Pád z gauča

226lenka
13. apr 2023

Prosím o radu. Pred chvíľou mi 5 mesačný syn spadol z gauča. Bol to moment len čo som ho na chvíľu spustila z očí. Počujem buchot,otočím sa a on na zemi. Spadol chrbátikom dolu, ale máme na zemi takú tú penovü podložku tak spadol na ňu. Hneď som ho brala na ruky, plakal asi 30 sekúnd.
Ísť pre istotu na pohotovosť? Alebo stačí ho len sledovať? Teraz sa správa normálne, ako zvyčajne.
Ďakujem za každú radu.

petamich
13. apr 2023

staci ho sledovat, predpokladam, ze gauc nemate nejako extra vysoko, tym, ze spadol na podlozku, bude to v pohode

mojvlk
13. apr 2023

@226lenka sleduj očká , ak by bol malatny zvracal tak na pohotovosť, mne padol malý z postele keď mal 8 mesiacov bolo to ráno tak sme šli doktorke pozrela ho a toto odporúčala ...neboj verím že mu nič nebude a hlavne si nič nevyčítaj, keď budeš ty nerovozna bude aj dieťa

226lenka
autor
13. apr 2023

@petamich
@mojvlk
Ďakujem za rady. Určite ho budem sledovať. Správa sa normálne, aj sa smeje, aj bľaboce.

jaskolka
13. apr 2023

Sleduj ho, podľa mňa to bude v pohode. Tak deti su akoby "z gumy" príroda ich zabezpečila dostatočne, keďže proste zvyknú a budú padať. Gauč je obvykle nízky, a penová podložka vie dobre tlmiť naraz. Toto sa môže stať hocikomu, jednoducho deti padajú.

andreatytler
13. apr 2023

@226lenka 5 mesacny je uz dost silny a ta penova podlozka skutocne stlmi naraz. Skusala som si o to obit hlavu ze ako to je ked na nej bude syn padat. Je to velky rozdiel oproti dlazke.
Podla mna sa skor zlakol.

226lenka
autor
13. apr 2023

@andreatytler
podľa mňa sa rozplakal z toho že sa zľakol, lebo keby ho niečo bolelo by plakal dlhšie. A fakt plakal len 30 sekúnd.

zenulkaaa
13. apr 2023

Myslim ze tymto si raz prejde kazde dieta. Moj takto padol z postele ako 6mesacny, to bolo par sekund, a bum. A nic mu nebolo. Dnes ma uz 8 rokov
Iba sleduj, ak neplace stale, nezvracia, tak mu nic nie je.

zorkahorka
13. apr 2023

Nie, nikam nechod. Ak je culy, nic mu nie je. To nie je vysoko a on je lahky.

terka224
13. apr 2023

@226lenka Tiež sa nám toto stalo a tiež takto večer. My sme išli radšej na pohotovosť. Robili rengen a všetko bolo v poriadku (padol na podlahu a tiež tak ako vás, hlavou dozadu). Mne teda povedali, aby som ho sledovala, každých 30 min v noci trochu prebrať (nie úplne zobudiť), aby som vedela, že je všetko okej a v poriadku. A samozrejme ak by začal zvracať alebo sa správať ináč treba hneď ísť na pohotovosť.
A ešte teda dodali aj to, že priroda je prichystana na tieto detské pády 😂🙈

pehavcek
13. apr 2023

Aj mne takto spadol a vsetko bolo ok.Sledovala som ci nebol malatny, nevracal a pod. Nic mu nebolo.🙂

gabika0825
13. apr 2023

@226lenka tak keď padol na penovú podložku a nie na tvrdú zem a vy nemáte gauč 2 metre od zeme tak si myslím že sa mu nemalo čo stať, ak si si ista že nespadol hlavou dolu tak by som určite nebezala na pohotovost. Ak by vracal alebo by bol zvláštny, tak vtedy by som spozornela ale myslím si že aj tak to počká do rana.

gabika0825
13. apr 2023

A btw deti padajú a treba si zvyknúť že aj tvoje dieta raz za čas niekde spadne 🤷🏼‍♀️

andreatytler
13. apr 2023

@226lenka Presne. Tiez si myslim ze ho to vylakalo. V tomo veku su deti skutocne uz velmi silne a odolne voci padom.

euka210
13. apr 2023

@226lenka len ho sleduj, mne prvy tak spadol nahle z postele na koberec v takom veku, ja cely den v strachu, ale nic mu nebolo.

nepic
13. apr 2023

@226lenka
Áno neboj sa,len mu sleduj očká a sleduj ho ,aby nebol iný ako zvyčajne-malátny,ospaty a pod.
Hovorí sa,že pokiaľ dieťa nespadne z väčšej výšky ako je ono samé,to netreba riešiť.

queeninthenorth
13. apr 2023

@226lenka nám sa stalo presne toto iste len pri manželovi a maly takto spadol na koberec (podložka je lepšie možnosť), boli sme na pohotovosti a doktor povedal že dobre že dopadol na koberec a hneď začal plakať, problém by bol keby plakať nezačal že tam by už bolo na niečo podozrenie…takze neboj sa, len ho sleduj či ma obe zreničky rovnako veľké, ako reagujú na svetlo a či nezvracia alebo sa nespráva ako zvyčajne, neboj sa všetko bude v poriadku 😊

226lenka
autor
13. apr 2023

@gabika0825 hneď ako som počula buchot som bežala k nemu. Ležal na chrbatiku na tej podložke. Trošku poplakal, hneď som ho brala na ruky. Ja ako viem že to ešte veľakrát spadne, teraz sa to stalo prvýkrát. Bola som v miernom šoku. Je to moje prvé bábätko tak som sa bála.

ariannazara
13. apr 2023

Bože mne môj malý toľko popadal😐🤣 gauč,postel ten vkuse sa niekde kotulal

226lenka
autor
13. apr 2023

@zenulkaaa
@zorkahorka
@terka224
@pehavcek
@andreatytler
@euka210
@nepic
@queeninthenorth ďakujem vám všetkým za odpovede. Som už pokojnejšia. Ma upokojilo aj to že nespadol priamo na plávajúcu podlahu ale na penovú podložku.

taktotedanie
13. apr 2023

Isla by som
Nedalo by mi to spat
Poucis sa, ze kde mas klast dieta nabuduce

lenkabanska
13. apr 2023

takých pádov ešte bude 🙂 prvý najviac vystraší 🙂)))