Vyskočené jabĺčko a zlomenina

risoriskoveronka
13. feb 2019

Dobry den. Chcem sa spytat. kto mal uraz jablck ako ste chodili ked vam dali dole dlahu ? Nebali ste sa prveho kroku ? Ake to bolo.

17juraj17
13. feb 2019

@risoriskoveronka Fuuuuuj to musel byt ale hnusny pad. To sa ako podarilo ak to nie je tajne.

lubina
13. feb 2019

@risoriskoveronka ja som mala vyskocene jablcko, ale nemala som ziadnu zlomeninu este ku tomu, nastastie. Napravili mi to bez narkozy, co bola neskotocna bolest. Nohu som mala v orteze cca 6 tyzdnov. Najskor som to mala na 30 stupnov a potom asi v polovici to dali na 60 stupnov. Samozrejme bola som na barlach a aj ked som si mohla postupne tu ortezu dat cez den aj dolu, ked som sedela a trosku s nohou trenovat svaly, aj tak som sa bala zacat na nohu stupat...neviem co by este bolo k tomu zaujimave dodat?
Rehabilitacia mi tiez trvala par tyzdnov

ufatess
13. feb 2019

Tak isto to nebude príjemný pocit ale neboj sa to rozchodíš 🙂

monismie
13. feb 2019

to vacsinou davaju normalne do ortezy aby sa to nehybalo a mozno bude aj operacna potrebna. to ti nespominali?

evina2
10. feb 2022

@lubina ahoj prosím ťa bolelo ťa to koleno keď si ho rozcvicovala? Ja som mala zlomeninu pod kolenom tam ako sa spája Fibula a tibia na malickovej strane. Mala som 4 týždne sadru a 4 týždne ortezu s teraz 4 týždne aj ortezu ale doma si ju mam dávať dole. A rozcvicovat na 90. Keď ohynam koleno boli má na tej opačnej strane. Neviem či je to normálne. Či to boli preto že som dlho mala nohu v jednej pozícii. A k tomu mam aj reumu. Tak sa bojím že tam ešte niečo budem mat meniskus alebo väzy. Ale keď som vravela Mudr takí povedal že koleno je v poriadku. Či to môžu byt šľachy. Ja už neviem. Zdá sa mi že niekedy to už menej boli ale boli. Hlavne keď ležím a zohynam v kolene nohu. Keď sedím tak to ide trosku ľahšie ale boli. Neohnem ju ešte úplne na 90. Tiež sa bojím ako začnem odstupovať na ňu. Neviem ešte ani nohu v kolene prepnúť- úplne vystrieť. Zdvihnúť pätu na posteli. Odlepiť pätu z postele. Ako dlho ti trvalo kým si začala chodiť. Už chcem veľmi chodiť a bojím sa. Aj chodidlo som si zohnala. Lebo na barlách ja nevladzem. Čiže som vôbec nechodila tie 3 mesiace. Ďakujem.

lubina
10. feb 2022

@evina2 no ja som ten uraz mala v 2019, uz davnejsie teda. Ale ano bolelo ma to rozcvicovanie. Aj na rehabilitaciu som chodila dost dlho, myslim, ze skoro dva mesiace, presny pocet dni uz neviem. A aj mi potom to koleno opuchalo. Ale rozcvicila som. Teraz ma uz neboliava, iba ak ozaj urobim velku namahu, daco ako dlha chodza, niekolko km naraz....CHodit som zacala ked mi dali dolu ortezu natrvalo, ale este som aj tak mala nejaky cas franczuske barle.

lubina
10. feb 2022

@evina2 zle som napisala, nie 2019 ale 2016 som mala ten uraz, sorry, poplietla sa mi 9 a 6. Ale neboj sa to rozcvicis, mozno to bude dlhsie trvat, ale da sa to postupne do poriadku.

evina2
11. feb 2022

@lubina ďakujem ti krasne. Pevne verím že sa to dá do poriadku. Asi chcem veľa aby už po 4 týždňoch som vedela hýbať kolenom bez bolesti.