Seklo mi v krížoch, hľadám dobré rady.

solange7
22. apr 2020

Cauko ludia. Dnes rano som sa naciahla po hodinky a seklo mi v krizoch. Krize ma boleli uz cca dva tyzdne, preto som nevykonavala namahave cinnosti, max nevyhnutne veci v domacnosti atd. No dnesnym dnom som uplne skoncila. Dala som si flector prasok proti bolesti, a neviem co dalej. Lezim na chrbte ako lazar a neviem kedy budem schopna dostat sa z postele. Mate pre mna nejake tipy a triky? Mam 32 rokov, to uz je vek, kedy ludom bezne seka v krizoch? 🙂

eluveitie31
22. apr 2020

@solange7 Dobrý je novalgin, dorsiflex, suché teplo a ležať kým je akútna bolesť. Potom ak to prejde prevencia - cvičiť a dávať pozor na prievan, nerobiť prudké pohyby. Mávam to pravidelne, ale tak, že skončím na pohotovosti, kde ma napichajú.

eluveitie31
22. apr 2020

@solange7 A ešte mám aj takého ježka (pichlavý koberček) - ten mi subjekt. pomáha. Možno len tým, že prerazí jednu bolesť druhou🙂

pribinak
22. apr 2020

Ak máš doma fén, tak suché teplo je super. Vyfenovat tu boľavú časť.

andreah70
22. apr 2020

@solange7 robila som to isté ako píše @eluveitie31 (aj ježka mám doma) vždy na chvíľu pomohlo ale "seknutia " sa mi vracali pravidelne aj viac krát za rok ...........teraz už 3/4 roka cvičím SM systém a ten mi pomohol najviac , nevravím že ma občas chrbát nebolí, ale seknutá som odvtedy nebola

solange7
autor
22. apr 2020

@eluveitie31 boze, tomu chronickemu procesu sa chcem vyhnut. Myslis, ze mozem lezat aj na boku pripadne na bruchu? Alebo si tym skodim? To ma boli menej. Som teraz komplet zufala 😀 neviem co so sebou od bolesti.

solange7
autor
22. apr 2020

@pribinak uz hypnotizujem fen, zrovna dnes rano som si si ho polozila na poličku v spalni 😀

eluveitie31
22. apr 2020

@solange7 Mna keď to akútne bolí, vôbec neriešim v akej polohe ležím. Som v takej, aby ma to bolelo čo najmenej. Ja sa nemôžem vtedy ani otočiť. Ja mám aj taký vyhrievací pás na kríže, tak to dávam do postele. Ale ja som si všimla na mne, že tieto seknutia mávam v dobe, keď mám veľký stres. Neviem, čo to môže súvisieť. Ale môj tvrdí, že ano, lebo telo v strese stuhnuté a stačí nesprávny pohyb a je to. U mňa to naozaj tak asi bude.

chrobacik41
22. apr 2020

@solange7 novalgin, dorsiflex ( neviem či ich máš tieto su na predpis) a ešte guajacuran tento mi pomôže vždy keď mám zalezany krk aj pri seknutých krížoch, tento sa dá volne kupit v lekárni. A suché teplo.drzim palceky nech ti to čoskoro prejde. U mňa väčšinou tento stav s krízami trva týždeň niekdy aj dva.a ešte som zabudla skús aj sumive magnezium. Moja mamina je zdravotnicka a keď mi zarába infuzku tak dáva novalgin magnezium a guajacuran do infuzky. A to.mi väčšinou sa uľaví. Tak sa drž 🙂

eliska13
22. apr 2020

@solange7 Guajacuran je bez predpisu a velmi pomoze

halienka
22. apr 2020

no ak ťa už seklo, tak teraz to bude trvať pár dní kým to povolí, len lieky od bolesti, lieky na uvoľnenie svalstva ( Dorsiflex, Mydocalm), suché teplo - skôr by som vyfénovala uterák a ten si priložila na kríže, nie priamo fénovať telo, ak je to moc zlé zavolať pohotovosť, oni to opichajú injekciami aby to trochu povolilo, ale taký týždeň čakaj že budeš mimo bežných činností. A ležať, oddychovať.

katenka2
22. apr 2020

@solange7 teplo, teplo a ešte raz teplo. A magnezium - dlhodobo. Osobne nedám dopustiť na ovčie runo, neraz aj v lete chodím s pásom z ovčieho runa cez kríže. Poradila mi to priateľka, zdravotná sestra a fakt to pomáha, vyskúšaj

solange7
autor
22. apr 2020

Baby dakujem za rady, ja len tak vseobecne odpoviem. Guajacuran beriem ten je perfektny (aj na nervy 🙂 ) manzel mi priniesol flector rozpustny prasok, magnezium, vitamín B a hrejive naplaste. Po 2 hodinach som sa sama postavila z postele a zvladla som chodit, povolilo to. Cely den samozrejme poctivo lezim ako polienko a kurirujem sa. No ale stastna z toho veru niesom, taketo problemy 😀 ach, no na nervy fakt.

solange7
autor
22. apr 2020

@eluveitie31 ja som posledny mesiac tak vystresovana, ze som si takmer ista ze je to z toho. Takze citim s tebou 🙄😀