Dcéra sa popálila horúcou kávou

livia324
9. máj 2019

Dobrý deň.Dcerka obarila horucou kávou😭 mala to zacervenane teraz sa jej tam lepi tričko keď jej davam.Prosim o radu.Nemastim jej to ničim.Je to faza hojenia či.... dakujem pekne

heregova
9. máj 2019

@livia324 my sme hned volali pohotovost,ale nas to mal na hrudi. Treba to osetrit,urcite by som isla na pohotovost,tu je liecba minimalne mesiac po popaleninach

marlenka222
9. máj 2019

@livia324 nám kázali dávať olivový kozmetický olej. Tiež presne po káve a masť dermazin alebo dermazulen a sú náplaste - ale tie konzultuje s lekárom a dokonca som dnes kúpila aj chladivé na popáleniny. Ale ten dermazin veľmi pomohol.

livia324
autor
9. máj 2019

@marlenka222 za kolko dni sa vam to zahojilo? A tiez sa vám lepilo tričko na ranu? Mame to na ručke

marlenka222
9. máj 2019

@livia324 moja sa zasiahla na hlavu,líce,ucho. Lepilo sa uško hlavne. Cca deň ju to bolelo tak že nič nechcela ani robiť ani proste zla bola. Ďalšie dni sa to zmiernovalo. Aj sme boli na pohotovosti, ale vraj len olivový olej natierať - aby sa tá koza nelepilo... Ako no díky nič moc. Mala som odskúšaný tu dermazin na popáleniny, tak som to využila. Natierala som jej to tou dermazin masťou.potom olivovým kozmetickým olejom. Dodnes jej to zvykne praskať premastujeme hociakou masťou

lubik87
9. máj 2019

@livia324 pozor na to čo dáš aby to nestipalo...mne pomohla cicatridina sprej či dáko tak v takej modrej fľaške pod tlakom studený a biely prášok obarila som si predlaktie keď som po 3 dňoch šla.zhodou okolností s.malou na poradňu sestrička keď.to videla tak mi hneď dala.prvu pomoc.taku hnedú masť mi odobrala...jednoznačne zbehnúť k dr

livia324
autor
9. máj 2019

@marlenka222 moja dcerka to ma na lakti ma to zacervenane a kožicku ma trošku odlupenu pľuzgiere tam nema. Stalo sa nám to v utorok.Teraz to má take vlhke a lepi sa jej tam tričko neda si to ani chytit lebo sa boji... dufam ze jej to zmizne cim skor .....dakujrm za kazdu radu

nicuka
9. máj 2019

@livia324 Dcerka sa tiez obarila vriacou vodou. My sme isli hned na pohotovost. Pozor na to, lebo ked sa to neosetri spravne, moze sa tam dostat infekcia a potom budu potrebne atb. My sme s nou chodili dokonca kazdy druhy den na prelepenie a kontrolu, aby to nahodou nezacalo mokvat. Nam vyslovene zakazali cokolvek davat, uz len fakt po skoro dvoch tyzdnoch hojenia, ked sa zacali vytvarat chrasty, sme mali potierat na tenko obycajnym detskym olejcekom.

nika3136
9. máj 2019

@livia324
Ty jej na to dávaš tričko s dlhým rukávom?
Vyššie ti radia, že existujú masti, na pohotovosti dávajú aj mastný tyl.
Popálenina potrebuje vlhké hojenie. keď sa jej do rany niečo nalepí, tak treba odmočiť vo vode, môže byť aj s repíkom.

snehulienka639
9. máj 2019

@livia324 nemusis utekat na pohotovost, ale nemala by na tom nic mat, pripadne len mast alebo sprej chladivy a nechat tak, uz ked tak sacek a zabalit do obvazu zadna ina latka, jej to zaschne a budete to davat dole nasilu a to este len bude boliet...

janulik2008
9. máj 2019

Ja som sa obliala cajom ... na hrudi sla som na pohitovost tam mi dal ayb mast na to a kazdy 2hy den preväz ... popalenina 2hy stupen :-/

hvolkovamirka
9. máj 2019

@livia324 tak hlavne by sa to malo vetrat a studene obklady, ziadne tricko ani nic lebo sa to len prilepi a bude zle, to zaschne a potom by sa to strhavalo aj s tou kozou :(

hapipa
9. máj 2019

@livia324 skús je to machtiť repíkom ten vysušuje a bude lepšie. Nedávala by som triško s dlhým rukávom a keď hej tak by som jej to ošetrila, sáček alebo nesavá gáza a zabaliť, veď ju to musí bolieť, a ako sa obarila na lakti?

livia324
autor
9. máj 2019

@hapipa ztiahla na seba horucu kavu 😭😭😭😭

koniarova
9. máj 2019

@livia324 nedávaj jej na to tričko

potomka
10. máj 2019

Hmm istotne by som jej to miesto len tak nezakryvala, lebo sa jej na to nalepi koza a bude to mat este horsie-. Ako vobec neviem pochopit, preco sta s nou nesli v ten vecer na pohotovost. Isto by jej tam na to nieco dali a aj od bolesti. Prepac ale ozaj nechapem