V akom veku ste dovolili deťom modelovať z plastelíny?

5. mar 2024

Ahojte, v akom veku ste dovolili deťom modelovať z plastelíny? Aká bola ich prvá reakcia na túto novú hmotu v ich živote? Naša má 2 roky a 2 mesiace a nevieme sa dočkať, len podľa muža je ešte priskoro, ja nesúhlasím. Čo vy na to?

any3108
5. mar 2024

Od roka a pol sa syn oboznamuje a tvorí z plastelíny

jesenzima
5. mar 2024

Cca okolo roka, dostala na Vianoce ... Ale tak viac sa s tým zabavila až väčšia, syn mal k plastelína prístup od mini bábätka, takže neviem, kedy sa s ňou začal hrať, ale určite sme nečakali, ani by sme nečakali, do viac ako dvoch rokov 🤷 akože čo by sa tak stalo? Však sedíš pri dieťati, máš to pod kontrolou ...

anjelicek26
5. mar 2024

Okolo roka... len je s toho bordel tak v kuchyňu pri stole, nech je pod tým laminat a nie koberec.. mojich bavil aj kineticky piesok veľmi...

freepalestine
5. mar 2024

Ak sa bojite, ze zje “chemicku” plastelinu, tak jej vyrob doma z muky, vody, oleja a soli. Mozes potravinarske farbovo pridat nech krajsie vyzera..

autor
5. mar 2024

@anjelicek26 jeej vďaka za tip, to som ani netušila, že existuje😄

anjelicek26
5. mar 2024

@freepalestine ta zo soľou práve nie tak malemu dieťaťu... tam stačí malé množstvo zjesť a zle nedobre...

freepalestine
5. mar 2024

@anjelicek26 ale ved nie kila soli.. trochu, nech to dietatu nechuti. Bo muka s vodou a olejom je vcelku chutna 😜

nika23t
5. mar 2024

Naša ma 2 roky a 2 mesiace a pred týždňom som jej kúpila 😊 A keď nechceš kupovať, urob jej cesto z múky podobne plastelíne, rovnako poslúži.

siska53
5. mar 2024

Existuje aj domaca plastelina, ktoru si vies vyrobit aj ty a nemusis sa bat, keby z toho daco dieta zjedlo. Nejak po 2.roku mladsej som skusila prave domacu plastelinu.
Ja som sice nebola z tych, co sa za plastelinou trhali, ale brala som to ako cast hier s detmi okrem ineho.

saxana000
6. mar 2024

Ked.sa.mi.zacala.motat v kuchyni okolo cesta skusila.som jej dat trosku na hranie ked.som videla.ze.opakuje po mne a vykrajuje kupili sme plastelinuba valcek mala okolo 2 rokov

banalu
6. mar 2024

S plastelinou sa hra asi od roka a pol. Rovnako ako malovanie.
Vsetky kreativne cinnosti (malovanie, kreslenie, nalepkovanie) robi pri jej stole v jej izbe.
Kupujem jej play doh. Ma 2,5 roka.

milanemila
6. mar 2024

1,5 roka mala a modelovali v jasliclach, tak tak nejak sme jej kupili plastelinu aj domov. Babilo ju aj vykrajovanie atd.

dominikamacakova
6. mar 2024

1 rok

cookie29
6. mar 2024

v jasliach od malicka ako nahle vedeli sediet... doma sme vyrabali z muky a oleja, lebo davaju do ust. Preco si Tvoj muz mysli, ze je priskoro? Ak kupis kvalitnu plastelinu, tam nie je problem ani s tym, ze da do ust mensie mnozstvo, nejake z Pepco a pod by som neriskovala, ale Play-doh ano