Prepichnutie bubienku

kikina84
25. jún 2015

ahojte .. prave som sa dozvedela ze mam zapal v uchu..uz mam dva tyzdne zalahnute v usiach,bolesti uší nemám..medzi tym sme prileteli aj z dovolenky..a prevdepodobne sa mi vratila choroba virosova..teda kopec hlienov..co so zavalenymi usami aj suvisi..Dr mi zajtra nasadi lieky,mam este priniest rengen a spominala nieco o prepichovani a vystriekavani usi,ak to bude nutne..Stretli ste sa s tym uz niekto? no ja som uplne nanervy z toho..Myslite ze by lieky mohli zabrat? alebo sa mam pripravit na najhorsie? mate s tym niekto skusenost? bolí to prepichovanie? ja mam panicky strach z prepichnutia,neviem co mam robit..hodte mi sem prosim nejake vase skusenosti..dakujem

fopka
5. júl 2019

@kikina84 moj syn ma s tym problem, ako nahle je nachladeny, vsetko mu zateka do usi. Napriek tomu,ze pekne fuka a nos je priechodny. Dostali sme sa do stadia, ze lieky uz nezabrali a kedze ma aj zvacsenu nos.mandlu,ideme v pondeloj na vyber a hned mu usi budu cistit, pretoze po 3 mesiacoch od posledneho prechladnutia stale nepocuje. Povedali mi,ze hlieny sa v usiach usadili a akoby zabetonovali. Tak sme sa vyhli prepichu,precistia mu usi,mozno aj prepichnu pocas vyberu mandli. Z rozpravania ale viem,ze prepich ako tak boli....zalezi asi aj od prahu bolesti, ci to bude pre teba bolave alebo len neprijemne

fopka
5. júl 2019

@katka26r tak u nas zvyknu davat stale tie rurky po takom zakroku usi ako pises a viem, ze stale upotornuju, ze neviwm kolko tam nesmie zajst voda, teda treba davat pozor pri kupani a pod.

fopka
5. júl 2019

@katka26r nas to iste caka v pondelok....bol bolavy syn po zakroku?

katkalubkova
10. júl 2019

Dobry den, bubienok sa prepichuje v mieste, kde sa velmi rychlo uzavrie. Myslim, ze uz na druhy den je zavrety.

katkalubkova
10. júl 2019

Co sa tyka hygieny, ked je rurka v uchu, nesmie sa tam dostat voda a co sa tyka prepichnutia, bez umiestnenia rurky, tiez by tam podla mna par dni voda nemala zajst.
Voda moze zajst len do zdraveho ucha, takze ani pri zapale a bolesti ucha! treba davat na to pozor.

zuzka0601
19. okt 2023

@fopka ahoj 🙂
Prosím ta ako to dopadlo s tým výberom mandlí a uškami? Môj syn s tým ma problém už rok - teraz bude mať 4 roky..už 3 krst mu prepichovali bubienok, teraz je už viac ako mesiac hluchý, máme tiež vyberať mandle a chcú mu dať tie trubičky do uši, no rok je na čakačke na operáciu. Prosím tá pomohlo to? Mám celkom z toho obavy, zajtra ideme zase k usnemu a myslím že to bude zase prepichnut bubienku. Ani si neviem predstaviť ako ho tam dostanem 🙈

fopka
20. okt 2023

@zuzka0601 ahoj. My sme boli už dávnejšie... Už som aj na to zabudla. Ale poviem ti, tak ako som sa tomu bránila a bola zásadne proti, že nepodlahnem tomu trendu vyberania, tak teraz na plné hrdlo poviem, že som to mala urobiť už dávno. Odkedy mal stiknutu mandlí, sme nikdy problém s ušami nemali, nachladnutia lahucka forma.... Ak vieš, že je tam problém ako píšeš, určite mu to uľahčí fungovanie... Co sa týka hadičky z uška, to sa spomínalo aj u nás, ale nebolo treba nakoniec

fopka
20. okt 2023

@zuzka0601 a po operácii sme večer už boli doma. Syn mal akurát bolesť hlavy v zátylku na ďalší deň, na to ta ale upozornia, že ak sa tak stane, tak pediater dá tabletky. Syn sa zostavil veľmi rýchlo, a bezproblémovo

zuzka0601
21. okt 2023

@fopka no ja sa tiež veľmi bránim lebo mám pocit, že keď nevedia čo s deckom tak hneď mandle von ale teraz som už na pochybách lebo vidím, že s tým ma reálne problém..my musíme kričať aby aspoň niečo počul :(