Pád ročného syna z postele

adrika1912
30. aug 2023

Ahojte zienky,
Pisem skor pre take ukludnenie (vnutorne) ze sa mozno najde medzi vami zienka s podobnou situaciou.
v sobotu, presne na rocik maleho nam rano spadol z postele ( vyska 70cm). Popravde neviem ani akym sposobom a ako spadol ( asi este tiez nejako v spanku ze sa prekotulal) ale ja som s zobudila ( z tvrdeho spanku) kedze som mu do rana chystala oslavu, na hrozny plac a buchot a on na posteli nikde a nasla som ho na zemi ( na chrbatiku , hlavka pri posteli a nozky pri komode), plakal asi 3 min ale poznam jeho plac a je to skor taky zo zlaknutia…cely den sme ho pozorovali, aj rano zvrackal po cca 2hod ale to bolo hned po papani kedy som ho mala na rukach a pravdepodobne som mu tlacila na zaludocek). Cely den papal, bol hravy, sledovali sme zrenicky. No pre pokoj v dusi isli vecer na pohotovost, tam mu 3x pozreli len pohmatom hlavicku, zrenicky, koncatiny a ze vsetko ok mame sledovat 48h. Tak sme sledovali ( normalne spravanie). Dnes sme boli na rocnej poradni,hovorila som o tom pediatricke a ta povedala ze keby nieco tak nas poslu na rtg ale pravdepodobne bolo vsetko v poriadlu no ja mam z toho odvtedy taky vnutorny neustal stres kedy som si snad precitala milion clankov o otrase mozgu, krvacani do mozgu ( ktore sa moze prejavit do 2 tyzdnov od padu povedala dnes doktorka)…. Som z toho na nervy, zabrany na postel objednane a samozrejme mal spinka v postielke akurat v noc narodenin po rannom mliecku o 4tej som si ho vzala k sebe a stalo sa…Snazim sa ukludnit tym ze uz ma rok a pevnejsiu hlavicku no len kedze meviem ako spadol ( nema ani modrinu ani cervene nemal)… 🥺

anavixy
30. aug 2023

A otazka je aka? Ci bude v pohode? Bude. Uplynulo 5 dni, keby mu nieco aj z toho padu bolo, tak uz mu nie je. RTG otras mozgu neukaze, takze fajn, ze vam ho ani nerobili, kedze na to nebol objektivny dovod.

iritka
30. aug 2023

@adrika1912 zabudni uz na to, od soboty by ste uz na nom videli zmeny ak by to bol vazny uraz.

20erika07
30. aug 2023

Maly ked mal 1.5roka svokre spadol z kolien, vlastne sa zahodil dozadu, takze pecka šupa riadna, zvracal, bol malatny, spavý, poslali nas na rtg . Mal ľahší otras mozgu, na 5dni šetrenie, ziadna tv, moc svetelných podnetov, proste kludovy režim. Nic viac s tym nespravili a nemal ani následný iný problém. Tak pre pokoj budte len v klude, neboj este velakrat popada vselijako, podla mna je v pohode

enigmaenie
30. aug 2023

@adrika1912 ahoj takze odpoved na tvoje ukludnenie . Vsetko je v poriadku zial aj mne sa to stalo mala mala tiez cca rok a bolo to v vacsej vysky kedze sme mali vyvysenu postel . Malu som tiez presunula v noci k sebe a zobudila som sa o 2 rano na strasny plac a mala lezala medzi postelou a postielkou proste sa nejako tlacila a dokazala ju odtlacit a spadnut medzi postel a postielku . Volali sme hned zachranku lebo bolo evidrntne ze spadla dolu hlavou a bali sme sa s nou hybat . Mne prislo tak zle ze doktorka pozerala malu a mna ratoval sanitar 🙂 .
Nakoniec bolo vsetko ok len ja ako mamina som mala z toho neskutocne vycitky a strach ze som sa v noci budila kde je ci nespadla . Skus sa ukludnit neurobila si ziadnu chybu a robis vsetko akp mamina najlepsie ako vies ....... 🙂 .

isadoraisa
30. aug 2023

@adrika1912 prehnane veľa zdrobnenin na dospelú osobu

euka210
30. aug 2023

@adrika1912 nas spadol polrocny z postele, tiez som sa bala, ale vsetko ok. Ako rocny tak utekal po posteli, ze sa rozcapil na zemi...myslis ze mu nieco bolo? Nic. Nic mu nebude, nie je to male babo...deti maju odolnejsie a pruznejsie kosti ako dospely ci stari ludia.

drake122
30. aug 2023

@isadoraisa Ano, tie zdrobneninky sa nehodia pre dospelú osobičku...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drake122
30. aug 2023

@jj298 chuderka autorečka, peknučko ste ju odj*bkali🤣🤣🤣

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vkatush
30. aug 2023

@jj298 ✌️✌️✌️ hlásim sa
Minulý týždeň prvýkrát, malý 8 mesiacov presne na deň, ráno spadol z postele, ja som myslela, že som si dieťa zabila, keď som ho videla. Šli sme k pediatrovi na kontrolu, keďže to máme blízko, pre istotu. Malý sa na neho usmieva, spokojný a ja tam revem, čo som za matku.

Večer, keď som videla, že mu nič nie je, už som sa smiala s mužom na tom, že keď mu v puberte bude pridrbávať, môže muž povedať, že to je preto, že mi spadol ako 8 mesačný 😂

adrika1912
autor
31. aug 2023

@vkatush ahoj, a aku mate vysoku postel ? spadol na chrbat ci brucho ?

adrika1912
autor
31. aug 2023

@isadoraisa Prispievatel pise prispevok ako on sam uzna na tejto platforme za vhodne. Som dost vzdelana osoba na to aby som si prispevok napisala ci uz so zdrobneninami ci bez. Ak ste si mila pani mysleli ze som dieta, onyl. Som dospela VŠ vzdelana a zdrobneniny som zvolelila pretoze som skratka chcela. Krasny den vam zelam a vela usmevu .

adrika1912
autor
31. aug 2023

@drake122 Mna to neurazi a neodj… ako uvedene vyssie. Myslim ze ma kazdy pravo slobodneho pisania ci vyjadrovania. Takze, Vam vsetkym prispievatelkam/om v tomto pripevnu ktore/í ste si mysleli ze ma urazite vysmeskom zdrobnenin, vobec. Vsetkym van zelam krasny den a vela lasky 🙂

vkatush
31. aug 2023

@adrika1912 trosku väčšia 70tka, dosť vysoká, ešte aj madrace sú vysoké.
Hlavičkou dopredu, nohy ostali v lufte, fakt to bol zlý pád, ja keď som videla vytočeného vykriveného, keby neplakal, myslím si, že si zlomil väzy.... Strašne som sa bála.

Doktor mi vraví, že oni zatiaľ majú "gumenné" hlavy, 99% prípadov sa im nič nestane, aj keď to vyzerá hrozne alebo majú modrinu či hrču. Ale jasné, sú prípady, kedy to 1%...

Treba sledovať. On mi zaspal ani nie hodinu po páde na polhodinu asi (unavený z plaču a už aj bol pomaly jeho čas šlofíka), to som len trpla, sedela pri ňom a pozerala či dýcha. Keď vstal, akoby nič. Reagoval dobre na svetlo tmu, na dotyk ho nebolelo, aj keď to mal červené, nevracal, nebol malátny. Doktor povedal, že po páde môže byť malatnejší, mám ho sledovať 48 hodín, dal nám papier na traumačku, keby hocičo, nech ideme na sken.
Presný opak, akoby si mu vymenila baterky, nič som nestíhala pri ňom ďalšie dni. Besný, utekal, kecal v kuse, spať sa mu nechcelo a zároveň akoby to v ňom urýchlilo procesy, tých 48 hodín si prvýkrát sadol sám, začal sa mu prerezávať zub a pekne po štyroch začal, nie len sa plaziť ako vojak ...

Fakt, treba sledovať a ak sa ti nezdá, ísť, ... ale veľakrát spadne, veľa zranení bude, treba vedieť si sledovať reakcie.

anavixy
31. aug 2023

@vkatush mojej sesternici spadla tiez dcera na dlazbu sice len z gauca… ale presne vtedy zacala konecne po velmi dohon case a cviceni liezt a tiez sme sa potom uz smiali ze len to jej chybalo 🙈😃