Obarené 15-mesačné dieťa

natalka2230
3. júl 2023

Ahojte, 15mesacna dcérka vyliala na seba kávu, tvár a telíčko také mapky. Boli sme u nás na pohotovosti nechali nás tam týždeň na zahojene oblasti som mala dávať framykoin masť , dnes sme boli na prevaz a chirurg povedal že sa to hojí a stačí len potierať s detským olejom. Mne sa to akosi nezdá , sú všelijaké maste proti popáleninám a on mi povedal toto... Nechcem aby jej nejaké fľaky ostali chcem aby to zmizno a mala znova krásnu tváričku. Poraďte ak sa vám alebo deťom podobné stalo aká masť pomohla? ..
Ďakujem za každú radu

tanyan
3. júl 2023

https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/dr-...
Výborné skúsenosti pri odreninách, popáleninách, rezných ranách...

anavixy
3. júl 2023

S detskym olejom?? Akoze tymi parfumovanymi detskymi olejmi? Tak to mi nepride ako dobry napad a hlavne preco by si to mala natierat nejakym olejom ked existuju desiatky vhodnejsich kremov, gelov, sprejov? Predpokladam, ze to ma teda uz pekne zhojene a pokryte novou kozou, a netreba teda uz rieist hojenie a epitelizaciu…ci? Tak v prvom rade treba pokozku premastovat (mozno preto povedal ze davat olej akurat ze olej hydratacnu funkciu nema, takze by som samostatny olej nedavala) a hlavne nikdy nevyjst z domu bez kvalitneho ochranneho kremu s SPF 50! Volila by som urcite nieco z lekarenskej kozmetiky, la roche posay, bioderma, neparfumovane hydratacne mlieka.

anavixy
3. júl 2023

@anavixy konkretne LRP Cicaplast baume, obnovuje koznu barieru

alena76
3. júl 2023

Ahoj, skusila by som ist prirodnou cestou a pouzit rastlinku aloe vera, Vela ludi ju ma doma v kvetinaci.. Odskusane na synovi- obrovsky pluzgier na ruke od zapastia po laket (popalil sa na vyfuku motorky) Mal vtedy rok a pol. Nema ani naznak jazvy. Alebo urcite maju v lekarni nejaky prirodny vytazok aloe vera, ked nezozenies rastlinu..

zuzinka888
3. júl 2023

Synovec bol tiez kavou a kazali, kazali kvalitny olivovy olej. A nema ziadne mapy ani jazvy.

kornelies
3. júl 2023

@natalka2230 Smer dermatolog. Idealne esteticky. Alfa omega jazvy sa nemozu rok opalit, 50 SPF po cely rok.

natalka2230
autor
3. júl 2023

@anavixy tvár má zahojenu len sa ešte šupe a má ju červenú telíčko sa mi nezdá zahojene len sa stále hojí robia sa chrasti ale nie všade má to proste škaredé...... A fakt mi to povedal pozerala som jak puk naňho a preto sa pýtam tu. Alebo snou pôjdem k inému chirurgovi alebo kde ja neviem ach ....

anavixy
4. júl 2023

@natalka2230 ja by som teda skusila este cim skor ineho lekara, mozno aj kozneho, ak to este nema uplne do novej koze zhojene.. drzim palce a budem rada ak das vediet co odporucili inde 🍀🍀

natalka2230
autor
4. júl 2023

@anavixy musím niečo vymysliet ale nad lekárom som rozmýšľala už že zmením nenecham ju len tak.. dám vedieť a ďakujem pekne

kornelies
4. júl 2023

@natalka2230 Nemusis menit lekara, staci ist k estetickemu dermatologovi. Chirurg si svoju pracu spravil.

natalka2230
autor
5. júl 2023

@kornelies ďakujem za radu určite pôjdem