10 mesacne dieťatko všetko skúma nechtíkmi.

ssimona18
2. dec 2019

Ahojte dievčatá chcem sa vás opýtať, takú vec, mam malú 10 mesačnú dcérku a ona rada chytá alebo skúma stále niečo.Napríklad máme gauč a ona ho akoby škrabkala nechtíkmi, alebo ked je na posteli tak po tom posteľnom prádle zasa ručkou ho akoby škrabala chytala.Alebo skrinu takto skúma,povrch skrine.Ako mne sa to nezdalo divné ale niekde som čítala že autisti takto skúmajú veci.Robia to aj vaše deti či nie??

veronica_nyx
2. dec 2019

@ssimona18 preboha nestras moja bude mat 7m a robi to iste 😬 urcite viac znakov by tam bolo...

ssimona18
autor
2. dec 2019

@veronica_nyx vazne to som rada 🙂 tak myslim že to nerobí iba moja mala 🙂

asia83
2. dec 2019

@ssimona18 Normálny prejav daného vyvinového obdobia. Priveľa informácií, diagnóz a takto to potom dopadne. Matka určí diagnózu bez odbornosti svojmu chúďaťu nemľuvňaťu.

ssimona18
autor
2. dec 2019

@asia83 ako vieš všade takého info, tak človek sa bojí, preto sa pýtam 🙂

bociandy
2. dec 2019

Ahoj, ja len tak, ze dcerke by sa mohli pacit knizky “touch & feel”, su to krasne knizky pre najmensie deticky, kde na roznych obrazkoch su rozne povrchy, presne preto aby ich deti mohli skumat. Vyskusajte🙂

siska53
2. dec 2019

@ssimona18 jezis, jasne, ze robili obaja! Ani jeden nie je autista.

denuss
2. dec 2019

ja mam autika a aj 2 zdrave deti. autik to nerobi/l, zdrave rocne dietatko ano😀takze zas dalsia zavadzajuca informacia o autistoch, radsej take clanky necitaj...pri autistoch ide o dost zavaznejsie priznaky ako ocny kontakt, komunikacia, socializacia..je fajn vediet o tom viac, nikdy nevies, kedy autistu stretnes a je fajn vediet preco reaguje inak na podnety, ako mu ulahcit zivot, neodpisat matku, ze si nevie vychovat dieta..narazam na to, ze vela ludi spomina autizmus a ani netusi, co to je, co to obnasa, ale dostupnych relevantnych informacii je uz dost..

777januska777
2. dec 2019

@ssimona18 no na mojom boli autisticke znaky od začiatku, keďže máme v rodine autistov, takže stále som ho sledovala či má alebo nemá autizmus a postupne sa ten "jeho autizmus" prehodil do jeho povahy a už ani nevyzerá ako malý autista, ale ako malý čertík a teraz si už skôr o sebe myslím, že som autista a nie môj syn (inak a nie je autista) 😀 takže toto sledovanie a uvažovanie nad autizmom je hlúposť, lebo to čo teraz dieťa robí môžu byť úplne normálne prejavy, autizmus sa dá vidieť až neskôr 🙂

kika831
2. dec 2019

@ssimona18 Ahoj, moje obe deti to robili a musim povedat, ze su velmi sikovne. Je to uolne v poriadku- vyvinive obdobie- skumaju okolie a to je dobre 😉

asia83
2. dec 2019

@ssimona18 Nikdy neverte internetu. Toho sa držím ja. Ak niečo potrebujem vedieť, opýtam sa doktora či ľudí študovaných, pracujúcich v danej problematike.