Rozbitá pera trojročného chlapca z vnútornej strany

jezzka
20. apr 2020

Ahojte malý dnes spadol (má 3roky)a rozbil si peru z vnútornej strany od kútika až k licu . Rána je tak 7mm ,napuchlo mu líce a plakal že ho to boli ..prestal až keď zaspal..neviem čo mu mám NATO dať
.či vôbec niečo ? Poraďte ak viete ďakujem veľmi 🙂

janinah
20. apr 2020

už nič,tesne po úraze studený obklad

jezzka
autor
21. apr 2020

@janinah to si nedal ani chytiť ..v noci spal ale vstal pred chvíľou a plače že ho to boli ... Neviem či hobtak boli to že to musí stipat ale bojím sa aby tam nemal niečo zlomené. Ale skôr to bude tá vnutorna rána len stále plače ...

inulienka11
21. apr 2020

Ahoj, môj tiež spadol, keď mal tri roky, ale tak, že so rozťal celý vrch zvnútra a zarazil si predný zub do ďasna. Hornú peru mal ako káčer, išli sme na pohotovosť, kázali dávať na to repík.

jezzka
autor
21. apr 2020

@inulienka11 super ďakujem

prabinka
21. apr 2020

Treba na to dávať obklady a repík je skvelý na zacelenie rany. Betadine je fajn dezinfekcia lebo neštípe a tak isto rana aspoň trocha zmeravie

gertrudka222
21. apr 2020

Uvidis, ze sa mu to velmi rychlo zahoji, tieto rany to tak maju. Obkladiky su najlepsie a dost zmiernia aj bolest. Neboj vsetko bude zachvilu zahojene

jezzka
autor
21. apr 2020

@gertrudka222 ďakujem baby

vlocka2506
21. jún 2020

@inulienka11 prosim ta a ako zubok?vcera mi dcera(2,5r) spadla z odrazadla na pusinku.pera ako po botoxe🙈zvnutra to ma zmodrate a nasla som jej akoby pluzgieriky.neda sa mi na to poriadne pozriet,lebo je to napuchnute.mam obavy,aby nemala nieco zo zubkami😣vam nieco robili so zubkom?volala som.len nasej dr.,tak len studeny obklad a vyplachovat harmancekom.pripadne skocit na zubnu pohotovost,ktorej sa strasne bojim😭taketo to ma,kvalita nic moc,kedze tazko sa foti.vopred dakujem za odpoved.

jezzka
autor
21. jún 2020

@vlocka2506 ahoj malého to za tri dni prešlo.ale iba repík a v lekárni betadine dezinfekcia ...tiež to mal takéto asi aj horšie ...zúbky sme neriešili keďže sa sťažoval len na stipkanie ..pockala by som ešte dva dni a uvidíš

vlocka2506
21. jún 2020

@jezzka a ako ste oplachovali?na striekacku?mala sa dost boji ked jej chcem nieco s pusinkou robit😖

oliali
21. jún 2020

@vlocka2506 nas syn si narazil hornu peru aj so zubkom ked mal 3..zubok ma trosku posunuty, mensi a do siva sfarbeny... zubarka nam povedala ze pri silnom naraze tie zubky mozu odumriet, v podstate sa s tym nic neda robit len pockat kym sa vymenia... ak jej zmenia zubky farbu tak to moze byt aj vas pripad

jezzka
autor
21. jún 2020

@vlocka2506 jaj no ja som nemala problém malý si vie vyplachnut ustocka ..dali sme mu to do pohárika ktorý používa pri umývaní zúbkov a nemal problém vyplachnut ..máš to ťažšie no...namáčať a prikladať jedine ..ale neboj to prejde ..a papať chce?

vlocka2506
21. jún 2020

@jezzka na ranajky mala harmancekovy caj a piskoty,tak sme to nejak dali.teraz som jej davala vyvar s rezankami a po 3.lyzicke sa rozplakala,cize nic😞no nastastie je este kojena,aj celu noc nas to zachranilo🙏inac by bol ozaj problem.skusala som jej dat repikovy obklad na gaze a ani prilozit k puse mi nedovolila,zase bol plac😖dufam,ze aj bez obkladov sa nam to zahoji,len aby tam nebol nejaky zapal.ked sa stal uraz,tak som jej len cistou vodou umyla a potom studeny obklad na pusu,kym spolupracovala.no uvidime co bude dalej...stale som z toho vystrasena a mm uz ani som nou nerozprava😣🙆jasne,za vsetko mozem ja😢

jezzka
autor
21. jún 2020

@vlocka2506 ak bude zajtra lepšie tak by som počkala ešte jeden deň .a až potom išla k lekárke ale neboj bude dobré ..

inulienka11
22. jún 2020

@vlocka2506 ahoj, zub sa asi po roku vytlačil naspäť von, boli sme aj u zubára, ale nespravil s tým nič, že len čakať. Teraz už má trvalý zub a nemá žiadne poškodenie. Malý mal vnútornú peru rozbitú aj ďasná rozťaté po celej šírke.Pomohol harmanček.

vlocka2506
22. jún 2020

@jezzka
@inulienka11 dakujem vam baby😘kiezby chcela viac spolupracovat,aby som jej mohla dat repik,ci harmancekom vyplachnut.ako ste boli na to s jedenim?my zatial len piskoty a harmancekovy caj+kojenie,ale mam pocit,ze je to malo😞niekedy jej tak skvrka v brusku,len sa boji nieco zjest😢snad aspon dnes zje polievku.po akom case mozem ocakavat,ze bude jest lepsie,aj kolac,chlebik,bez korky?

@inulienka11 tesim sa,ze vam to dobre dopadlo zo zubkom.tak pockame,kym jej to uplne odpuchne a az potom skocime k zubarke.nech pozrie,co a ako.dakujem.