Dieťa pôje do škôlky v 4 rokoch. Kedy ho prihlásiť?

mamina2711
17. okt 2011

A chcem sa este spytat,keby som dala dieta do skolky až od 4 rokov,prihlasit ho mam aj tak tak teraz na jar??bude mat 2,5 roka....pretože neviem ako by to zvladol kedze sa mi vobec nechce pytat na nocnik a nechce ani sam papat....

tinki
17. okt 2011

prihlášky, ktoré sa podávajú teraz od februára do marca, sú platné na školský rok 2011/2012. Ak sa ale rozhodneš, že ho nechceš dať v septembri do škôlky, tak si dáš prihlášku znova o rok.

len.petra
17. okt 2011

Ahoj, prečo uvažuješ nad tým, že by šiel až v 4 rokoch? Veď za ten rok spraví toľko pokrokov, určite sa odučí od plienok a aj sa osamostatní. Ešte by som nehádzala flintu do žita 🙂 Kľudne ho prihlás na jar do škôlky 🙂

akika722
17. okt 2011

moj začal chodiť na 2,5 roka ale sice moj je odplienkovany uplne od 2r 😒
opytaj sa v školke,každa ma ine pravidla
ja myslím že velmi vela odkuka od deti a rychlejšie sa odnauči

sympa1
17. okt 2011

ano na jar v marci sa bude zapisovat do skolky na dalsi sko.rok... a dovtedy sa urcite nauci byt bez plienocky 🙂

angua27
18. okt 2011

@mamina2711, môj syn má narodeniny koncom septembra. do škôlky nastúpil v septembri minulý rok, tesne pred 3-imi narodeninami. tiež som bola dosť zúfala koncom roka 2009, neodplienkovaný, samostatné papanie nula bodov, obliekani, vyzliekanie nič. s odplienkovaním sme začali 31.12.2009 a do škôlky išiel bez plienok, sám vedel papať, vyzliecť a obliecť tričká a nohavice. ostatné sa naučil, alebo doladil v prvých týždňoch v škôlke. v našej škôlke bola jediná podmienka - bez plienky. deti za pár mesiacov urobia strašne veľké pokroky. 😉

syslica
18. okt 2011

Normálne Maťka prihlás do škôlky a dôveruj mu 😉 - deti sa v tomto veku menia doslova z týždňa na týždeň, takže všetky vaše "problémy" budú do septembra určite minulosťou. Zažila som to s oboma syslíkmi, takže píšem z vlastnej skúsenosti. Starší prestal úplne nosiť plienku ako 3-ročný, dva mesiace pred nástupom do MŠ a mladší, ktorého som inak musela bežne kŕmiť ("maminka pomôž mi, moje rúčky nevládzu!" ma teraz napomína: "ja sám, už som predsa veľký". Zlom v zmýšľaní nastal u neho tiež tesne pred škôlkou.
Nič sa ty neboj, hovorte spolu o škôlke, čo tam deti robia a ako - ale žiadne bububu, veď počkaj, v škôlke ťa naučia! - možno by pomohlo, keby ste sa niekedy šli do nejakej škôlky pozrieť, hoci aj do súkromnej, aby mal predstavu, čo ho čaká...pozitívna motivácia urobí veľa a čo nestihnete natrénovať do nástupu v septembri, to sa rýchlo naučí v kolektíve, pretože príklady priťahujú 🙂 .

babul83
18. okt 2011

Ja len toľko, keď ho prihlasuješ do škôlky nemusí byť "odplienkovaný", to je dôležité až pri nástupe v septembri. A to je ešte veľa času. Takmer rok. My sme išli na zápis s plienkami a do septembra sme boli bez a to až v decembri mal tri roky.
Ak si nie si istá radšej ho zapíš a keď v septembri nebudeš ho chcieť dať, tak ho len odhlásiš, ale keby si si nepodala prihlášku, tak potom ti ho nemusia už zobrať.

evabb35
19. okt 2011

My sme tak išli do škôlky. Normálne sme išli na zápis do škôlky o rok neskôr, teda na zápise sme boli s o rok mladšími detičkami. Riaditeľka škôlky mi vtedy povedala, že ak ho zapíšem o rok skôr a nenastúpi v septembri s rovesníkmi, tak že prihlášku o rok neskôr už akceptovať nebude. Vraj môže byť len jedna prihláška, ktorá je už záväzná.

evabb35
19. okt 2011

Teoreticky by ste mohli ísť na zápis do škôlky už teraz, ale do prihlášky /žiadosti o predprimárne vzdelanie/ by si uviedla školský rok až ten 2013/2014, aby už tam s vami rátali do počtu. Rozhodnutie o prijatí do škôlky by ste v takom prípade dostali až o rok neskôr, keď budú posielať na šk. rok 2013/2014.