Prvá pomoc pri popálení, aby sa neurobil pľuzgier

luckalukas_1
20. máj 2021

ahojte, viete mi poradit nieco z lekarne, idealne nejaky sprej ako prva pomoc pri popaleni, aby sa neurobil pluzgier?
na drobne popaleniny, pri vareni napr. popaleny palec, ruka...

ckocka
20. máj 2021

Nič z lekárne mi nepomohlo tak ako aloe v kvetináči.

terezka1947
20. máj 2021

Naj prva pomoc pri beznych popaleninach-dat popalenu cast pod prud ladovej vody a vydrzat cim dlhsie,aj 15min.
Nevytvori sa ti pluzgier,resp.ked nahodou,velmi malilinky. A neostavaju ani neskor flaky na kozi.
Overene u mna od popalenim horucim olejom,zec cokolvek bezne.
Tip zachranara.

simka2020
20. máj 2021

@luckalukas_1 mne pomáha keď si na popaleninu dám horcicu najlepsie z chladnicky, raz mi to poradil jeden kuchár že tam len toto dávajú 😂 ale zatiaľ to zabralo nikdy som nemala pluzgier ani flaky a raz som sa ozaj škaredo obarila

patka06
20. máj 2021

@simka2020 to nie je horčicou, ale tým chladom
@luckalukas_1 najúčinnejšie je chladiť prúdom studenej vody alebo priložiť čokoľvek studené, prípadne cez tkaninu ľadový obklad

simsalabim
20. máj 2021

@luckalukas_1 ialungen plus je top 👍

zuzana1688
20. máj 2021

@luckalukas_1 Ahoj my máme overený Fenistil 🙂

botka19
20. máj 2021

@luckalukas_1 water jel, hydrogel a na ohranicene popaleniny existuju specialne naplaste,ktore urychluju hojenie 🙂

lemra
20. máj 2021

@luckalukas_1 med hneď ako sa popal8s. Mam to odskúšané. Funguje parádne.

obcanka123
20. máj 2021

@luckalukas_1 ahoj, najlepšie hneď dať po studenú vodu. A potom natieram sudocrem 👍 to je topka 👍

vavaska
20. máj 2021

Ja môžem z vlastnej skúsenosti, okrem aloe, poradiť obyčajný zemiak - najskôr samozrejme schladiť popáleninu studenou vodou a potom - podľa rozsahu priložiť plátok zo surového zemiaka, alebo ak je popálené miesto väčšie, tak aj nahrubo nastrúhať, zabaliť do gázy a tak priložiť... samozrejme nesmie ísť o vážne popáleniny, ale také " bežné domáce."
Ja som si kedysi poriadne obarila nohu horúcou vodou vo vani a ten zemiakový obklad mi krásne vytiahol tú pálivú bolesť, miesto schladil a nemala som žiadne pľuzgiere ani fľaky... 🙂