Sú gumičky na náramky škodlivé?

xenicka13
10. sep 2014

Mam tých gumiciek plny dom, deti pletu naramky z gumiciek od Číňana a dnes som počula, že su škodlivé, rakovinotvorne, počuli ste, alebo čítali uz niečo o tom? Ma zaujíma, či su to len dohady, alebo to uz je dokázané?

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
10. sep 2014

@xenicka13 myslim, ze ovela skodlivejsie je nosit oblecenie od cinanov ako sa bavit par tyzdnov nejakymi gumickami, ktore casom zapadnu prachom.

lorela
10. sep 2014

@xenicka13 Keď si prečítaš článok, ktorý sem dala @majik66, myslím, že radšej deťom túto hračku radšej nedáš. U čínskych lacných výrobkov prevažne z trhov, ktoré neprešli žiadnymi kontrolami a nedodržiavajú nariadenia EÚ je vysoká pravdepodobnosť, že prekračujú povolené hranice prípustných hodnôt, napr. týchto ftalátov, ktoré sú karcinogénne.

henikav
10. sep 2014

@xenicka13 hlavne mozu byt skodlive vtedy ak su tesne a stlacaju zily, kvoli comu horsie prudi krv. Rakovina z toho asi nebude, lebo ta moda ako rychlo prisla tak rychlo aj vymizne, nebudu ich nosit roky 😉

katy1979
10. sep 2014

skor by som sa bala mobilov, wifi ci mikrovlnky ako gumiciek. Okolo nas je taky bordel ze nejake gumicky uz absolutne nezavazia

celasapremenim
2. okt 2014

daju sa kupit pokial viem aj certifikovane tie gumicky 🙂

lubina
2. okt 2014

Niekedy boli "cečka" a netrvalo to navzdy, zbierali sme vymienali a ako to rychlo prislo tak aj zmizlo....tak to bude aj s gumickami, pohraju sa, pochvalia medzi sebou co uplietli a o par tyzdnov si na to uz nikto nespomenie lebo pride nieco ine....a za tu dobu asi tolko neuskodia........

adrikasilna
22. júl 2015

hn dgudujnckkdmgfjfkfd6f6333 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝