Plávanie s 8-mesačným bábätkom

viki6662
19. apr 2023

Dobrý deň chcela by som sa poradiť chodíme už3 týždne so zachviľu 8 mesačným bábätkom plávať a teraz sa musíme rozhodnúť na ďalší kurz ,prvý nám konci o týždeň, ja by som veľmi rada chodila nakoľko počúvam o benefitoch plávania lenže moje dieťa ktoré je inak stále usmiate je na plávaní často uplakane a ma zovrete ruky vpäst akoby sa bal, mam pocit ze si to neuziva práve naopak,hoci teda je to lepšie ako minulý týždeň napríklad,toho plaču je už trochu menej. Chcem sa preto poradiť či to niekto takto mal a dieťa si zvyklo tak ze si to užívalo? neviem ci mam ísť ďalej na kurz alebo to je ozaj pre dieťa trápenie, doma vo vani sa vode teší. Ďakujem za rady.

janka_266
19. apr 2023

@viki6662 môj preplakal cely druhý mesiac, čo tam chodil, ale tak že od šatni až kým sme znovu nevyšli z bazéna plakal v kuse. Ale keďže v momente ako dostal póly, že ide pod vodu, nadychol sa, zatvoril usta a sám sa šupol pod vodu, sme sa zhodli s trénerkou, že ešte tomu dáme šancu 😃ale teda ešte pár cvičení by preplakal a končím 😃 odvtedy tam chodí s radosťou. Pomáhalo napr. Že som mu hovorila, ze už len 20-10 min ostáva a ideme 😃 keď savynoril som mu hovorila, nech si odychne, tak zložil hlavu na plece a oddychoval 😃 proste ho nejak odpútať od toho, ze sánku tam niečo momentálne nepáči.

viki6662
autor
19. apr 2023

@janka_266 ďakujem a koľko mal keď ste začali chodiť na plávanie ?

janka_266
20. apr 2023

@viki6662 rok a pól, podľa mna 8 mesačne si skôr zvykne 😃čím sú starší, tak už s ich vlastným názorom sa horšie pracuje, keď nechcú 😃