Tipy na jesenné aktivity s deťmi

11. sep 2022

Ahojte, blíži sa jesenné obdobie, ktoré sa vyznačuje mnohými uprsanymi dňami a nie príliš dobrým počasím. Mám 9 mesačné dieťa, ktore doma celý deň nevydrží. Rada uvítam vaše tipy, čo robiť, kam ísť počas jesene, ako tráviť voľný čas a čo takéto malé deti zaujme. Ako chodíte von, keď prší? Nosíte pršiplášt vy aj pršiplášť na kočík? Cez leto Sme boli nonstop v prírode, na túre či výlete. Prechádzky po nákupnom centre by som najradšej vynechala. Ďakujem.

andulka220989
11. sep 2022

9 mesačné? Nie náhodou 9 ročné? Ako to že ani nie ročné dieťa ti už rozkazuje? No ja som v daždi von nechodila. Max keď prestalo pršať sme chodili skákať po mlakach. Ale tipujem, že 9 mesačné ešte asi nechodí. Max tak štvornožkuje. Čiže ak doteraz neobjavovalo tak začne objavovať všetky sufliky doma. Môj syn mal najradšej bežné veci (fľaša z ktorej vyťahoval stužku, prípadne vo fľaši voda a on si ju posúval a chytal, robil veze z doz, wc papiera, kociek. Kreslil v múke. Čítali sme knižky....)

marianarem
11. sep 2022

Ja som chodila tak, ze plastenka na kocik a ja bud dazdnik alebo prsiplast. Ale realne bolo dost malo dni, ked to bolo takto, vacsinou sa nasli okna na vychadzky v suchu. Mojho bavilo sediet v kociku a pozerat vsetko okolo. Rozpravala som mu, ukazovala. Mozes davat do ruky farebne a suche listy, gastany budu na zemi, sipky budu dozrievat, bude este aj prekvapivo dost kvetov. Bude vela vran, vtaky sa budu stahovat. Z kominov uz pojde para alebo dym, tym bol moj uplne uhranuty v tonto veku. Mesiac pred Vianocami zacnu svetielka, to bude show 🙂

diavant
11. sep 2022

Pozriet ihrisko - bude pozerat na ine deti + ked neprsi pohojdas dieta, ist do obchodu, do kniznice, pozriet macky/slimaky/sliepky/psy/hriby/gastany v okoli. My sme chodili ked neprsalo velmi. Vacsinou neprsi uplne cely den. Plastenku pouzivam na jeden kocik a na druhy nie. Sebe dam softshellovu bundu. Alebo mozete ist po ocka do prace 🙂 ist na navstevu.

autor
12. sep 2022

@andulka220989 asi si nesprávne pochopila môj text 🙂 lebo ja si neviem predstaviť, že by bolo nejake 9 mesačné dieťa schopné dávať rozkazy, ty áno? A ďakujem ti za tipy.

autor
12. sep 2022

Ďakujem ženy ,🙂

andulka220989
12. sep 2022

Usúdila som z vety, že doma celý deň nevydrží. Holt bude pršať celý deň, tak nebude mať na výber byť inde ako doma. 🙂