11 mesačné dieťa sa často budí

teada
1. apr 2013

ahojte...pred chvilkou som tu pisala do fora, ale este mam dalsie otazocky🙂ta moja 11 mesacna princeznicka sa budi kazducku noc a to kazdu hodinu az do rana..niekedy hodinu a pol a oslavujem ak po dovch hodinach sa zobudi..co mi poradite?ci len vydrzat?je to tak uz asi od 7 mych mesiacoch, 8 mych..kazdu noc cakam ale stale utekam k nej a kojim rychlo, lebo spusti krik a to nemozem dopustit, kedze mam aj dvojrocneho synka, az ho nezobudi...ak by som dala vecer umele mliecko je zas problelm, ze nevie pit z flasky, len ju hryzie takze ona len z lyzicky, co si neviem predstavit🙂)

dukokatka
1. apr 2013

mate dobre mliecko?dieta by nemalo kazdu hodinu byt hladne ked sa dobre napapa.treba pozriet ci nie je iba smedne ,alebo mu nie je teplo alebo uz si zvyka ze trosku zaplace a ma prsnik pri sebe.skusajte ju zobrat na ruky a ukludnit ,potom urcite zaspinka .moze sa stat ze si na to caste kojenie zvykne a nie je to o hlade ale o tom ze vas chce citit pri sebe.ja som malu oducala od kojenia tak ze v noci sa zobudila a ponosila som ju na rukach jasne plakala ale treba par dni vydrzat a prejde to.

sorciera24
1. apr 2013

@teada mala som to iste.....budil sa kazdu hodinu a pol na prsnik, vydrzala som do roka...potom som stopla nocne kojenie......bolo to len o zvyku, nie o hlade...moj nikdy nepil z flasky, zacal slmkou ( v 8ich mes.)...postupne sa anucil a presiel rovno na pohar....skus slamku🙂

xlucia
1. apr 2013

@teada prestan kojit. take velke dieta uz v noci nie je hladne a utekat kojit len preto aby nezobudila brata tie nie je dobre. takto sa nevyspis ani ty ani ona. takto si dve noci poplace a tretiu ti uz prespi

cikyta
1. apr 2013

@teada Je to kojením....nie o potrebe hladu, ale o tom, že ťa má za cumlík 😉 Ked prestaneš kojiť, dieťatko začne lepšie spávať. Nič iné ti nepomôže. Bohužial ☹

diana_81
1. apr 2013

asi ako baby pisu. Dojciace maminy maju bud dieta pri sebe v posteli (resp v postielke s vybratou bocnicou prirazene k posteli) - aj ja a tym padom nech sa zobudi kolkokrat chce v podstate spime spolu po pol minute dalej. Alebo zname co stopli nocne dojcenie maju casto (nie je to uplna zaruka) deti co spia "celu noc". I v noci dojcene deti len velmi zriedka nevyzaduju prsnik viackrat za noc.
Zalezi na Tebe, ake riesenie je pre Teba schodne. Inak moja ma 16 mesiacov a velmi sa to casom zlepsilo. Teraz mi zaspi a spi povedzme od 20:15 - 1:00 sama v postielke a potom u nas v posteli a budi sa tak kazde 2.5 hodiny a cucne si a spi dalej. Kedze som pri nej ani raz v noci nezaplace, nevykrikne, proste sa len pomrvi ked prechadza z jedneho spankoveho cyklu do druheho, najde mna a prsko a spi bez pipnutia dalej az do rana.

Len nam to takto vyhovuje...

teada
autor
2. apr 2013

@dukokatka ja by som vydrzala, aj ja si myslimze ide o tu separacnu uzkost co deti maju do roka, aj ze je uz navyknuta, ale plakat ju nemozem nechat, lebo zasa by 2 rocneho synceka zobudila, preto je tozlozitejsie

teada
autor
2. apr 2013

@xlucia asi budem musiet, len ona je prilis vytrvala ona by dokazala plakat do rana..chcem to aj pretiahnut ze nejdem hned, ze ju len zdvihnem ak nahodou chce odgrgnut, ale to nepomaha

teada
autor
2. apr 2013

@cikyta aj som to tusila, ze malicka sa naucila na cuckanie, lebo len co ju tam polozim naspat, tak hned ma nahradi palcekom, co sa mi nezda najlepsei ale to robi od narodenia...po roku chcem skusit umele mliecko vecer alebo celkom prestat kojit..mam deti dve posebe, tehotenstvo kojenie tehotenstvo kojenie a tiez potrebujem urobit zdravotne poriadky so sebou, a cakam lebo kojim, no bojim sa ze sa mi saňyncek zobudi, ked ona zacne kricat, lebo ona zas riadne, podla mna to aj zubkami ale aby jej zubky toto robili uz takmertri styri mesiace..ja som unavena a ona chuda tiez..

kari55
2. apr 2013

@teada Ahoj, mám ten istý problém moja 9mesačná dcérka sa v noci budí neustále aj každú pol hoďku a tiež ju nenechávam plakať pretože spíme spolu aj so staršou 4 ročnou dcérou a tá sa potom budí. Ja jej na noc dávam cumlík ale ona ak zaspí ho vy´pľuje ale potom sa zobudí, že ho nemá a začne plakať tak rýchlo utekám jej ho dať a to sa opakujem aj 30 krát za noc ale kojím ju asi tak 2x za noc takže ja mám pocit, že vůbec nespím. 😒 Inak fľašu mi odmieta nechce vůbec piť ani zo slamky ani z pohárika proste nič som z toho zúfala lebo už by som pomaly chcela prestať kojiť len neviem čo potom bude piť 😲 Ach jaj tiež neviem ako to vyriešiť. Staršiu dcéru som nechala v noci plakať a tak sa odučila od nočného budenia ale to bola sama a revala tak 2týždne kým začala spávať celú noc. Ale ona fľašku chcela takže som v pohode prešla na sunár ale táto mladšia si asi myslí že piť sa dá len z prsníka alebo čo.

miku1
2. apr 2013

Moja malá sa tiež budila každú chvíľu v noci, stačilo, že som si ju priložila a hneď zase zaspinkala. Jednoducho ma len potrebovala cítiť. Dobre začala v noci spinkať až vtedy, keď som ju prestala kojiť, pretože som bola opäť tehotná a lekár mi to neodporúčal - to mala nejakých 18 mesiacov. Takže treba len vydržať, určite sa to zlepší. 🙂

matozazzo
2. apr 2013

@teada Moja rada, na par noci nech nastupi manzel - priatel a do tyzdna prestane 🙂 Starsia toto skusala, zobudila sa, nemala cumel, nemohla zaspat, chcela si cucnut... uz som bola zufala... :( Tak nastupil manzel, ved aj tak sa vzdy na mrncanie prebral... sla som spat do obyvacky, parkrat ju vzal do narucia, hladala prsnik, nenasla a zaspala. samozrejme zo zaciatku pohladkal, sedel pri nej, ale do tyzdna - dvoch prestala... A ked som sa vratila do spalne, zase skusila 😀 , ale vstal manzel a bol klud A tak sa mi oducila aj od nocneho kojenia, kojila som len nadranom okolo 5 v takomto veku... pevne nervy prajem a neboj, zlepsi sa to!!! Mladsia ma teraz 18m a zacala toto skusat asi pred mesiacom, a uz sme len s manzelom zakricali z postele, vezmi si dudku a spi 😀 Par krat vyslo, parkrat nie, ale uz spinka ale okolo 3 si pyta stale mliecko 🙂 A este, starsia 5,5r sa budila, odvtedy sa sama prestahovala do svojej izby, aby sa vyspala 🙂

martinkaadominik
4. sep 2013

Tiež tu hľadám rovnakú radu. 11 mesačná dcérka sa budí každú hodinu - 1,5 hod. Vedľa v izbe spí 2 ročný synček, ktorého tiež nechcem zobudiť... Skúšala som jej dať piť vodu z fľaše, ale nechcela. Teraz jej idú zúbky, tak sa budí asi aj na bolesť. Nesenie na rukách miesto dojčenia pomôže len málokedy, začne sa vzpierať, že nechce byť na rukách, ale si chce ľažkať do postieľky. No tam začne plakať a neprestane, ani pri hladkaní. Občas hladkanie pomohlo, len občas. No väčšinou to skončilo pri dojčení. Tak zaspí. No veľmi často sa nesmiem ani pohnúť, ani šuchnúť, ani si ľahnúť, lebo začne znovu plakať. Musí byť úplné ticho.

maco2101
16. júl 2020

@martinkaadominik Ako Ti to prosim dopadlo? Moja takmer uz 11 mesacna dcerka od narodenia nespala viac vkuse ako 2 hodinky. V noci sa vzdy zobudi kazde 2 hodinky, nad ranom uz castejsie a chce citit prsnik. Akonahle ho uciti upokoji sa. Som uz uplne vycerpana.

martinkaadominik
17. júl 2020

Ahoj, toto obdobie dá zabrať. Už sa na to pozerám s odstupom času, lebo dcérka už má 7 rokov. Nechcem Ťa strašiť, že aj včera v noci mala nejaký zlý sen a prišla spať k nám... V tom období, ako máš dcérku Ty, som sa snažila chápať to ako separačnú úzkosť bábätiek. Postupne sa to určite zlepší. Dojčila som ju do 14 mesiacov. Poradila by som Ti pre Tvoj lepší spánok zariadiť si v izbe, kde spí bábätko, dočasne matrac alebo lôžko pri jej postieľke. Ja som tak musela fungovať, keď som si chcela aspoň trošku oddýchnuť. Ešte chvíľku vydrž a pospi si hocikedy, kedy je to možné. Uvidíš, ako si potom budeš užívať, keď budeš zasa na svojom mieste. Má maličká nejakého "mojkáčika" na noc? Niektoré detičky upokojuje nejaká mamina vec - šatka s vôňou mamy alebo niečo podobné. Na niektoré platí jemná uspávanka z kolotoča. Keď mala dcérka 20 mesiacov, dokázala už spať bez plienky a nepocikala sa v noci. Aj toto môže postupne pomôcť lepšiemu spánku. Odporúča sa aj jemný kúpeľ s levanduľovou vôňou pred spaním. Držím Ti naozaj palce, aby si zvládla toto náročné obdobie čo najlepšie. Určite by som však bábätko nedokázala nechať vyplakať sa, ako to niektorí odporúčajú.

martinkaadominik
17. júl 2020

Ešte som si spomenula, že keď jej išli zúbky a budila sa s plačom, dávali sme jej na noc sirup nurofen, ten nám vždy zabral dobre. Spala oveľa lepšie.