5 mesačný syn mi spadol z postele

kuku_lienkaa
15. feb 2013

Dobry vecer, chcela by som sa opytat..maly ma 5 mesiacov a dnes mi spadol z postele cca 40cm vysoka. Na hlavicke nema ziadnu hrcku, smeje sa a zda sa mi v poriadku. co mam robit? mam s nim zajst radsej k lekarovi? Nebudu na mna lekari hnusni, ze mi spadol z postele? prosim poradte mi co mam robit. dakujem,

kristiii
16. feb 2013

@kuku_lienkaa tak čo malinký je v pohode? neboj, všetky detičky občas padajú, teda 99,99% z nich. A ten zbytok porodila slavka034 😀

kacoorka
16. feb 2013

@kuku_lienkaa ahoj, popisem ti co mne raz napisal na podobnu situaciu decky chirurg, ked vam dieta spadlo z postele, pultiku, stolicky, zalezi kde padlo, ci bol pad tlmeny kobercom, alebo tam bola dlazba, ci plakalo, ci zaspalo,ci normale jedlo, dolezite je sledovat zrenicky ak su v poriadku cize normalne reaguje na svetlo a dieta je kludne, neplace vzlykavo, nezvracia, je potrebne ho sledovat 24hodin ak sa ziaden priznak neukaze je to ok, ak co i len najmensi treba ist k lekarovi, neboj sa ak mas pochybnosti chod k lekarovi, nie je to prvy ani posledny raz 😉

muckopucko
16. feb 2013

@kristiii máš pravdu mám pocit zo slavky034 , že je "najdokonalejšia " maminka na tomto svete, také veci sa stávajú aj zodpovedným mamám! Nechápem ako môže na niekoho povedať, že je nezodpovedná, keď ju ani nepozná, to mám najradšej 😠

slavka034
16. feb 2013

@kristiii
@muckopucko ako baby mne je úplne jedno čo tu na moju osobu napíšete...svoj názor snáď vyjadriť môžem..a ak čítate pozorne, čo isto nie ,tak ja som žiadnu mamičku nenazvala nezodpovednou, iba som napísala, že je nezodpovedné nechávať také malé dieťa samo na posteli bez dozoru resp.bez zábran proti pádu , a že takto len privodia nezmyselné pády u takýchto malých detičiek... a nie @muckopucko nie som najdokonalejšia matka na tomto svete,si predstav,že moja 4 mesačná dcéra spí a hraje sa na POSTELI prízvukujem na POSTELI a pretáča sa...no položím ju do stredu postele a viem že NESPADNE na zem...aj ja som človek a chodím na WC-ko alebo zaklope poštárka alebo bárs čo iné...ale zo STREDU postele sa predsa malé dieťa len tak rýchlo nezošuchne....
P.S. zabudla som ako to tu na MK chodí.....ak nejdeš s väčšinou ide ona proti Tebe....🙂 a pritom stačí len trošku rozmýšľať..

kobercek1
16. feb 2013

mne tiez maly spadol prvy krat do roka, a odvtedy niekolkokrat sa mu podarilo hlavu nabit, uz ma dve jazvy na cele no proste sikovne dietko to je 🙂, prve dva-tri razy sme bezali na pohotovost , vzdy nas poslali na rtg, ked ho vsak musela blisnut 7x lebo sa metal ako sialeny, tak mi drahy povedal ze viackrat uz na pohotovost nepojde lebo tie rtg mu spravia horsie. treba ho pozorovat a ak by sa ti nieco nezdalo tak zavolat alebo zbehnut, aspon pre pokoj duse a priprav sa psychicky ze deti padaju a niekedy to vyzera drsne, proste sledovat ale nerobit z toho tragediu a nepocuvat hrozostrasne scenare lebo sa zblaznis 🙂

kuku_lienkaa
autor
16. feb 2013

maly je chvala bohu v poriadku 🙂 dakujem vam za povzbudenie 🙂 🙂

penelopa
18. feb 2013

Je nutné ísť k lekárovi..zašle na chirurgia a tam rontgen ,ak sa nič nepotvrdí ..pošlú domov a pozorovanie,ale treba ísť.
Držím palec.