-mesačné dieťa odmieta jesť

enika17
10. aug 2021

Milé mamičky, prosím Vás, poraďte mi, čo mám robiť? 18-mesačné dieťa mi odmieta jesť, veľmi málo papá, aj čo predtým zjedol, teraz už ani to nechce. Keď ideme jesť, normálne až je nervózne, ja už neviem, čo mám robiť. Okrem zemiakového pyré nič nezje na obed a už ani chleba nechce a rožok. Som z toho už fakt mimo. Ďakujem za každú radu.

pribinak
10. aug 2021

@enika17 však skús rozpísať čo papa na raňajky, desiatu, obed a olovrant a večeru

katulastraka
10. aug 2021

@enika17 skus ho nechat nech sa ozve ked bude hladny, nepuc do neho nasilu jedlo. Mozno ho odradzas tym, ze ho nutis. VSak ked bude realne hladny zje hocico :D

ewelinka21
10. aug 2021

@enika17 ahoj, nejdu mu zuby? Nam ked idu zuby, tak nic neje dokonca ani to co jedol predtym a ani jeho oblubene jedla...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
10. aug 2021

Môj má 16 mesiacov a bol ukážkový jedák. Pekne od polroka zjedol, čo som mu dala. No idú mu teraz očné zuby a vidím na ňom, že aj by jedol, ale trápi sa kusanim. Tak mu dávam mixovane, alebo polievky. A pije teraz často mlieko. Tiež ma dní, že len plače a nechce nič, mlieko však vypije stále.
Ja nie som zástancom toho, že dieťa treba nechať vyhladovať. Treba mu ponúknuť niečo, čo vieš že zje. Hoci aj jogurt, ten netreba kusat, zemiakovú kašu, keď ju má rád, krupicu, polievky. Skúšaj.

elizabet173
10. aug 2021

@enika17 môže to byť zubami, kojíš ešte? Alebo pije mlieko z fľaše? Aj to zvykne deti veľmi zasýtiť. Nenúť ho, len dbaj, aby dostatočne pil, nalož jedlo vám, sadnite si a jedzte, možno sa zo zvedavosti pridá. Ak prospieva, ani pár dní o pár hltoch mu neublíži.

katkasmacka
11. aug 2021

Pokial predtym papkalo tak by som si myslela ci to nie su napr.tie zuby,moze aj na neho nieco liezt...mne sa stalo tiez ze mi nechcel papat varene,potom sa za pol dna vykakal a zas papal. Urcite by som ho nenutila,ak je nieco co mu chuti,co vies ze spapa,kludne mu daj...len mozno teda davaj viac mliecka a vodu...pokial to trva 1-2 dni urcite sa mu nic nestane...a je nervozne lebo citi ze aj ty si nervozna...ja nasho niekedy ked mi nechce papat za stolom vezmem napr.do izby,citame knizku s autickami a pri tom ho nakrmim a ani si nevsimne...drzim palec

bambulka1105
24. aug 2021

@enika17 my mame momentalne to iste :( ., mame 19m synceka.,,tiez vsetko odmieta., rano si da jogurt, desiata ovocie ako kedy alebo vajickovy chlieb., na obed vyvar ak je ina polievka tak nic nechce ., niekedy suchu ryzu., maso vobec neje ., zemiaky vypluva.,,.,poobede vyzivu na veceru krupicu, ale nie vzdy., a pred spanim UM Sunar., a tak v noci dobieha budi sa place, ze je hladny.,., uz by mal asi aj celu noc prespat a za 19mesisvov asi len 3x prespal celu noc., budi sa 2-3x a len mlieko pyta.. len mam pocit, ze ked v noci pije casto mlieko cez den uz nechce preto jest., som zufala :( ., este som myslela, ze ci mu nechyba nejaky vitamin a preto neje 🤔., pretoze, zubky ma uz skoro vsetky akurat posledne druhe stolicky mu chybaju, ale tie vychadzaju medzi 2-3rokom., pozerali sme a neidu mu tak uz nevieme ako dalej 🤔