Prosím, poraďte pri výbere retroodrážadla

ladybug6
11. mar 2021

Ahojte maminy, prosím poraďte mi nejaké kvalitné retroodrazadlo za rozumnú cenu. Len z vlastných skúseností prosím. Viem že od Little Dutch moc neodporúčajú kvôli ťažkej váhe odrážadlá. Ďakujem

pallacinka
11. mar 2021

A prečo musí byť retro? Všetky retroodrážadlá, ktoré poznám, sú ťažké, plus čo je možno ešte horšie, nemajú dobrú geometriu.

maud13
11. mar 2021

@pallacinka lebo niektoré maminy proste majú štýl ;)

@ladybug6 odporúčam ti stránku originálnehracky.sk, tam majú perfektné drevené a všelijaké fajnové, aj retro hračky. úplne ti rozumiem, ja osobne by som takú plastovú harabudru nekúpila - nepáči sa mi to, ale že vôbec.

pallacinka
11. mar 2021

@maud13 Aha, tak potom mi raz deti verím poďakujú, že pre ich mamu je ich zdravie a pohodlie prednejšie ako nejaký štýl. A celkovo mi príde predstava, že moja štýlovosť závisí od odrážadla, celkom úsmevná 😊

maud13
11. mar 2021

@pallacinka jaj :D to je ťažká debata s niekým, kto to nerieši. jednoducho - predstav si, že tvoje dieťa je oblečené v ľanových šatočkách, barefoot topánkach, druhé dieťa má v šatke, v ruke látkovú tašku, ... a tvoje dieťa sa odráža na plaste. Po prvé - vyzerá to otrasne. A po druhé, myslím si, že dieťaťu ťažšie odrážadlo neublíži.. Aspoň neviem o tom, že by s tým bol nejaký problém. Tieto hračky väčšinou musia prejsť riadnym testovaním, stačí si trošku overiť..

luccy89
11. mar 2021

No baby neviem, ale taketo dvojkolesove odrazadla a plastove som tusim ani nevidela😃 ved normalne jednofarebne odrazadlo s nafukovacimi kolami... skor by mi islo o to ci je odpruzene a kadial bude dieta jazdit. A povedzme si pravdu, zalezi aj na vahe...deti vymyslaju a ked zrazu ani za svet uz nebude chciet ist a budete ho vlacit domov napr... my mame 3kg Kokua a je vyborne, ale zas nasho nebavi jazdit po rovnej ceste, tak preto by mu nestacilo nejake obycajne alebo retro

pallacinka
11. mar 2021

@maud13 Neviem, prečo spomínaš plast, naše deti plastové odrážadlo nikdy nemali. Ako keby neexistovali iné materiály. Skutočne dobré odrážadlá, v zmysle ľahké a kvalitné, sú vyrobené z hliníka alebo karbónu a stoja niekoľkonásobne viac ako tie dizajnové. A práve matky, ktorým záleží na ekológii a pohodlí dieťaťa budú pozerať skôr na kvalitu a trvácnosť ako na dizajn, aspoň z mojej skúsenosti. Nikdy by som nekúpila odrazadlo od firmy, ktorá vyrába hračky, lebo odrážadlo ani za hračku nepovažujem, teda pokial ho nechcem mať ako dekoráciu na fotkách detskej izby 😄

essenceee
6. apr 2021

roztomile, len som taketo odražadlo ešte nikdy nikde nevidela

mareri
6. nov 2021

tiež premyšlam, že prečo zrovna retro. Kvoli vzhladu? vyzera podobne ako odražadlo early rider

wawna
5. dec 2021

davate detom na bicykel a odražadlo aj nejake blikacie svetlo, aby ich bolo dobre vidno?

katulkagajdos
5. dec 2021

@ladybug6 my mame wishbone už tri roky- je to trojkolka ale dá sa to prerobiť aj na dvojkolku má to vydržať do 6 rokov tak uvidíme - zatiaľ má mala 4 a rada na tom jazdi má to veľké nafukatelne kolesa- takze je na tom aj celkom rýchla- zatiaľ stále chce tu verziu trojkolkovu.. Negatíva- už sme mali dvakrát defekt, vo verzii trojkolka je to celkom veľké a je to z dreva- čiže sa o to aj treba asi trocha starať- aj keď my sme to ešte ničím neosetrovali a slúži dobre.