10 mesačná dcéra odmieta ísť na ruky starému otcovi

16. apr 2021

dcerka ma 10mesiacov a odmieta ist na ruky staremu otcovi ktoreho videla casto a nemala s tym problem. ked je u mna na rukach aj s nanho usmeje ale dotyk neznesie. inych ludi nestretavame kebo korona. aku separacnu uzkost mli vase pocas korony narodene deti?

deti95060810
16. apr 2021

mala len jedna dcéra, resp. bola u nej tak výrazná že zatienila aj úzkosť u ostatných.
Dcéra revala deň - noc, ani jesť , ani spať, miesto priberania chudla.
Začalo to v novembri - dcéra mala 5 mesiacov a skončilo na jar v apríli. Vtedy som povedala že nechcem už nikdy žiadne dieťa - žiaľ neskoro....

deti95060810
16. apr 2021

prečo zmenili nadpis keď sa pýtaš na separačnú úzkosť...🙄

leuska15leuska15
16. apr 2021

Moja ma 7 mesiacov a je to to iste. Chce byť iba so mnou, odmieta aj manžela aj mojich rodičov 🙂

nikpa
16. apr 2021

Syn robil toto potom čo uvidel moju mamu v klobúku, zľakol sa jej v ňom a potom ju zopár týždňov odmietal...

tosomja
16. apr 2021

Môj má rok a mesiac. Od narodenia sme neboli s nikým. Pôjde jedine k dcére, ktorá má skoro 11rokov, a k tatikovi, ktorý chodí na 2mesacne turnusy do zahraničia, čiže prvé dva dni ma problém byť s ním sám. Ináč keď je mne na rukách, alebo v kočíku, môže sa k nemu prihovoriť hocikto, dotknúť už nikto.

zuvelyn
16. apr 2021

Moje dieťa nemalo žiadnu sepatacnu úzkosť, bude mat rok. Neizolujem ho on iných ľudí. Niekedy ma zlú náladu a mrnci ked nie som na dohľad, ale väčšinou ho to prejde po chvíľke. Od narodenia je zvyknuty tráviť vela času aj s inými ľuďmi ako iba so mnou.

luccija
16. apr 2021

Tak asi je s ním málo je to úplne bežná vec.Niektore deti robia doslova hysaky.Moja nemala nič také bola voči cudzích skôr ostychava, ale nie ustráchana.Deti treba spoznávať aj s druhými dovoliť sa prihovoriť na prechádzke a pod...ak je len s tebou a mužom nie je to dobré, ale ide do veku kedy bude spoznavat aj iných a postupne sa odtrhavat a viac veriť sebe.Najhorsie je byť úzkostlivy na dieťa na to daj pozor deti potom veľmi trpia

ivangeline
16. apr 2021

Ani moja nechce dedka a tetu.. ale nie vzdy. Obcas nema problem. Aj na ruky a aj sa pohrat.. Ale ma rada babku,k nej na ruky aj hned... xD A to sa vidime kazdy tyzden. Ma rok.

whatever1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. apr 2021

@luccija nie som uzkostliva. praveze som ju nechavala.aj uplne samu so starymi rodicmi ked sa este dalo. ona stareho otca vidavala skoro kazdy den
nechala sa ponosit zahrat sa. nemala problem u lekarov. nechala sa ponosot na rukach zabavit a teraz 10mesiacov akoby utalo ani len prstikom pohladkat hned stres strach a nervy a plac. ja rozumiem ze to je len odbobie len uvazujem kolko bide trvat a ako ho zmiernit resp. ulahcit pre nu

autor
17. apr 2021

@deti95060810 velmi hlupo mi zmenili nazov temy nerozumie. preco to robia... zaujima ma separacna uzkost ako taka a nema proboem s jednym clovekom ape s ludmi vseobecne

jarnajar
17. apr 2021

Toto ako prišlo, tak odíde. Má to v nejakom veku väčšina detí, buď tak reagujú všeobecne alebo len na niekoho. Nemá to nič so súčasnými obmedzeniami. Moja to mala v 18 m., druhých starých rodičov menej pozná a nonstop celú návštevu sa mi schovávala v náručí. Aj pri iných to vtedy robila, ale najviac pri nich. Prešlo to a podľa mňa čím menej to riešiš, tým rýchlejšie to skončí. Nenúť ho, pritúľ a normálne sa bavte ďalej 🙂

deti95060810
17. apr 2021

ja by som im tam napísala, lebo nadpis je o inom a otázka zas o niečom inom...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vofka
24. okt 2021

Ahoja, moja dcerka (nar.10.10.2019) je rovnaka, zacalo to asi ked mala 6mes, nikto nemoze ani len pozriet. Hned plac strasny a smrt v ociach. A deti asi uplne najhoršie znáša. Korona-nekorona,vonku sme boli kszdy den, aj na ihrisku, aj v hernicke, absolutne nikdy som ju neizolovala od society. Okolo 18m dostala taky blok, ze ani na ihrisko nechcela chodit. Akonahle bol 5m od nej clovek,nechcela ist ani na šmyklavku. Ked bola na smyklavke a 5m od nej sa niekto zjavil, bola schopna skocit strmhlav dole len aby bola rychlo prec,kludne by sa aj dolámala. S panikou uplnou. Teraz mala 2 roky a TROŠIČKU sa to lepsi, hlavne ked je so mnou. Na muzovi lipne strasne ale myslim ze predsa o kusok viac sa pri nom boji. Uplne najviac hystericka je s mojou mamou. Robi pokroky kazdy den, ale za "bežné" dieťa by som ju neoznacila. A podla mna to ani neni separacna uzkost. Proste nema rada ľudí a uplne najviac mladsie deti. Z tych ma hrôzu.