Úraz 7 týždňového bábätka

allennaalli
30. sep 2018

Ahojte maminky, v sobotu sme mali úraz. Máme 7 týždňové bábätko. Nechce byť sama cez deň v postieľke a dávame si ju cez deň do obývačky na gauč, ktorý sme roztiahli, aby náhodou nespadla. Okolo obeda som ju uspala a dala do obývačky, že idem variť nech ju manžel postráži. On odbehol do kuchyne a ked sa vracal, zabudol že je tam položená v zavinovačke a išiel akoby stúpiť na gauč kolenom a zvalil sa na ňu (nie celú) ale niekde v oblasti bruška akoby išiel klaknuť. Keď som to videla myslela som, že sa zbláznim. On bol asi tiež v dobrom šoku, lebo si ani nepamätá ako silou ani kam presne. Malinká sa pri tom ani nezobudila a nezačala ani plakať. Leteli sme na pohotovosť, kde nás uistili, že všetko je v poriadku, že hýbe ručičkami, nožičkami, urobili sono brucha a povedali že ju máme sledovať. Aj tak sa neviem ukludniť a stále na to myslím. Príde mi to uplne psycho, že toto sa nám stalo, počula som o rôznych pádoch, ale toto mi príde úplne absurdné a ešte našou vinou :( Zažili ste niekto niečo podobné, alebo pád z výšky? Nemôže mať následky až časom? Lekári nás uistili, že všetko je v poriadku, že ved ani neplakala, že sa ani nezobudila, tvrdia že zavinovačka musela pád utlmiť. Ale aj tak mám strach aby nemala z toho následky do budúcna.

pieksamaki
30. sep 2018

@allennaalli
Ahoj.je nedela.24 hodin Po nejakej udalosti uraze..nezobudila sa...neplakala...naozaj sa nemusis bat...nasledky by sa prejavili zvracanim alebo podobne.zavinovacka naozaj utlmuje....Sami ste sa uistili tym.ze ste to nebrali na lahku vahi.ale isli do nemocnice....klud.upokojte sa a uzivajte materstvo.

pribinak
30. sep 2018

Ale ved ziadny úraz sa nestal. Počkaj ked budete mat druhé, a to staršie ho bude objímať a stiskat. Take prejavy lasky, ze to babo aj popuci a pridusí.
Babatka vydržia ;)
Keby ju kolenom udrel do hlavičky, to by bolo ine. Ale toto je len taka nehoda.
Uvidis bude OK ;))

mirka17
30. sep 2018

@allennaalli ja ti dám len jednu radu, vždy si spomen ako cestou prišlo dieťa na svet. A nie je ani polámené, ani nič, takže klid. Bude veselšie.

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
30. sep 2018

@allennaalli davajte dieta spavat do postielky, naucite sa ze kezdy ma svoje miesto. My sme mali pre tento pripad dve postielky: jednu v spalni, druhu v kuchyni, aby som deti mala na ociach, aj oni mna. Potom, ked uz sa bude plazit po celom byte, tiez budete musiet davat pozor, aby ste ju nepristupili.

renatka100
30. sep 2018

@loliki my sme mali kolisku v obyvacke a kuchyni a postielku v spalni. Nikdy sme nedavali len. Tak niekde. Mame 7 rocnu malu a to by bol uraz hned na svete. Ale ako pisu puz baby predo mnou nic sa nestalo keby ano bolo by to vidiet na kozi - modriny a pomliazdeniny.

marseillefan
30. sep 2018

Tipnem si, že je to vaše prvé dieťa 🙂 My sme pri prvom boli tiež prestrašení pri každej somarine 🙂 A áno, popadali nám deti... z postele sa skotúľali asi 3 krát, raz bol dokonca malý vo vajíčku a manželka si vajíčko dala namiesto vaničky kočíka a ono sa to uvoľnilo, vanička sa otočila hore nohami a malý vo vaničke spadol na chodník na hlavu. Tiež sme pár krát utekali na pohotovosť a nič sa nestalo. Keď sa nám potom skotúľala z postele malá, už sme len skontrolovali to, čo nám pred tým kázali doktori - dobré signály sú, že sa dieťa hneď rozplače, potom, že sa utíši a potom negrcá. Áno, vaše sa nerozplakalo, ale to bude zrejme preto, že sa mu ani nič nestalo...

anemone123
1. okt 2018

@allennaalli ja viem ze to je tazke, ale upokoj sa, mate male babatko, zvykate si na novu situaciu, vsetko vas vyplasi, lebo neviete co robit, ako reagovat... uplne to chapem, presli sme si tym vsetci s prvym dietatom. Ste unaveni, mozno nevyspati, neda sa byt kazdu sekundu na 100% v strehu. Taketo drobne urazy su bezne, aj nam maly spadol z postele a citila som to ako totalnu neschopnost a zlyhanie z mojej strany, ze som take nieco dopustila. Ked bude mala vacsia, pohyblivejsia, zacne lozit a chodit, budu vseliake drobne bolacky kazdu chvilu a je to uplne normalne 😉. Takze klud, odsleduj si chvilu malu ci normalne papa, kaka, spi... ale ked vam v nemocnici povedali, ze je vsetko ok, tak sa nemusis bat.

nkem
1. okt 2018

Boli ste to skontrolovat a je to v poriadku, nevycitajte si to stale, ako maminky nadomnou napisali, urazov este len bude, deti su dobre stavane, zvladaju veci lepsie ako dospely. U nas bol kriticky cas narodenie druhej dcery, stacilo sa otocit chrbtom a vacsia uz bola skocena na nej. Raz jej ako babatku skakala po chrbte, ako keby jazdila na koni a mala revala ako tur a to stacilo iba na zachod ist.. Ironia je, ze je silnejsia a vyskou skoro ako starsia, asi jej dala dobry trening😬 Hlavne si nevycitajte tie urazy medzi sebou ako rodicia 🙂

allennaalli
autor
4. okt 2018

Ďakujem všetkým za podporu. Pomohli mi vaše slová. Brali nám ešte krv a moc, výsledky su našťastie v poriadku.