaujimalo vsetko okolo a vykrikovala po mne,no po opakovanom vysvetleni sa pekne zapojila do vyuky a poslucha trenerku. Akurat sa jej zo zaciatku zle vstavalo z ladu ale uz sa to naucila a tiez jej to pekne ide🙂A ked som i ja na lade,len by sa so mnou obe chceli pretekat🙂 Optimum pre korcule je vraj od 3,5roka,ked uz dieta spolupracuje pekne.Je to zo zaciatku iba chodza,takze urcite to neskodi nejak.Lyze az po 4 rokoch,najskor!Je to narocne pre klby i chrbticu udrzat postoj i ovladat lyze...A co je hlavne-dieta to musi bavit a treba prestat,ked to robit nechce,aby vobec este niekedy malo chut sportovat.Aspon ja som tej zasady🙂

martynnka
18. nov 2015

Ahojte, aka prilba je vhodna na korculovanie na lade pre trojrocneho? Dakujeeeem 🙂

ali223
19. nov 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

ja ked som bola mala tak ma zacali ucit lyzovat asi ked som mala 5 rokov

zanet63
19. nov 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

ja neviem lyzovat doteraz 🙂

miriamkac
30. nov 2015

@martynnka lyžiarska v prípade rekreačného korčuľovania, alebo hokejová.