Zabavenie detí, príbeh z papiera

venusa915
9. mar 2018

Ahojte,

po hodinovom pátraní, som sa rozhodla, že skúsim šťastie tu. asi tak 10-18 rokov dozadu, ešte ako dieťa som videla nejakú reláciu pre deti, kde jedna mladá slečna skladala skladačku z papiera a rozprávala k nej príbeh o kráľovi a jeho synoch/dcérach, na konci príbehu vznikla taká malá krabička z papiera, ako prikladám na fotke. (Princ alebo ktosi cestoval po mori loďou, mal oblečenú košeľu, nohavice, na mori stretol žraloka atď.) Kedysi som to ovládala, ale časom som zabudla aký bol dej tej rozprávky. Dokážem zložiť z papiera všetky časti príbehu, ale vôbec si nepamätám ten príbeh a nie som natoľko kreatívna aby som plnohodnotný príbeh vymyslela ja sama.

Neviete mi niekto poradiť? Poznáte tento príbeh/rozprávku?

Je to super na zabavenie detí, počas napríklad daždivých dní, alebo chvíľkové zabavenie kľudne aj väčšej skupiny detí. (Začína sa to skladačkou ako nebo-peklo-raj).

lufla
21. apr 2018

Tak to vyzera zaujimavo, neviem.poradit ako znel pribeh, nepoznam, ale celkom rada by som sa to naucila poskladat? Nemate jednoduchy navod nahodou? 😉

venusa915
autor
22. apr 2018

Návod nemám...najhoršie je, že si nepamätám príbeh, tak je ťažké zostaviť návod....

mysky
21. sep 2020

@venusa915 Bolo jedno kráľovstvo, v tom kráľovstve žil kráľ. Jeho kráľovstvo sa mu zdalo veľmi veľké, tak sa rozhodol, že dá časť jednej dcére, druhej dcére, jednému synovi, druhému synovi. To kráľovstvo sa mu zdalo ešte veľké, tak dal časť jednej panej, druhej panej, jednému pánovi, druhému pánovi. Ale ešte stále sa mu zdalo veľké, tak dal časť jednej slúžke, druhej slúžke, jednému sluhovi, druhému sluhovi. A za to, že bol taký dobrosrdečný, dostal takéto vyznamenanie a cestu okolo sveta na takomto parníku. Kráľ sa plavil, plavil, ale parník stroskotal a kráľ sa našiel na ostrove, na ktorom bol strom. Na tom strome viseli nohavice, košeľa, pištoľ a dýka. Kráľ už nemal žiadne peniaze, tak začal lúpiť. Dýkou olúpil predavačku a nožíkom strážnika a ukradol im peniaze. Za to, že lúpil sa dostal na súdnu stolicu, ktorá ho poslala na tri roky do väzenia. Po troch rokoch sa kráľ vybral na takejto loďke pod rodný prístrešok (žralok znie lepšie, stačí otočiť rodný prístrešok... odteraz budem používať, žraloka som nepoznala 🙂 ) . Kráľ sa plavil, plavil a začal si rátať peniaze, ktoré ulúpil. Rátal...jeden milión, druhý milión, tretí milión, šup s ním do kapsy. Vybral druhú kôpku a zase rátal .. jeden milión, druhý milión, tretí milión šup s ním do kapsy... a zato, že ste počúvali rozprávku, mi teraz zaplaťte... 🙂))))) . Snáď pomohlo a niekto možno ešte doplní.

frodobublik
22. apr 2022

@mysky prosím vás, vedeli by ste nahrať aj video ako skladať papier k tejto rozprávke? 🙂 veľmi by mi to pomohlo

zuzuzumik
7. sep 2022

@mysky . Túto skladačku hľadám už roky. Ako deti sme sa s tym zabávali v škole. Bohužiaľ si neviem spomenúť. Ďakujem za príbeh. Je možné niekde nájsť video alebo aspoň foto návod? Rada by som to ukázala aj svojim deťom. Ďakujem moc vopred

jajojapo
10. nov 2022

Ahoj prosím ta tiež si to nejak matne pamätám nám príbeh netreba ale krabička by bola fajn ale vždy sa na nohaviciach zaseknem ako ďalej vieš poradiť ako to z nohavíc ďalej poskladať dakujem

miroslav270
27. nov 2022

@mysky poprosil by som o videjko ako sa to skladá z papiera plus komentár okolo toho ,lebo je to veľmi zaujímavá vec pre deti a po 26 rokoch zo základnej som na to zabudol a bola to skvelá zábava pre deti aj dospelych

miroslav270
27. nov 2022

@venusa915 aj ja po tom patram a veľmi to chcem nájsť pred 26 rokmi som to vedel poskladať na ZŠ ale roky urobili svoje, bol to super príbeh a zábava pre deti aj hostí na párty