Plávanie bábätiek v Liptovskom Mikuláši

jastericka
17. aug 2008

ahojte,

máte, prosím, niekto skúsenosti s plávaním bábätiek v hoteli Jánošík v Liptovskom Mikuláši?
Rada by som tam s dcérkou išla.

jastericka
autor
21. nov 2008

lila: dnes aj včera malú uspával manžel, aj cez deň a aj včera na noc. No a túto noc bola hore len 3 krát. To bolo super 🙂 . Neviem teda čím to bolo, po jednej noci sa to ešte nedá povedať. Ale skúsime tak aj dnes.
Noo, s príkrmami je to asi tak, že presnidávky sladké spapká celé, ale zo zeleniny nechce absolútne nič a vždy sa mi z nej pogrcká. Ani väčšie kúsočky jedla neprehltne, všetko musí mať úplne na kašu.

lila794
21. nov 2008

Vidis, mozno to naozaj funguje, asi to babo naozaj citi mliecko a che cickat 😀
Mne krpcek nechce ani pusinku otvorit na papanie 😝 ak do neho nadlavim nasilu 3 lyzicky, tak je dobre. Ale dr. mi vravela, ze ho nemam nutit.

lenocka80
21. nov 2008

Teda baby, ja som z toho spania uz hotova... 😝 Tuto noc bol maly hore kazdych 40 min...uz sa mi zda, ze to ide stale k horsiemu...Rano som okolo 4.00 doniesla maleho muzovi, lebo uz som bola fakt v uzkych a tem mu revaaaal skoro 2 hodiny...takze som nenaspala nic, aj cez den bol strasny. Kedze vcera prsalo, nemohla som ist von, tak som ho dala spat 5x cez den, lebo bol unaveny a spal 5x po 20 min...Ja som uz nestastna z neho. Asi idem siahnut po tej knihe co vsetci tak ospevuju...len neviem ako to vydrzim, ten plac...

Ozaj babky ved sa dohodnime na nejake to plavanie zasa. Ja by som chcela ten Janosik sprobovat, len moj manzel stale nema casu... 😒

lila794
21. nov 2008

Juj, moja, ale to asi aj tym pocasim - aj David bol nervoznejsi, hoci v noci plakal len raz 😝

A nepridas sa na Permon bubuci tyzden?

jastericka
autor
22. nov 2008

ahojte: Leni, aj my máme takéto noci, presne ako píšeš....každých 40 minút, rekord bol každú polhodinu. To som ako na povrázku. A presne ako Ty, nadránom dám Tinku mužovi, lenže ona mu vo vedľajšej izbe reve na raty, takže z pokojného spánku aj tak nič nie je ☹ ..... Teraz posledné dve noci spala tak, že bola hore prvú noc 3 krát a túto noc 4 krát. Lenže túto noc zaspala až o 22.30h, takže to beriem aj tak s rezervou.
Dakedy sa dá uspať manželom, že ju vláči na rukách, ale včera napríklad to po hodine a pol vzdal, už nevládal, takže aj tak skončila na cicíku.
Je to ťažké a úplne Ťa chápem.

Kedy to idete na Permon? Toho 22. 11.? By sme sa aj my pridali 🙂

lenocka80
22. nov 2008

No Jastericka tak to tie nase deti asi od seba odkukuju ci co 😀 Nedohodli sa nahodou nejakou telepatiou? Keby sme si deti vymenili, tak to ani nezistime 😀 😀 😀 Ale potesila si ma, ze v tom nie som sama 🙂

Ozaj a ten Permon neviem, lebo sama na aute by som sa bala a neviem ci manzela nahovorim...ale skusim, kedy sa chystate? A o kolkej?

jastericka
autor
23. nov 2008

Leni, asi telepatia, ako vravíš....určite nie si sama a je nás viac...len je to na nervy...dnes mám z toho poriadnu depku. Už by som sa taaak chcela vyspať.
Aby toho nebolo málo, Tinka zasa soplí, ale zo zúbkov, asi nám pôjdu dva horné. Presne takto soplila, keď jej išli dolné zúbky. A trvalo to dva týždne, tak sa zasa môžem tešiť na prebdeté noci, s odsávačkou v ruke.
Túto noc som len načúvala či sa nebude dusiť, tak chrapkala chúďa a lapala po dychu pre tie sople hnusné ☹

adryana
23. nov 2008

Ahoj Jastericka Evka, tak vy uz mate zubky my este vobec ani naznak 😒 ...ako ste to prezivali ?? a zvladli? a ako dlho to trvalo kym Vam vysiel zubok ? inac my sme boli plavat na Permone az na to prezliekanie bolo super...

jastericka
autor
24. nov 2008

ahoj Aďka, áno zúbky máme, dolné dva sú vonku už tri týždne. Asi mesiac predtým začala Martinka sopliť. Myslela som si, že to je riadna nádcha, ale tá by mala po týždni prestať, trvalo to dva týždne. A boli to len také priesvitné soplíky, nie hlieny alebo zelené sople. Potom jej na chvíľku prešli a potom zasa po týždni začali. No a boli sme vonku a malá ako vždy začala revať v kočíku a ja pozerám, že čo to má na tom ďasienku, také tmavé miesto. Doma som si to lepšie všimla a z toho trošku tmavšieho miesta na ďasienku vykúkal biely zúbok 😀. Na druhý deň som si všimla už aj druhý hneď vedľa. Potom jej soplíky prešli asi na dva týždne, no a teraz zasa soplí, presne tak isto. Preto si myslím, že jej pôjdu horné. Ale je to individuálne kým sa prerežú. Niekomu to trvá chvíľu, niekomu aj mesiac.
Ale našťastie Tinka nemá teploty alebo tak dáko, len tie sople.
Pozdravujeme Alžbetku 🙂

lila794
24. nov 2008

Baby, uz aj my dve noci tak placeme, ze ho musim utisit ja, ale len 2x - o 23tej a o 4tej, takze sa to da a rano mi spi dost dlho - do pol 8 🙂
S Permonom neviem ako dalej, malemu sa porobil nejaky ekzem, asi z vody, tak uvidime 😝

jastericka
autor
24. nov 2008

lila: a nie sú to tiež zúbky? Možno ho to bolí alebo svrbí a nevie, čo to je....

lila794
24. nov 2008

Ktovie, lebo dnes je chuda taky uplakany, iba na rukach ho musime nosit 😝

A ten vysyp som myslela z vody doma, mozno mydlo. Lebo uz druhykrat sa mu to vyhadzalo po kupani - ja ho kupem kazdy druhy den, teraz aj menej 😝

jastericka
autor
24. nov 2008

ja musím Martinku kúpať každý deň, lebo ona sa cez deň viac krát pogrcká a hrozne sa potí a to mi nedá ju tak nechať...

Tak to už môžu byť zúbky, podľa mňa za chvíľočku vylezú 😉

jolanka
24. nov 2008

ahojte, maminy nemuzete mi prosim poradit? mam chodit s dvojcaty na plavani, ale jsem na ne sama, tak nevim jak to mam udelat. zajimalo by me jestli neni neco jako klokanka do vody, ze bych plavala nejdriv s jednim a pak bych je vymenila a plavala z druhym. rodinu tu nemam zadnou. dekuji za pomoc.

lenocka80
26. nov 2008

No Jolanka, tak to si teda neviem predstavit plavat s dvoma deturencami...O klokanke neviem nic, tak to ti asi neporadim...ale myslim, ze sama chodit plavat s dvojcatkami asi nie je moc mozne...Iba ak by ti jedno zobrala instruktorka na cele plavanie...lebo tam mas babo vlastne stale na rukach.

Ozaj babky, kamaratka mi hovorila, ze sauna pre take babatka moc vhodna nie je...kvoli srdiecku.

jastericka
autor
26. nov 2008

jolanka: presne ako píše lenocka, ani ja si to neviem predstaviť ísť sama plávať s dvojičkami....je to dosť aj s jedným bábom....prezliecť, vo vode, potom znova obriadiť....
Inštruktorka by musela plávať s jedným z nich a Ty by si mala druhé bábo.....nemáš niekoho, kto by chodil s Tebou?
I keď verím, že mamičky by Ti pomohli, ale vo vode si to neviem predstaviť, skús sa dohodnúť s inštruktorkou a ona Ti isto povie lepšie.

Leni: my nebývame dlho v saune, ani nie celé dve minútky, tak dúfam, že jej to neubližuje 😕

jastericka
autor
18. dec 2008

ahojte Liptáčky

chcem Vám popriať krásneho a bohatého Ježiška, ale najmä sviatky plné pokoja, pohody v kruhu najbližších...
Prihlásili sme sa už na tretí kurz plávania, začína sa 5. januára, dúfam, že sa pridáte, vidno, ako detičky napredujú.

papa 🙂

lenocka80
22. jan 2009

Ahojte babenky. Tak prave som sa vratila z plavania. Bola som s malym v Janosiku sama plavat. Viete ako super bolo. Akurat som trafila, ked tam nikoho nebolo, tak som bola sama v celom bazene s malym a brasko bol s frajerkou vo virivke...no super. Aj voda tepla, taka akurat, sice sa najskor marek tvaril, ze sa mu to moc nepaci, aj skoro plakat zacal, ale potom sa troska osmelil a uz bolo dobre.... 🙂

olitka
22. jan 2009

Ahoj lenocka80, v tom Jánošíku si bola len tak mimo kurz, doobedu alebo poobede? Koľko stojí vstup s bábom. A prosím, co tam malému berieš. Prepáč toľko otázok, ja som s našou malou ešte nebola v bazéne ale veľmi chcem. Len neviem čo jej mám zobrať, ako dlho s ňou môžem byť v bazéne a či nebude moc rozmočená. 😒

lenocka80
23. jan 2009

Olitka bola som o 17.00 hod. lebo od vtedy je vstup pre verejnost, bola som samozrejme mimo kurz. Platila som 100sk za bazen a 100 sk za virivku, maly platil polovicny, ale ta babka na recepcii nevedela ako ho zauctovat, ale ked pojdem nabuduce, tak poviem ze som za maleho neplatila a pojde urcite zadara, tak ked pojdes ty, tak tiez tak povedz. Nebrala som mu nic take zvlastne...len plienocku na plavanie, zupan, mydlo...a este som mu zobrala hracku do bazena aby sa nenudil. Zo zaciatku troska mrnkal ale to asi preto, lebo on je nauceny sa kupat v teplejsej vode, tak mu to asi vadilo, ale potom uz v pohode. Ja som bola s nim asi 20 min. v bazene a nejakych 15 min. vo virivke...nebol rozmoceny 😀 , ale uz skor unaveny, lebo on je nauceny po kupani doma rovno spat a takto som ho este musela previezt domov 🙂
Urcite chod s malou, naozaj bolo super. Potom napis ako bolo.

jastericka
autor
27. jan 2009

ahoj Leni, jéééj, tak to je super, že sa Marečkovi páčilo, wow a sami v bazéne, bomba

My stále chodíme na plávanie, ale už len jeden krát do týždňa vo štvrtok. Preradili sme sa na 8.30hod, lebo malá mi o 10.15 spí. Dva krát do týždňa by to už bolo na nás dosť, lebo nemáme ako chodiť, sme bez auta a štvrtky nás môže voziť ocko.

Nerozmýšľaš, že pôjdeš s malým zase na kurz?

lenocka80
27. jan 2009

Ahojky Jastericka. Aj som rozmyslala, ze ist na kurz, ale ked som bola teraz s nim sama, tak sa mi to zda lepsie ako na kurze. Vies mozem s nim robit somarinky a jemu sa to bohove ratalo...a ked mu uz bolo dlho tak sup do virivky nech sa zohreje a potom domov...takze takto sa mi to pacilo...

jastericka
autor
27. jan 2009

jasné, máš pravdu Leni, veď ako Vám dvom vyhovuje, tak je to správne....

Ja chodím s Maťkou aj preto, že jej sa veľmi ráta, keď vidí iné detičky a sa teší a aj ja som rada, že hodím reč s inými maminami.

Tak sa môžme dohodnúť a ísť dakedy podvečer spolu do Jánošíka, aby ste s Marekom neboli sami.

paskova
28. jan 2009

Ahojte babenky, citam, ze riesite plavanie. Viete mi povedat od kolkych mesiacov sa tam chodi? Rada by som zacala plavat aj ja so Sofi. 😉

jastericka
autor
28. jan 2009

Regi, my sme začali, keď mala Tinka 5 mesiačkov aj 2 týždne. Ja osobne by som odporučila od 6-teho mesiaca i keď chodia i mladšie detičky. Ale mladšie bábo si ešte nevie ani hračku uchopiť....
Myslím, že tu v LM tiež inštruktorka odporúča tak od 5-teho mesiaca. Akurát Vám to vychádza na jar 🙂

paskova
28. jan 2009

To je super. Teraz by som este aj tak nesla, lebo by som sa bala, ze prechladne. Len som citala, na fore novembroviek, ze v Blave zacinaju uz od 3 mesiaca, ale to sa aj mne zda dost skoro. Na jar to bude uplne super, uz sa nato tesim. 🙂

lenocka80
28. jan 2009

Ahojky Jastericka, no to je super napad, mozme sa niekedy dohodnut a pojdeme sa troska poclapkat 🙂 A aj sa konecne poznaaaame 😀

jastericka
autor
29. jan 2009

Leni a čo tak zajtra o piatej?

lenocka80
29. jan 2009

Jastericka zajtra by som to nestihla. Manzel ide aj s mojim braskom snowboardovat na Malino Brdo a ja sa necham zaviest ku kamoske do Cernovej, tak by som to nestihala. Ale niekedy buduci tyzden mozem v podstate kedykolvek...teda asi okrem pondelka 🙂

etka
30. jan 2009

Ahojte babenky, neviete, ci aj v Ziline je moznost plavania s babenkami? Hladam, hladam a nist som nenasla... 😒 Vdaka