Privretý prst

elly753
2. apr 2014

dnes som si privrela prst - palec na ruke do dverí... au au.... dala som si na to flector náplasť, ktorá obsahuje analgetikum a protizápalové látky a natrela som to masťou bactroban,,, najprv to bolo fialové až šedé a teraz to tmavne,,, je to len modrina, ktorá sa môže vstrebať?alebo radšej bežať k lekárovi? ďakujem za každú radu

sissy27
2. apr 2014

@elly753 je to modrina a buď sa vstrebe alebo ti zlezie necht a narastie nový... lekár ti s tým nespraví nič...

kiwi82
2. apr 2014

ked si moja dcérka pricvakla prst, tak jej zmodral nechtík ale neodpadol ani sa nevstrebala modrina ale veľmi pomaličky to odrastalo.

ivett1
2. apr 2014

@elly753 aúúú... modrina sa ti vstrebe len v tej mäkkej časti t.j. kožička okolo nechta...pod nechtom sa ti bude posúvať smerom hore, tak ako ti bude necht vyrastať...
nášmu drobcovi sa podarilo niečo podobné...pricvikol si prst medzi zárubňu a vchodové dver...až sa mi zatmilo pred očami, keď som ich v pslednej sekunde "odrazila", aby sa nezatvorili úplne...to by ten prštek "neprežil"... ale, vďaka bohu, mal len preseknutú kožu a modrý necht ... asi pri ňom stáli všetci anjelici...cca polroka mu to "mizlo" ... narástol mu nový necht😉
PS: bactroban nie je náhodou atb masť na kožné poranenia...?...nemáš viditeľné rany, tak asi by bola lepšia len masť, ktorá obsahuje anlagetikum a pôsobí protizápalovo...to je len môj názor😉

elly753
autor
2. apr 2014

@ivett1 a drobcovi to normálne postupne odrastalo, či? no pri okraji nechtového ložka to mám odraté práve od dverí, preto som si radšej dala aj ten bactroban,,, tu naplast čo som si dala ma v sebe analgetikum a protizapalovu sučast... no na začiatku to ani tak nebolelo ako teraz 4 hodiny potom... veru au au au...

ivett1
2. apr 2014

@elly753 áno, postupne mu to odrastalo... teraz má už normálny necht ...aj prst😀 ... a určite si to ešte natri, alebo si daj tú náplasť, lebo ťa to bude bolieť - taká "pulzujúca bolesť" a večer ti aj viac opuchne ... nášmu ešte zaberal studený obklad ...(taký ten gélový - mám vždy v chladničke pre prípad)

elly753
autor
2. apr 2014

@ivett1 ja som už na tom mala mrazený hrášok :D aj sa roztopil,,, no presne si to opísala, taká pulzujuca bolesť, teraz to veru bolí ako sviňa, predtým som poriadne ani nevedela, že som si čosi urobila,,,,

ivett1
2. apr 2014

@elly753 tak, už viem, čo budete mať dnes na večeru😉😀

1104
2. apr 2014

@elly753 ja som si tak raz privrela prst do dverí mala som tam aj otvorenú ranu. Tiež má to veľmi bolelo nakoniec po týždni som išla k lekarovi a mala som zlomenú špičku prsta. 3 tyzne som to mala v sadre. Odporúčam radšej ísť k lekárovi pre istotu.

merickat
17. aug 2014

Ahojte, ja som si presne takto privrela palec do dveri od auta, v momente zcernel a opuchol, modriny mam aj na brusku prsta. Kedze sme boli na ceste a domov sme dosli az o niekolko hodin, prva pomoc bola iba studena voda a chladene napoje..lenze to bolelo jak fras a tak som googlila a dogooglila sa k tomu, ze ho treba prepichnut a nechat krv vytiect. Bolest bola tak silna, ze som si necht prepichla vydezinfikovanym vrtakom a ihlou..krv tiekla, tlak a bolest ustupili...najlepsie rozhodnutie mojho zivota 🙂 citim si ho iba trochu ale radsej to mam este zalepene a zaviazane a repikujem a dezinfikujem...verte mi, prepichnutie neboli vobec a nechtu sa velmi ulavi 🙂

mamazem
27. aug 2014

Na taketo pripady sa nam neuveritelne osvedcil Artrin krem - aj na akekolvek modriny a dokonca hrce na cele napr. u deti 🙂 Hrca na cele synovi z vecera do rana uplne zmizla a neurobila sa ziadna modrina. Posobi aj proti bolesti a velmi rychlo, odskusane... Artrin krem je poklad. Pozrite u nas na mamazem.